Larry Wheels w ostatnim czasie postanowił zająć się kulturystyką, a konkretnie startować w kategorii Classic Physique. Jego sylwetka idealnie pasuje na scenę, a w swoim pierwszym występie w sezonie zwyciężył w klasyfikacji generalnej zawodów NPC Ultimate Warriors 2023. Idąc za ciosem, 28-latek 1 listopada wziął udział w zawodach Amateur Olympia 2023. Chociaż Wheelsowi nie udało się zapewnić sobie karty Pro tak jak planował, to i tak zajmując drugie miejsce wywarł silne wrażenie na branży fitness oraz na sędziach zawodów. 

Sędzia Terrck El Guindy spodziewa się, że Larry Wheels narobi jeszcze zamieszania w Classic Physique. Pochwalił jego wąską talię, vacuum, klatkę piersiową i separację mięśni.

„Sędziowałem Larry'ego w jego pierwszych zawodach kulturystycznych w Huntington Beach w Kalifornii, wygrał tam klasyfikację generalną i prezentował dobrą sylwetkę, ale to, co teraz obserwujemy, to sylwetka wyjątkowa. Spójrz na to vacuum, wygląda niesamowicie. Niewiele osób to ma, wąską talię. Słuchaj, sędziowie przyjrzą się temu i zobaczą separację. Idealna równowaga, świetna klatka piersiowa i w ogóle. Jego środkowa część jest idealna. Myślę, że zaszokuje świat”.

W sierpniu wiceprezes IFBB Pro League Tyler Manion ogłosił nowe ograniczenia dotyczące wagi i wzrostu w kategorii Classic Physique. Zmiana została wprowadzona, aby pomóc niższym zawodnikom, którzy jego zdaniem byli w niekorzystnej sytuacji w stosunku do wyższych sportowców. Czas pokaże, czy Larry Wheels skorzystał na nowych ograniczeniach, ale z pewnością zaskoczył wszystkich podczas ostatnich zawodów. Terrick El Guindy jest pewien, że Larry Wheels będzie kontynuował starty w kulturystyce i ostatecznie zdobędzie kartę Pro.

Polecamy również: Larry Wheels wygrywa zawody NPC Ultimate Warriors 2023

Komentarze (0)