SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SIŁA - POWERLIFTING wg Żubra - Daniel Grabowski TREC TEAM

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 65604

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 360 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1521
No przy takich ciężarach zdrowie jak najbardziej wskazane dzięki. A Ty zamierzasz gdzieś wystartować ?
1

Siła cię wyzwoli...
Daniel Grabowski Mistrz Świata w Trójboju Siłowym IPF
Dziennik treningowy BODY-FACTORY: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1506

Dziennik treningowy na B-F: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1506 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
chyba troszkę za późno się wzięłam,żeby cokolwiek osiągnąć w trójboju i nie wynika to wcale z braku wiary w siebie...dlatego ćwiczę sobie amatorsko dla siebie kalecząc ten sport no i czerpię również przyjemność obserwując innych zawodników
A poza tym nie ukrywajmy,bo żeby gdzieś startować trzeba zainwestować w sprzęt,który niestety do tanich nie należy.Sam wiesz jak to było i jest,bo wiadomo każdy kiedyś zaczyna...szkoda,że trójbój jest tak mało popularnym sportem i tak naprawdę większość trzeba opłacać ze swojej kieszeni.Przykre jest również to,że wielu zawodników rezygnuje z ts po zakończeniu studiów a dlaczego?kończą się stypendia,a starty i wyjazdy trzeba samemu opłacać (z resztą dosyć często już tak jest nawet na studiach) i tak naprawdę nic z tego już nie mają i mam tu na myśli dobrych zawodników,a nie takich,co tylko jadą,bo uczelnia obiecuje stypendium,a ich wyniki są na poziomie powiedzmy moim
Ale to jest temat rzeka...

Sam z resztą jesteś przykładem,że po mimo osiągów,mistrzostwa mało kto zna,mało kto doceni i to jest przykre...ale jednocześnie takim podejściem pokazujesz swoje prawdziwe ja i swoją pasję do tego,co robisz,która nie wynika z tego,że coś masz z tego co robisz (kwestia finansowa itd) tylko po prostu to jest część Ciebie
Dlatego takich ludzi szanuję i podziwiam za wytrwałość i walkę z przeciwnościami,jakie stają na drodze

Szacunek dla trójboistów takich jak Ty i wielu innych


dobra już koniec...ale się rozpisałam



P.S a ja teraz to sobie już 3tydzień odpoczywam,bo sierotce spadł na treningu hantelek na stopę i ze złamanym paluszkiem odpoczywa w domu



SIŁA !!!!

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...a ich wyniki są na poziomie powiedzmy moim

przeciesz twoje wyniki są dobre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 360 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1521
No widzę, że bardzo dobrze znasz sytuację polskiego trójboju...ale jest światełko nadziei - Trójbój klasyczny, który wchodzi pod koniec roku. Nie będzie już potrzebny sprzęt, a to w dużej mierze ułatwi ludziom wzięcie udziału w zawodach. Każdy będzie w pewnym sensie równy. Myślę, że to przyczyni się do zwiększenia popularności tej dyscypliny. Za rok odbędą się pierwsze mistrzostwa świata bez sprzętu. Wszystko zmierza ku temu by trójbój wszedł na olimpiadę (choć pewnie i tak na niej nie będzie ) albo ku temu by zyskał uznanie MKOL'u, a to zdecydowanie poprawi sytuację.

Myślę, że do końca roku zdołasz się przygotować i wystartujesz w tych zawodach śledzę Twoje poczynania na youtube'ie ...
A co do paluszka to życzę szybkiego powrotu do zdrowia i wznowienia trenigów.

P.S. Wyciskanie możesz robić bez sprawnej stopy
1

Siła cię wyzwoli...
Daniel Grabowski Mistrz Świata w Trójboju Siłowym IPF
Dziennik treningowy BODY-FACTORY: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1506

Dziennik treningowy na B-F: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1506 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kurde, tego sprzetu to wogole nie powinno być, powinna być czysta siła w koszulce i spodenkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 360 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1521
No jeśli chodzi o sprzęt to każdy medal ma dwie strony - Czy widziałeś kiedyś startującego wyczynowo 40, albo 50-latka w Podnoszeniu Ciężarów?? Odpowiem za Ciebie - nie! A trójboistów w tym wieku jest mnóstwo i nadal biją rekordy europy i świata, dlaczego? Bo sprzęt oprócz wspomagania wyników zabezpiecza stawy, 30-letni ciężarowiec to już praktycznie "emeryt" po przejściach, wielu operacjach itd. Podnoszenie ciężarów jest prawdopodobnie bardziej kontuzjogenne, ale przyczyny tego stanu rzeczy należy także upatrywać w sprzęcie i funkcji zabezpieczającej jaką pełni. Sytuacja zatem nie jest taka oczywista...Jestem przekonany, że zawodnicy startujący bez sprzętu będą "sypać" się znacznie szybciej od tych, którzy go używają. Ja nie jestem zwolennikiem sprzętu, ale trzeba brać pod uwagę także to o czym pisałem.
Jeszcze jedna kwestia - większość ludzi myśli, że sprzęt do trójboju to coś magicznego, co samo dźwiga, ale to po prostu zwykłe kaftany z poliestru. W tak popularnym niegdyś w naszym kraju "Strongman" również używają tego samego sprzętu, tylko, że zakładają na niego ubrania przez co tego nie widać, a ludziom się wydaje, że to "czysta siła w koszulce i spodenkach" - chociaż z tą czystością też bym polemizował
1

Siła cię wyzwoli...
Daniel Grabowski Mistrz Świata w Trójboju Siłowym IPF
Dziennik treningowy BODY-FACTORY: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1506

Dziennik treningowy na B-F: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1506 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja powiem krótko ze na TS sie nie znam

a strongmani to inna liga:D
no ale ciężary w WL,MC i SQ też robią wrażenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
przeciesz twoje wyniki są dobre

no nie wiem...ale chodziło mi o to,że jadą na zawody weźmy chociażby AMPy "zawodnicy",którzy np siadają 70kg i jeszcze w sprzęcie i nie mówię tu o niższych kategoriach wagowych no to sorry



Fajnie jak będą organizowane zawody RAW bo wtedy też będzie można obserwować kogo naprawdę na ile stać i jak przekłada się wynik RAW na wynik w sprzęcie.No i każdy będzie miał prawo wyboru i nie będzie żadnych pretensji,komentarz...chociaż jak ktoś będzie chciał się doczepić to i tak to zrobi,a zwłaszcza ci,którym coś nie wyszło albo spalili im wszystkie podejścia w danym boju...naczytam się też tego wszystkiego



ooo to zadam pytanie jestem ciekawa Twojego zdania na ten temat

Mianowice chodzi mi o genetykę w trójboju,która nie ukrywajmy odgrywa dużą rolę w osiągach i przekłada się na wynik.Bo nie ukrywajmy,że łatwiej ma osoba z genem/układem do danego boju,co nie zmienia faktu,że osoba bez ma od razu rezygnować,ale wymaga to większego wkładu na treningach.No i co można zauważyć niektórzy nie doceniają swojego "daru" i predyspozycji i marnują,a mogliby robić lepsze wyniki...

Ale wracając do mojego pytania,bo ostatnio dyskutowałam z jednym trójboistą na temat genetyki i on twierdzi,że ...genetyke da się wypracować...samo to,że idziesz na siłownię bierzesz suple zmieniasz genetykę,że świat dysponuje takimi odżywkami,ogólnie środkami że żadna genetyka ludzka nie odgrywa roli,bo wszystko da się zmienić...

ja się z tym nie zgadzam,co nie zmienia faktu,że uważam,że osoby bez gena nie mają żadnych szans w sporcie...ale jestem ciekawa co Ty o tym sądzisz


P.S sorry za takie wywody i wprowadzanie dyskusji mam nadzieję,że zostanie mi wybaczone




Bo sprzęt oprócz wspomagania wyników zabezpiecza stawy, 30-letni ciężarowiec to już praktycznie "emeryt" po przejściach, wielu operacjach itd

bardzo ważny aspekt poruszyłeś...bo sporo osób nie zdaje sobie z tego sprawy i sprzęt traktują tylko jako czynnik pozwalający uzyskać lepszy wynik


Zmieniony przez - vena84 w dniu 2011-02-18 22:12:42

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 360 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1521
Venia po pierwsze forum jest od "takich wywodów" a mi jest miło, że znalazłem partnerkę do dyskusji więc nie masz za co "sorrować" .

...genetyke da się wypracować...samo to,że idziesz na siłownię bierzesz suple zmieniasz genetykę,że świat dysponuje takimi odżywkami,ogólnie środkami że żadna genetyka ludzka nie odgrywa roli, bo wszystko da się zmienić...

Genetyki nie da się wypracować albo rodzisz się z tym "czymś" albo nie...Każdy ma takie predyspozycje jakie ma...Znam ludzi, którzy mają predyspozycje siłowe, ale nie mają psychiki, z kolei znam też tych, którzy nie mają żadnych predyspozycji, a hartem ducha mogliby obdzielić wszystkich dookoła. To, że ktoś nie ma dobrych uwarunkowań genetycznych nie oznacza, że musi zostać skreślony w sporcie, czasem po prostu musi pracować więcej od innych by osiągnąć zbliżone wyniki, ale niektórym nie pomoże ani trening, ani dieta ani nawet doping. Nie jest też tak, że rodzą się ludzie bez jakichkolwiek predyspozycji. Kiedyś na zgrupowaniu w Spale przeprowadzono na nas badania mające wykazać czy jesteśmy predysponowani genetycznie do tej dyscypliny sportu. Nie pamiętam dokładnie wyników, ale "wyszło" mniej więcej, że jestem predysponowany do wysiłków beztlenowych - czyli jak znalazł sportów siłowych . Innym wychodziło różnie i różne mieli osiągnięcia sportowe. Myślę, że takie badania to przyszłość sportu. Czasami ktoś zabiera się za sport do którego nie ma predyspozycji i dlatego nie osiąga w nim wiele. Kiedyś funkcję takich badań pełniło wprawione oko trenera, który potrafił okreslić kto się nadaje do tego, a kto do tego, teraz dysponujemy inną inżynierią .

Uważam, że nawet stosowanie dopingu nie gwarantuje sukcesu, z pewnością skraca drogę do celu, ale za jakąś cenę...Nie każdy kto się koksuje osiąga wysokie wyniki w czymkolwiek, niektórym po prostu wyskakują pryszcze ... Moim zdaniem najważniejsza jest psychika potem genetyka.
Współcześnie istnieją także metody dopingu genetycznego polegające na blokowaniu wydzielania miostatyny czyli białka, które jest odpowiedzialne za regulację rozrostu mięśni. Blokując jej wydzielanie sprawia się, że mięśnie rosną praktycznie same...Natura jednak nie bez powodu wyposażyła organizm w to białko, ponieważ szybki rozrost mięśni przyśpiesza metabolizm, a co za tym idzie skraca życie. Trzeba będzie poczekać zanim wymyślą złoty środek, który z każdego zrobi supermana lub superwoman .

Za rozwojem dopingu idzie także rozwój jego wykrywania. Od czasu kiedy w Trójboju Siłowym (IPF) wprowadzono rygorystyczne testy antydopingowe wielu starych mistrzów odeszło na emeryturę, ale nie ma co się oszukiwać zawsze doping będzie wyprzedzać o jeden krok antydoping.



Zmieniony przez - GRABEUS w dniu 2011-02-18 22:48:15

Zmieniony przez - GRABEUS w dniu 2011-02-18 22:50:08
1

Siła cię wyzwoli...
Daniel Grabowski Mistrz Świata w Trójboju Siłowym IPF
Dziennik treningowy BODY-FACTORY: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1506

Dziennik treningowy na B-F: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1506 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
To widzę,że mamy podobny tok myślenia
Aczkolwiek nie ukrywam,że ile razy ogarniają mnie myśli "on/ona ma układ" "ten/ta ma ale gena" pewnie takim ludziom może jest łatwiej,ale ilu jest takich co mają predyspozycje idealną sylwetkę do ts,a mimo tego brak im wiary już pomijam fakt dopingu (który był jest i będzie czy będą kontrole czy nie)
Ale ludzie bez "darów" wkładając w to,co robią tyle ile się da,pokonując słabości czy blokady udowadniają innym,ale przede wszystkim sobie i innym,że można...i to jest piękne


Uważam, że nawet stosowanie dopingu nie gwarantuje sukcesu, z pewnością skraca drogę do celu, ale za jakąś cenę...Nie każdy kto się koksuje osiąga wysokie wyniki w czymkolwiek, niektórym po prostu wyskakują pryszcze

a tu się zgadzam również w 100%
i pomijając teraz sporty siłowe to patrzy się na coraz młodsze osoby sięgające po "towar" to naprawdę żałosne,ale iść na łatwiznę to każdy głupi potrafi


Z tymi badaniami to naprawdę fajna sprawa by była


Dzięki za wyczerpującą wypowiedź...będę śledzić na bieżąco poczynania,bo wiadomo tam gdzie tematyka trójboju tam i ja (czasami tylko podglądam tematy)

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CopekJ - Masa, masa, masa 2011

Następny temat

Trening nóg bez maszyn

WHEY premium