SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Kitka - trojbój i wyciskanie leżąc pods. str. 36, 40 i 54

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 146483

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 231 Napisanych postów 518 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78460
bziubzius
zarzuty trochę wyglądają, jakbyś za szybko chciała rękoma sztnagę wciągnać na siebie, a nei pod nią wejść
ale i tak fajnie

aż zatęskniłam za miśkiem :D

Masz rację, w kolejnych seriach było lepiej bo bardziej dosiadalam i złapałam płynność ruchu. Nagrana jest druga seria. Ale troszkę tez się spielam żeby był power a nie squat clean :)

DT Przygotowanie do startów w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Leżąc - sezon 2017/2018
http://www.sfd.pl/DT_Kitka__trojbój_i_wyciskanie_leżąc-t1155570.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 231 Napisanych postów 518 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78460
nightingal
Bo trochę jest tak, że statyczny trójbój troszkę nie współgra z dynamicznym dwubojem. Niemniej jednak trójbój jest dla każdego - lub niemal każdego - a dwubój najlepiej zaczynać w zerówce .

Paaanie jak mi Niwix raz plan rozpisał z rwaniem, rwaniem silowym, dropami, jerkami i innymi to płakałam na każdym treningu. Imponujący sport ale to prawda że do nauki od małego plus dla osób z predyspozycjami. Zarzut z podrzutem jeszcze dość lubię ale rwanie to nie moja bajka

DT Przygotowanie do startów w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Leżąc - sezon 2017/2018
http://www.sfd.pl/DT_Kitka__trojbój_i_wyciskanie_leżąc-t1155570.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 231 Napisanych postów 518 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78460
Dziś był dt i w planach martwy ciąg przysiad przedni. Poszło całkiem ok, chociaż jestem zawiedziona jak ciężkie było 90kg x4 w porównaniu do ostatniego tygodnia poprzedniego planu na hipertrofię kiedy robiłam 90x10. Ale bez marudzenia dokończyłam trening
Z mały wyjątkiem, gdy musiałam odpuścić dwie z czterech serii bułgarów bo naciągnełam sobię lekko pachwinę.

A. Conventional Deadlift 5x4 @75%1RM
70kg x5/ 80kg x4/ 85kg x4/ 90kg x4/4/4/4/4/

B. Front squat 4x4 @75%1RM
20kg x10/ 40kg x6/ 50kg x4/4/4/4

C. GHD hip extensions w/barbell 7.5kg 2x10

D. Bulgarian split squats 4x10 @20kg
Tylko dwie serie

E. Dumbbell rows 3x10 @20kg

F. Standing barbell russian twists 3x8 @30kg

Poniżej filmy z ciągów: 70kg/80kg/90kg i przysiad przedni 50kg












DT Przygotowanie do startów w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Leżąc - sezon 2017/2018
http://www.sfd.pl/DT_Kitka__trojbój_i_wyciskanie_leżąc-t1155570.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Czasami jest słabszy dzień i trzeba to zaakceptować. Następnym razem będzie lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Dokładnie. Mi wczoraj siady poszły jako tako jak na aktualną formę. Kopyto zaczęło boleć dokładnie wtedy co zawsze, więc standard . Ale w poniedziałek robiłem klatę z bicepsem to był dramat. Chciałem trochę zmienić progresję w wyciskaniu sztangielek i się wszystko tak spieprzyło, że generalnie całe to ćwiczenie tylko mnie zdenerwowało. Przez to z największym ciężarem zrobiłem zamiast 6-8 powtórzeń to zaledwie 3. Drugie ćwiczenie poszło niby lepiej. Za to łapy znów dramat - bez mocy. Co jakiś czas taki denny trening się zdarza i tyle.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 231 Napisanych postów 518 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78460
Obydwoje macie rację, co prawda to nie jeden trening tylko cały pierwszy tydzień tego planu, ale staram się ze spokojem czekać na poprawę
Kwestia adaptacji. Podjem sobie teraz trochę ziółek i wrócę do kreatyny to mam nadzieję, że szybciej pójdzie
Chwyt też odświeżony


1

DT Przygotowanie do startów w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Leżąc - sezon 2017/2018
http://www.sfd.pl/DT_Kitka__trojbój_i_wyciskanie_leżąc-t1155570.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5620 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124478
wlasnie chcialam pytac gdzie rekawiczki, damie nie przystoja takie dlonie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
W trójboju rękawiczki nie przystoją. Też niby siedzę za biurkiem a mam łapy jakbym kilofem pracował. Teraz już mniej, ale jak podnosiłem więcej to była masakra takie zgrubienia spracowane.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 231 Napisanych postów 518 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78460
Lisus
wlasnie chcialam pytac gdzie rekawiczki, damie nie przystoja takie dlonie!


A ja chciałam pytać czy to żartobliwe pytanie?
Jak już Night zauważył - w TS nie używamy rękawiczek. Ewentualnie paski, ale na tym etapie nie stosuję, żeby wzmacniać chwyt.
Gwoli wyjaśnienia, poza zasadami tego sportu, trzymanie gryfu/hantli/kettli itp. bez żadnych rękawiczek, skórek, łapek, gąbeczek sprawia, że możemy podnieść więcej. Bardzo proste wyjaśnienie - dokładny i bezpośredni kontakt ciała z obiektem, który się podnosi, powoduje, że do mózgu wysyłany jest sygnał brzmiący mniej-więcej "jestem bezpieczny i stabilny" i CUN pozwala na wygenerowanie więcej siły. Jeśli coś nas ogranicza, np rękawiczki, niestabilne podłoże, niepoprawny układ dzwigni czy nawet takie szczegóły jak zadzieranie głowy do góry w boju, spojrzenie w bok, to mózg otrzymuje informację, że coś tu "nie gra" i będziemy mieć mniej siły.
Dlatego takie szczegóły mają znaczenie, zwłaszcza w sporcie, w którym mierzy się siłę bezwzględną.
A możesz sobie zrobić taki eksperyment: stań stabilnie na podłodze bez butów i wyciągnij przed siebię ramię (tak, żeby było równoległe do podłoża) - druga osoba niech próbuje je opuścić a Ty stawiaj opór.
W drugim podejściu włóż pod stopę zwykły długopis, ale tak, żebys dalej stała stabilnie. Ponownie niech druga osoba próbuje opuścić Twoje ramię a Ty stawiaj opór.
Różnica potrafi być diametralna :)
1

DT Przygotowanie do startów w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Leżąc - sezon 2017/2018
http://www.sfd.pl/DT_Kitka__trojbój_i_wyciskanie_leżąc-t1155570.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Dokładnie. Żelastwo trzeba czuć dłonią, wpasować sobie w dłoń optymalnie żeby czuć sztangę. Poza tym ja mam np. krótkie palce - i zazwyczaj gryf obejmuję 2 palcami, reszta nie dotyka dłoni po objęciu gryfu. W rękawiczkach to by był może 1 palec. Kobiety mają zazwyczaj niewielkie dłonie, więc problem dokładnie ten sam. Ogólnie z takimi nagniotkami da się spokojnie żyć - najgorzej jak to cholerstwo np w mc się zerwie i krwawi, i później na każdym kolejny treningu przez jakiś czas historia się powtarza. To jest masakra.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2017-10-05 10:43:50

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyliczenie Klc

Następny temat

DT Domi

WHEY premium