SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Kitka - trojbój i wyciskanie leżąc pods. str. 36, 40 i 54

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 146353

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Też jestem za - bo będzie to sprzyjało moim zdaniem temu, że więcej osób zdecyduje się zostać naturalami i cieszyć się przede wszystkim z przyzwoitej siły nie koniecznie dążąc do ekstremalnych sylwetek.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 231 Napisanych postów 518 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78460
nightingal
Też jestem za - bo będzie to sprzyjało moim zdaniem temu, że więcej osób zdecyduje się zostać naturalami i cieszyć się przede wszystkim z przyzwoitej siły nie koniecznie dążąc do ekstremalnych sylwetek.


e, nie sądzę, tzn będzie wtedy pogoń za siłą więc towar też bardzo szybko pójdzie w ruch.

DT Przygotowanie do startów w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Leżąc - sezon 2017/2018
http://www.sfd.pl/DT_Kitka__trojbój_i_wyciskanie_leżąc-t1155570.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Mi się parę osób udało namówić na taki trening i te osoby trenują już sporo lat i naturalnie - z czego się bardzo cieszę. Na pewno są o wiele silniejsze niż przeciętny bywalec siłowni. To rekompensuje gabaryty. Czasem fajnie jest robić trening z konkretnie nabuzowanym osobnikiem i skończyć np siady na wyższych ciężarach niż on. Ja sam się staram promować trening bez dopalaczy - bo i tak przede wszystkim chodzi o to żeby to była przygoda na jak najdłużej i żeby nie blokowała innych aktywności na które możemy mieć kiedyś chęć.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2017-11-21 10:12:17

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 231 Napisanych postów 518 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78460
nightingal
Mi się parę osób udało namówić na taki trening i te osoby trenują już sporo lat i naturalnie - z czego się bardzo cieszę. Na pewno są o wiele silniejsze niż przeciętny bywalec siłowni. To rekompensuje gabaryty. Czasem fajnie jest robić trening z konkretnie nabuzowanym osobnikiem i skończyć np siady na wyższych ciężarach niż on. Ja sam się staram promować trening bez dopalaczy - bo i tak przede wszystkim chodzi o to żeby to była przygoda na jak najdłużej i żeby nie blokowała innych aktywności na które możemy mieć kiedyś chęć.



Zmieniony przez - nightingal w dniu 2017-11-21 10:12:17


No i super. Propsuję i się zgadzam. Aczkolwiek osobiście nie jestem przeciwniczką dopingu. Nie oceniam, każdy podejmuje sam decyzje w swoim życiu i ponosi za to odpowiedzialność. I nawet nie chce mi sie dzielić na amatorów/zawodników, doświadczonych lub mniej... wisi mi to.
Właściwie to wisi mi większość rzeczy, na które nie mam wpływu (albo nawet nie chce mi sie miec wpływu bo każdy i tak zrobi to co chce).
Natomiast irytują mnie g*wnoburze na ten temat w sieci. Doping był, jest i będzie. GET REAL gdyby tak każdy zaczął dbać o swój interes a nie innych...

DT Przygotowanie do startów w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Leżąc - sezon 2017/2018
http://www.sfd.pl/DT_Kitka__trojbój_i_wyciskanie_leżąc-t1155570.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Co kto robi ze swoim życiem to jego prywatna sprawa. Też mi to wisi. Ale też staram się promować trening siłowy bez nielegalnego wspomagania. A co kto wybierze - to wybierze i z tym będzie sobie radził.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 231 Napisanych postów 518 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78460
No dobra, czas na podsumowanie wczorajszego treningu i czekam na DOPING w postaci oklasków

Powiedziałam już papa amrap'om, wchodze na niziutką objętość i wyższą intensywność.
Ten tydzien zaczął się dość ciężko, bo jest już zmęczenie materiału. Dlatego trener prosił o zastanowienie się i rozsądną ocenę mojej siły, żeby nie atakować 100% jeśli nie czuję się w formie.
Forma była średnia ale motywacja duża więc decyzja zapadła: 95% i 100% na przysiad

1. Przysiad 95% x1 - Jak pójdzie i dobrze się czujesz próbuj PR . Ale jeśli będzie Ci ciężko to nie.
20kg x10 / 40kg x5/ 50kg x5/ 60kg x5 /70kg x4 / 80kg x3/ 90kg x2/ 100kg x1/ 105kg x1/ 110kg x1 koślawiec
95% czyli 105kg. 100% 110kg. Mam nadzieję na zapas
2. Rdl 4x4 zejście do 60%
czyli 50kg 4x4

Akcesoria . Zmniejsz ciężar o 1/3 i zrób:

3. Bulgarian squat 2x5 (20kg)
23kg 2x5
4. Ghd hip extension 2x5 (15kg)
jw
5. DB rows 2x5 (20kg)
jw
6. Nogi do drążka 2x8
jw

Na filmie siady od 90 do 110kg

W środę jadę do klubu trójbojowego w Waw na porządną ławę, żeby zrobić tam wyniki, bo na krosfitach jest ciężko. Ale może w najbliższym czasie uda nam się kupić ławkę do naszego boxa.



3

DT Przygotowanie do startów w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Leżąc - sezon 2017/2018
http://www.sfd.pl/DT_Kitka__trojbój_i_wyciskanie_leżąc-t1155570.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Ładnie. Kawał złomu.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12115 Napisanych postów 30533 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130922
nightingal
Ładnie. Kawał złomu.
O tak!
Mi by chyba tak łatwo nie poszło!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 231 Napisanych postów 518 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78460
Kochani, z Wami jako pierwszymi chciałabym się podzielić kilkoma pomysłami, na które wpadłam w tym tygodniu i będę wdzięczna za Wasze opinie.

1. Seria "Moje 5 tipów na..."
- progres siłowy (już było publikowane)
- dobry plan treningowy
- pierwszy start w zawodach
- czerpanie satysfakcji z każdej sesji treninowej
- 5 tipów jak wybrać odpowiedniego trenera
- wybór odpowiedniej siłowni
- ...?

Jeśli uważacie, że coś z powyższych jest do kitu lub bez sensu to napiszcie, proszę

Kolejny pomysł:

2. 5 pytań do... (doświadczonych zawodniczek) - mam już wytypowane kilka dziewczyn, czekam na ich akcept. Jeśli ktoś przychodzi Wam do głowy to napiszcie.

Pytania:
1. Jak długo trenujesz trójbój siłowy?
2. Dlaczego wybrałaś ten sport?
3. Jaki postawiłaś sobie cel w najbliższej przyszłości?
4. Jaki jest Twój najlepszy wynik?
Przysiad:
Wyciskanie:
Ciąg:
Total:
Kat.wagowa:
5. Twoja rada dla początkującej zawodniczki:

Trzeci pomysł:

3. Rady od wyciskar tj od naszych polskich silnych dziewczyn w wyciskaniu leżąc (a trochę takich mamy!)
Na pewno chcę złapać:
- Gosię Hałas
- Adriane Bończak
- Honoratę Kaczorowską
- Paulinę Lechowicz

Kilka dziewczyn (większość na pewno spotkam na lidze wyciskania) i każda daje od siebie jakąś radę/tip na mocne wyciskanie. Dowolny rodzaj rady: techniczny, treningowy, programowy, psychologiczny etc. Chcę zrobić tak, żeby się nie powtarzały

4. Rady od trenerów-facetów w kontekście treningu siłowego dla kobiet.
Trening siłowy dla kobiet rządzi się swoimi prawami i jest specyficzny. Doświadczony trener o tym doskonale wie. Dlatego chcę, zeby podzielili się swoimi radami. każdy daje tylko jedną.
Tutaj mam naprawdę sporą listę trenerów:
- Marcin Laśkiewicz
- Kamil Koczwara
- Artur Tur
- Tadeusz Tessmer
- Michał Tybora
- Paweł Pawlak
- Artur Miksa
- Michał Skowron
- Bartosz Chałaj
- Bartek Rząp (acz tutaj się zastanawiam, ale z drugiej strony jestem ciekawa co powie)

Będzie też wywiad z moją koleżanką, która pracuje w zawodzie psychologa sportu.
No i muszę pocisnąć artykuły

Co myślicie?
2

DT Przygotowanie do startów w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Leżąc - sezon 2017/2018
http://www.sfd.pl/DT_Kitka__trojbój_i_wyciskanie_leżąc-t1155570.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Ja myślę że cierpisz na nadmiar czasu. Ale to tylko mogę Ci pozazdrościć.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyliczenie Klc

Następny temat

DT Domi

WHEY premium