Znany z bicia rekordów trójboista siłowy Larry Wheels przyjął wyzwanie, które rzucił mu niedawno Hafthor Björnsson. O co chodzi? Ostatnio Wheels wyciskał 240 kg na 6 powtórzeń i 180 kg na 21 powtórzeń. Film, który wstawił na Instagram spotkał się z szerokim uznaniem w Internecie. Znany trener fitness Joss Mooney, a także Bradley Castleberry to tylko niektóre z wielkich nazwisk, które zareagowały na ten ogromny ciężar, jaki był w stanie podnieść Wheels. Jednak najciekawszą reakcją był komentarz Hafthora Bjornssona. Był pod wrażeniem wyczynu kolegi i rzucił mu wyzwanie, by poszedł trochę dalej i napisał:

To jest szalone! Spróbuj zrobić 200 kg na 20 powtórzeń!” 

Oczywiście nie trzeba było długo czekać, ponieważ bicie rekordów to specjalność Larry’ego. Wszechstronnie utalentowany trójboista przyjął wyzwanie od Hafthora Björnssona i wycisnął na ławce 440 funtów (200 kg) na 23 powtórzenia.

„440lbs/200kg x23

@thorbjornsson wyzwał mnie do 20 powtórzeń”.

Islandczyk był pod ogromnym wrażeniem! Napisał w komentarzu, że jego rekord to 200 kg na 10 powtórzeń. Björnsson i Wheels są przyjaciółmi i trenowali razem w przeszłości. Obaj panowie uwielbiają bić rekordy i stawiać sobie nowe wyzwania. Nie będzie dla nas zaskoczeniem, jak pojawi się w najbliższym czasie kolejne wyzwanie dla któregoś z tych siłaczy. A jaki jest Wasz rekord wyciskania na klatkę?

Komentarze (0)