PIĘCIU NAJLEPSZYCH LECI DO LUXEMBURGA NA IFBB BEGINNERS CUP!

Długo oczekiwane po zimowej przerwie startowej, Debiuty PZKFiTS, niosą w sobie nie tylko nutkę emocji związanej z wyczekiwaniem na nowe, wschodzące gwiazdy, ale też stanowią początek wiosennego sezonu startowego. Potem „machina” zawodów krajowych i zagranicznych rozkręci się na dobre, oferując czasami po kilka imprez w jeden weekend. Aktualnie kalendarz IFBB liczy już 79 imprez.

Znalezione obrazy dla zapytania: debiuty pzkfits 2020

Na tegoroczne „Debiuty”, które będą rozgrywane w Centrum Kongresowym Targów Kielce przy ul. Zakładowej 1, wybiera się ponad 200 zawodników i zawodniczek, którzy będą toczyć boje w 12 konkurencjach i 25 kategoriach wagowych lub wzrostowych. Jak zwykle w ostatnich latach, najliczniej obsadzone są najpopularniejsze konkurencje: bikini fitness kobiet oraz fitness plażowe i kulturystyka klasyczna mężczyzn.

Bikini fitness: od ubiegłego roku rozszerzono liczbę kategorii do sześciu. W kategoriach 160 cm, 166 cm i 172 cm będą rozgrywane pełne półfinały (14-16 zawodniczek). Najliczniej obsadzona jest kategoria 163 cm (19 zawodniczek). Oczywiście, o uczestniczkach nic powiedzieć się nie da, bo to ich pierwszy start w życiu. Ale spójrzmy na zeszłoroczne wyniki. Największe sukcesy odnosiły potem Ewelina Weiss i Vanessa Skibińska. Obie zostały medalistkami Mistrzostw Polski, a Weiss zdobyła potem tytuł mistrzyni świata juniorek! Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyła też Paulina Zawłocka, która na „Debiutach 2019” zwyciężyła w kategorii 172 cm. No, a Maryia Lehenkaya, która na „Debiutach” była czwarta, potem sięgnęła po „złoto” na Mistrzostwach Polski. Najlepsza na „Debiutach” (mistrzyni w open) Anna Setlak zaraz potem udała się na Puchar Prezydenta IFBB do Grecji, gdzie weszła do finału (6 miejsce), ale nie utrzymała już formy do czasu Mistrzostw Polski (8 miejsce).

Fitness plażowe mężczyzn: trzy z czterech kategorii ma obsadę po ok. 15 zawodników. Tutaj największym talentem „Debiutów 2019” był Bartosz Bartkowski, który później został mistrzem Polski w kategorii 176 cm, a na Mistrzostwach Europy zdobył złote medale zarówno w kategorii juniorów jak i seniorów! Rewelacja!

Ale medal Mistrzostw Polski wywalczyli też Maciej Brysk (179 cm), Sebastian Łoń (182 cm), Łukasz Nędzka (185 cm) i Arkadiusz Marchel (+185 cm).

Kulturystyka klasyczna: tutaj liczba startujących wyraźnie spadła, co wiąże się także z wprowadzeniem jej „cięższej” odmiany - classic physique. W roku ubiegłym gwiazdą był Łukasz Wanat, który potem wygrał jeszcze zawody w Grodzisku, ale formy nie dał rady dotrzymać do Mistrzostw Polski (9 miejsce).

Wellness fitness: osiem zawodniczek zmierzy się w walce o zwycięstwo. W roku ubiegłym tryumfowała Marta Brzezińska, która potem została wicemistrzynią Polski i weszła do top 10 na Mistrzostwach Europy.

Classic physique: ośmiu zawodników. W roku ubiegłym wygrał Krzysztof Szynal, który potem został wicemistrzem Polski, ulegając tylko mistrzowi świata, Tomaszowi Sadkowskiemu.

Kulturystyka: wygląda na to, że będą albo dwie kategorie, albo jedna połączona kategoria open. To najtrudniejsza kategoria dla debiutantów, gdzie trzeba mieć już solidną masę mięśniową oraz dopracowaną jakość tych mięśni. W roku ubiegłym tryumfował Mateusz Nasalski, który potem pojechał na Puchar Prezydenta IFBB do Grecji, gdzie wywalczył 2 miejsce, sensacyjnie pokonując późniejszego wicemistrza Europy i świata, Kushtrima Bajraktaraja z Kosova. Potem wygrał jeszcze „Słodkiewicz Classic” i zakończył wiosenne starty.

Fit-model kobiet: zapisane są tylko dwie zawodniczki. W roku ubiegłym było ich cztery, ale utalentowane. Druga zawodniczka „Debiutów 2019” Dominika Bilska została potem wicemistrzynią Europy!

Ale w tym roku jest jeszcze jedna sensacyjna informacja: IFBB uruchomiła cały cykl imprez międzynarodowych dla debiutantów! Inauguracja nastąpi już miesiąc po naszych „Debiutach” - 28-30 marca w Luxemburgu. PZKFiTS zdecydował, że wyśle na te zawody na swój koszt

PIĘCIU NAJLEPSZYCH DEBIUTANTÓW !!!

Ważne jest też to, że status debiutanta utrzymuje się do końca roku kalendarzowego i że debiutanci mogą startować we wszystkich innych imprezach z kalendarza IFBB, nie tracąc tego statusu. Można więc pojechać też np. na Mistrzostwa Europy. Te same zasady obowiązują w PZKFiTS. Dla wszystkich krajów obowiązuje to samo kryterium: debiutantem jest osoba, która po raz pierwszy w życiu startuje na zawodach. Nie trzeba się więc obawiać, że z innych krajów przyjadą na Debiuty IFBB jacyś doświadczeni zawodnicy.

I jeszcze jedna ważna informacja: pan Robert Piotrkowicz został uznany przez IFBB za „persona non grata”, czyli osobę nieupoważnioną do przebywania na wszelkich imprezach IFBB oraz PZKFiTS. Zostało mu też cofnięte zezwolenie na wykonywanie usługi brązowienia ciała na zawodach. Na „Debiutach 2020” w Kielcach będą inne dwie firmy świadczące takie usługi dla zawodników i zawodniczek na zapleczu sceny.

OŚWIADCZENIE IFBB

Międzynarodowa Federacja Kulturystyki i Fitness (IFBB),

Zważywszy na powtarzające się, publiczne wyrażanie aprobaty i poparcia przez pana Roberta Piotrkowicza dla organizacji i osób indywidualnych przyjmujących zabronione w sporcie substancje i stosujących zabronione metody.

Uważa, że jest to niedopuszczalne i nie do przyjęcia popieranie i reklamowanie [tych środków i metod], które są także bardzo niebezpieczne, szczególnie dla młodzieży i młodych sportowców, jak również dla ogólnie pojętego zdrowia publicznego i zdrowego stylu życia, stanowi przeto poważne naruszenie wszystkich sportowych zasad i przepisów.

Uznała, że postępowanie pana Roberta Piotrkowicza narusza i szarga zasady sportowego zachowania, uczciwości oraz pełnego poszanowania przepisów sportowych, którymi IFBB zawsze się kierowała.

Oznajmia więc, że pan Robert Piotrkowicz uznany został za „persona non grata” [osobę niepożądaną] w IFBB.

Madryt, Hiszpania, 19 stycznia 2020 r.

Komentarze (1)
mysia888

popieram

0