SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT/Aldhissla/Na pohybel Dukanowi!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 83680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 529 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4938
MISKA:
Leki na SM: Interferon Beta, Neuran800, Metypred, Potas i osłona
Suplementy: Omega-3, Vita-min, Liponexin, Essentiale Forte, Pokrzywa

Trening na siłowni na razie nie możliwy Dziś byłam na zakupach i wszystko mi wypadało z rąk, a na końcu nawet pieniądze rozsypałam na ladę...

Za to byłam na spacerze z kijkami ok. 1h na świeżym powietrzu i od razu humor mi się poprawił

Drętwienie nadal odczuwam. W dłoniach zwłaszcza i na brzuchu. W czwartek idę kontrolnie do neurologa, a jutro na masaż w ramach rehabilitacji - zobaczymy, może coś pomoże Musi, bo jak nie, to idę do szpitala na kroplówki ze sterydami

1% dla Aldhissli - Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc, proszę o wpisanie w deklaracji podatkowej numeru KRS Fundacji Dobro Powraca: 0000 33 88 78 oraz wskazanie jako cel szczegółowy: Monika Spirydowicz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 529 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4938
MISKA:
Leki na SM: Interferon Beta, Neuran800, Metypred, Potas i osłona
Suplementy: Omega-3, Vita-min, Liponexin, Essentiale Forte, Pokrzywa

TRENING:
Rano 30 min orbitrek na siłowni. Po południu 1,5h nordic walking. Uwielbiam ruch w terenie

Dziś po raz pierwszy byłam na rehabilitacji. Masaż kręgosłupa trochę mi pomógł. Niestety moje drętwienie wynika z uszkodzenia komórek nerwowych, więc masażem mnie nie wyleczą. Mimo to jestem zadowolona. Wykupiłam 10 sesji . Dowidziałam się również, że mój problem z bolącym barkiem może być dość poważny - uszkodzone więzadło (czy jakoś tak). Muszę się umówić do osteopaty

No nic, dość o lekarzach. Trzeba mieć zdrowie, żeby chorować

1% dla Aldhissli - Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc, proszę o wpisanie w deklaracji podatkowej numeru KRS Fundacji Dobro Powraca: 0000 33 88 78 oraz wskazanie jako cel szczegółowy: Monika Spirydowicz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 529 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4938
MISKA:
Leki na SM: Interferon Beta, Neuran800, Metypred, Potas i osłona
Suplementy: Omega-3, Vita-min, Liponexin, Essentiale Forte, Pokrzywa

TRENING:
Rano 30 min orbitrek na siłowni. Zaraz idę jeszcze na 1h z kijoszkami

Dziś znów byłam na masażu - Wypas
Później u neurologa. Jest już duża poprawa. Drętwienie czuję jeszcze w dłoniach, i lekko na brzuchu. Ogólnie leki działają. W poniedziałek planuję wrócić już na siłownię



1% dla Aldhissli - Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc, proszę o wpisanie w deklaracji podatkowej numeru KRS Fundacji Dobro Powraca: 0000 33 88 78 oraz wskazanie jako cel szczegółowy: Monika Spirydowicz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3366 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 48650
fajnie, ze jest lepiej ale może jeszcze raczej odpoczywaj co ? Siłowe jednak drenujące są
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 529 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4938
Katlak, dziękuję, że się troszczysz i że się cieszysz, że mi lepiej, to bardzo miłe

Na siłownię wrócę, jak tylko uznam, że już jest wszystko dobrze. Nauczona doświadczeniem wiem, że muszę uważać i nie przeginać

1% dla Aldhissli - Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc, proszę o wpisanie w deklaracji podatkowej numeru KRS Fundacji Dobro Powraca: 0000 33 88 78 oraz wskazanie jako cel szczegółowy: Monika Spirydowicz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 529 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4938
MISKA:
Leki na SM: Interferon Beta, Neuran800, Metypred, Potas i osłona
Suplementy: Omega-3, Vita-min, Liponexin, Essentiale Forte, Pokrzywa

TRENING:
2h nordic walking - trochę przeholowałam, bo jak wracałam do domu, to czułam duże osłabienie mięśni w prawej nodze i ból w kolanach. Po odpoczynku przeszło

Dziś znów byłam na masażu, a jutro idę na kolejną wizytę do osteopaty - będę poprawiać bark i szyję Może się w końcu zagoi

No i najgorsze. Zjadłam dziś już wszystko co miałam zjeść
JESTEM STRASZNIE GŁODNA, aż mnie mdli z głodu i boli brzuch








Dobra, zrobiłam sobie kakao na pełnotłustym mleku i zjadłam 30g migdałów, razem wyszło 350 kcal B16/T25/W16. Inaczej bym oszalała chyba, nie mówiąc już o kłopotach z zaśnięciem

Zmieniony przez - Aldhissla w dniu 2012-11-22 20:15:52

1% dla Aldhissli - Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc, proszę o wpisanie w deklaracji podatkowej numeru KRS Fundacji Dobro Powraca: 0000 33 88 78 oraz wskazanie jako cel szczegółowy: Monika Spirydowicz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 529 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4938
MISKA:
Leki na SM: Interferon Beta, Neuran800, Metypred, Potas i osłona
Suplementy: Omega-3, Vita-min, Liponexin, Essentiale Forte, Pokrzywa

TRENING:
Dziś jeszcze nie ćwiczyłam. Może wieczorem wyjdę na spacer z kijkami.



Byłam u osteopaty. Nastawił mi brak. Mam lekkie zwyrodnienie. Dostałam też taki specjalny plaster stabilizujący, w którym będę chodzić 4 dni. Na razie nie mogę forsować tej ręki. Poza tym dziś czuję się bardzo dobrze



Zaczynam też u niego rehabilitację związaną z SM. Na razie wiem, że będą ćwiczenia z piłką oraz ćwiczenia poprawiające ogólną sprawność ruchową i wytrzymałość.

Z ćwiczeń siłowych nie zamierzam rezygnować, ale będę musiała nieco zmodyfikować swój trening. Chcę robić trening z wolnymi ciężarami by Obliques z Odchudzania Łopatologicznego.


Zmieniony przez - Aldhissla w dniu 2012-11-23 17:32:22

1% dla Aldhissli - Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc, proszę o wpisanie w deklaracji podatkowej numeru KRS Fundacji Dobro Powraca: 0000 33 88 78 oraz wskazanie jako cel szczegółowy: Monika Spirydowicz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie podoba mi się pomysł tego treningu A/B u Ciebie. Uważam, że zbytnio obciąża układ nerwowy
Moja propozycja treningu w stylu początkujących fitnessek

Wszystkie ćwiczenia 3x 15, przerwa między seriami 45 sekund, max. 1 minuta.

Dzień 1: Klatka + triceps

1. Pompki w szerokim rozstawie rąk
2. Wyciskanie hantelek leżąc na skosie
3. Rozpiętki na ławce poziomej
4. Wyciskanie sztangi wąskim chwytem
5. Prostowanie ramienia zza głowy z hantlą (stojąc)
6. Prostowanie ramion na wyciągu
7. Spacer na bieżni 30 min. Maksymalne nachylenie, idziesz jak najszybciej potrafisz, pomagając sobie rękami. Kroki jak najdłuższe, napięty brzuch i zadek

Dzień 2: Plecy + biceps

1. Ściąganie drążka do klatki – ręce szeroko
2. Wiosłowanie hantlą jednorącz w oparciu o ławkę
3. Przyciąganie drążka wyciągu dolnego do brzucha (siedząc)
4. Ściąganie drążka do klatki podchwytem, ręce wąsko.
5. Uginanie ramion z hantlami (stojąc)
6. Uginanie ramienia z hantelką na modlitewniku
7. Uginanie ramion na wyciągu
8. Spacer na bieżni (jak wyżej)

Dzień 3: Nogi

1. Suwnica- nogi wysoko i szeroko
2. Prostowanie nóg na maszynie
3. Przysiad plie
4. Uginanie nóg leżąc (uginasz obiema nogami, prostujesz jedną)
5. Wspiecia na palce siedząc na maszynie
6. Wspięcia na palce stojac (sztanga lub Smith)
7. Spacer na bieżni (jak wyżej)

Dzień 4: Ramiona + brzuch

1. Wyciskanie hantelek siedząc
2. Unoszenie rąk przodem (ponad głowę)
3. Unoszenie ramion bokiem stojąc
4. Odwrotne rozpiętki na maszynie (ewentualnie z hantlami, leżąc na brzuchu na ławce skośnej)
6. Brzuch: wybierasz sobie 4 ćwiczenia z tego filmu, robisz 3 obwody z maks. liczbą powtórzeń



7. Wznosy z opadu. Nie zginanie się w lędźwiach siłą rozpędu, ale porządne wznosy pochodzące z bioder Jakby co, opiszę dokładnie technikę, ale później
8. Spacer na bieżni (jak wyżej)

Do dzieła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 529 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4938

BARDZO DZIĘKUJĘ


Po dokładnym przeczytaniu mojego nowego planu stwierdzam, że nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe:

Dzień 1: Klatka + triceps - TU WSZYSTKO JASNE
Dzień 2: Plecy + biceps
7. Uginanie ramion na wyciągu - TEGO NIE ROZUMIEM, BYĆ MOŻE NIE MAMY TAKIEGO WYCIĄGU
Dzień 3: Nogi
1. Suwnica- nogi wysoko i szeroko - NIE MAM SUWNICY
4. Uginanie nóg leżąc (uginasz obiema nogami, prostujesz jedną) - NIE MAM TAKIEJ MASZYNY - MOGĘ TO ROBIĆ NA ŁAWCE Z HANTLEM MIĘDZY STOPAMI
5. Wspiecia na palce siedząc na maszynie - NIE MAM MASZYNY - MOGĘ TO ROBIĆ NA DRABINKACH
6. Wspięcia na palce stojąc (sztanga lub Smith) - TO MOGĘ ROBIĆ, TYLKO CZY NIE JEST ZA PODOBNE DO POPRZEDNIEGO ĆWICZENIA?
Dzień 4: Ramiona + brzuch
4. Odwrotne rozpiętki na maszynie (ewentualnie z hantlami, leżąc na brzuchu na ławce skośnej) - MASZYNY NIE MAMY, NA ŁAWCE HARDCORE, ALE OK. SPRÓBUJĘ
7. Wznosy z opadu. Nie zginanie się w lędźwiach siłą rozpędu, ale porządne wznosy pochodzące z bioder Jakby co, opiszę dokładnie technikę, ale później - NIE MAM TAKIEJ ŁAWKI, CHYBA, ŻE NA ZWYKŁEJ SIĘ DA. JEST MASZYNA Z TAKIM WAŁECZKIEM, ŻE SIĘ SIEDZI I PCHA WAŁECZEK PLECAMI

Pozostałe są dla mnie jasne. Będę ćwiczyć sumiennie. Bardzo dziękuję za kolejną szansę. Tym razem jej nie zmarnuję!

Zmieniony przez - Aldhissla w dniu 2012-11-24 12:59:59

1% dla Aldhissli - Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc, proszę o wpisanie w deklaracji podatkowej numeru KRS Fundacji Dobro Powraca: 0000 33 88 78 oraz wskazanie jako cel szczegółowy: Monika Spirydowicz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 529 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4938


Kurcze, ale się cieszę z nowego planu treningowego Już się nie mogę doczekać aż zdejmą mi plaster

Na siłowni nie mam piłki, ale jutro zamówię sobie na allegro. Nie wiem, czy będę mogła nosić swoją piłkę, najwyżej brzuch będę robić w domu, jeśli to nie kłopot. Będę mieć też ławkę, sztangę i hantle (kolega wyjechał za granicę i pozwolił mi się zaopiekować nimi do swojego powrotu)

Jeszcze MISKA:
Leki na SM: Interferon Beta, Neuran800, Metypred, Potas i osłona
Suplementy: Omega-3, Vita-min, Liponexin, Essentiale Forte, Pokrzywa

TRENING:
Spacer z kijkami i Synkiem 1h

Drętwienie czuję już tylko w dłoniach. Myślę, że niedługo minie całkiem



1% dla Aldhissli - Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc, proszę o wpisanie w deklaracji podatkowej numeru KRS Fundacji Dobro Powraca: 0000 33 88 78 oraz wskazanie jako cel szczegółowy: Monika Spirydowicz

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja.

Następny temat

Do osoby z doświadczeniem. Prośba o radę.

WHEY premium