SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 119

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 42 dni Przeczytanych tematów 34
Witam wszystkich

O mnie - mężczyzna, 22 lata, 186 cm, 80 kg

Załączyłem zdjęcia mojej sylwetki. Co tu dużo mówić, typowy skinny fat. Kiedyś, tak do 15. roku życia miałem całkiem sporą nadwagę, z czasem ona zanikła ale tragiczna sylwetka pozostała. Mięśni praktycznie wcale, natomiast tłuszcz mam szczególnie na brzuchu i bokach (do tego dochodzi pewnie też szeroka miednica), tak poza tym nie widać go za bardzo, nie mogę powiedzieć, żebym cały był zalany tłuszczem.

Od około miesiąca staram się jeść nie więcej niż 2300-2400 kcal dziennie (taki obliczyłem deficyt), chodzę na siłownię 4 razy w tygodniu a w pozostałe dni chodzę pobiegać. Nie to żebym się do tego wszystkiego zmuszał, bardzo to lubię i czuję się dobrze, ale czy mogę liczyć na jakieś efekty? W perspektywie kolejnych miesięcy zredukuję tłuszcz i sylwetka się dzięki temu poprawi, czy może lepiej przymasować?

Wiem, że po redukcji pewnie "niewiele by ze mnie zostało", ale nie mogę już patrzeć na ten tłuszcz na brzuchu i bokach. Obawiam się, że przy masie sytuacja by się tylko pogorszyła, bo jakoś nie widzę, żeby masa mięśniowa miała zdominować ten tłuszcz.

Co byście zrobili na moim miejscu?







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33270 Napisanych postów 23333 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278437
Redukcja i to solidna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6301 Napisanych postów 76193 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 755813
Poziom tkanki tłuszczowej jest wysoki, powyżej 25 procent, więc tutaj nie ma nad czym się zastanawiać. Zdecydowanie celem powinna być redukcja tkanki tłuszczowej. Warto zjeść z jej poziomem nisko i dopiero wtedy budować lepszej jakości mięśnie. Nie masz ich wiele, więc niewiele stracisz. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Poza tym, codzienne bieganie niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem. Sugeruję inaczej rozłożyć czas aktywności fizycznej.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 42 dni Przeczytanych tematów 34
No dobra, wszelkie wątpliwości rozwiane, dzięki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6301 Napisanych postów 76193 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 755813
Jesteś osobą początkującą. W takiej sytuacji zasugerować mogę Tobie trening siłowy trzy razy w tygodniu. Jeżeli lubisz biegać to raz w tygodniu dłuższe i lekkie wybieganie w zakresie tętna tlenowego, raz w tygodniu np. HIIT w tętnie beztlenowym. Jeden z dni można przeznaczyć na rolowanie i rozciąganie mięśni. W zupełności to wystarczy.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Co_daje_rolowanie_mięśni,_czy_warto_rolować_się_-a5020.html

https://www.sfd.pl/art/Trening/Jak_ważne_jest_rozciąganie_-a538.html
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW - ocena

Następny temat

Trening siłowy w wieku 14 lat

forma lato