SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CBL CN itp grupa wsparcia

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 47067

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 261 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12125
Jak w przypadku CBL traktować dzień, w którym robię tylko interwały HIIT? Jako DT, czy DNT? Obecnie po HIIT jem węgle i jest to DT, ale nie jestem pewien czy dobrze robię...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 549 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12768
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak wg Was to CBL się prezentuje? Notujecie pozytywne przyrosty masy mięśniowej bez fatu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 261 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12125
Ja jestem na CBL na razie na reversie od końca Grudnia. Wcześniej przez 15 tygodni była redukcja na CN bez kardio. CN sprawdziło się wyśmienicie. Nie czułem się głodny. Byłem bardzo zadowolony z efektów, chociaż na treningach byłem flakiem. Teraz na CBL trudniej mi momentami wytrzymać bez jedzenia. Wracam do węgli, metabolizm powoli się napędza i czasem pojawia się żądza słodkiego. Mam nadzieję że jak już wejdę na zerowy bilans to głód i chęć jedzenia bez końca ustąpią.

Efekty są zadowalające (nie napiszę że super, bo 4x na reversie wpadło dodatkowe 3-4k kcal na raz), waga pomimo dokładania 100kcal tygodniowo jeszcze spadła od Grudnia. Pełniejszą opinię wystawię jak wejdę już na dodatni bilans kaloryczny i zacznie się budowa masy.

Tylko ciągle nie do końca wiem jak robić z tym dniem HIIT. Jeść po nim węgle czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 549 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12768
Kieydś pytałem, zapytam jeszcze raz, w dni CN jak wyglada jedzenie przed treningiem? Nie chcę czekać ze śniadaniem do posiłku potreningowego;) Rozumiem, że plan nie zakłada treningu naczczo w ten dzień? Hmmm, do tej pory jadłem w dzień CN normalnie, czyli jak w każdy inny dzień, pierwszy posiłek koło 13 - białko i fat, potem zależnie od tego jak byłem głodny jadłem jeszcze fat i białko przed siłką, po treningu szejk białkowy, potem już węgle i trochę białka i trochę tłuszczu. A może istotne jest by w całym tym dniu było mało fatu, a nie tylko po treningu w czasie CN? Może ograniczyć się do białka między 13, a treningiem? Cośtam by się wykombinowało, jakiś twaróg z prochem i truskawkami na przykład. Tylko czy to cokolwiek zmienia, że nie zjem fatu w ten dzień przed treningiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 549 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12768
Jeszce jedno pytanie, jak mówi teoria, powiedzmy, że jestem na deficycie i przez okres między CN narobie sobie 3000kcal deficytu. Przykładowo, ładuje co 10dni, mam 300kcal deficytu dziennie, przez 10dni nazbiera się 3000. Ładowanie wygląda tak, że wpada np. Planowane 2400kcal + 2500kcal. Czyli z 3000 deficytu zostaje 500kcal deficytu hehe, czyli tyle co nic. Ale przecież węgle idą w glikogen, więc jak wpadnie te 400g węgli, niech 300g pójdzie w glikogen czyli z tych 500kcal deficytu w jednym okresie robi sie 500 + 300g*4kcal/g = 1700kcal. Dalej mało w sumie ale już ciut więcej, ale to wciąż nie jest nawet ćwierć kilograma fatu... Jak tu wygląda mechanizm działania? Rozumiem, że podbija leptynę, że poprawia nam w głowie, ale same obliczenia na kaloriach wychodzą słabo w tym protokole. A może nie ma co liczyć? Pytam, bo chcę obniżyć kalorie i nie wiem o ile zejść w DNT i DT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 225 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24315
Witam. Ostatnio trafiłem na artykuł w dziale na temat CN i troche mnie zaciekawił temat. Obecnie jestem na zbilansowanej diecie ale po wiekszej ilosci WW czuje sie ospały i nic mi sie nie chce, wiec pomyslałem że moze bym sprawdził CN. Cwiczę mało a Solaros w artykule wspomniał ze CN moze sie sprawdzic i bez cwiczen.
Waga ~ 110kg 189cm obecnie na if dieta zbilansowana.Na IF od stycznia tak powazniej bo bylo pare prob ktore spalily na panewce :(
Wstepnie zrobiłem spis jedzonka na poniedziałek i wyszło mi tak jak na zrzucie.
nie dzielilem na posilki tlyko tak orientacyjnie, ale ogolnie jajecznica z mozarella i pomidorem, piers z warzywami (nie wliczałem, głownie zielone, a inne powinny dobic te 25g WW)+orzechy, szejk- białko banan woda(czasem mleko), kiałbasa z ogórkiem, twaróg z oliwa i troche mleka w blender.
Ogólnie ta kielbasa mi srednio pasuje, ale w sumie niby ma cos tam bialka i sporo tluszczu, a z tluszczem mam najgorzej by podbic go do 170g. Trening lekki 2x w tyg na chwile obecna, jazda na rowerze do roboty codziennie (ale w sumie z 5 km w 1 strone ;)
Jakies sugestie? Może jak schodzi na zbilansowanej to w ogole nie zawracac sobie glowy?


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 216 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7773
Witam fajnie że powstał taki temat o cbl i cn ja obecnie robię podchody pod cn i dopiero za 3tyg wchodzę na cn narazie obcinam węgle co tydzień żeby od razu nie przechodzić z 200wegli na 30.Mam pytanko co do cbl(mam zamiar na masie robić)ćwiczę rano na czczo i po treningu nam ładować wszystkie węgle? Czy po treningu B i T a okolo 18-20(tak mi wypada przerwa w pracy)ładować węgle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 345 Napisanych postów 9131 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111381
pierwszy posilek po treningu główna pula węgli
drugi też duża
ostatni jakies tam mniejsze ilosci ewentualnie
..chyba, ze masz mniej/wiecje posilkow
chodzi o to, ze pierwszy posilek po treningu główna pula ww

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 216 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7773
1.Tylko sie tak zastanawiam jak się ma to do tego co napisał Solaros w swoim artykule
"Trening rano:
Po treningu musisz jeść małą ilość węglowodanów.
Możesz skorzystać z suplementów takich jak białko w proszku, kreatyna i innych.
Dzięki temu zahamujesz katabolizm, nasilisz anabolizm bez naruszenia zasad programu .
Tej nocy, około szóstej , zacznij jeść węglowodany , ale przede wszystkim z mniej ‘słodkich’ źródeł, takich jak ryż i ziemniaki"
2.Jak tam trening na CBL? ja na coraz mniejszych węglach czuje się jak flak na treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[Blog]dawidosp48 redukcja carb nite if

Następny temat

[BLOG] RafalRRRR / Dalsza redukcja IF+CN

WHEY premium