SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BLOG: Rafał_B: ''''Idź więc i bądź lepszy...'''' podsumowanie str. 78

temat działu:

ActivLab

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 93494

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Kuźwa nie mogę zrozumieć jak Tobie i komukolwiek smakuje zielona herbataSam ją piję,ale nie ma z tego żadnej przyjemności.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531



TRENING:
Bjj(no gi) - 20:00-21:30 + 10 min stretching.

Rozgrzewka:
Podczas biegu do okoła sali:
-wymachy ramionami klasycznie: w przód, w tył, na przemian;
-krążenia stawów łokciowych;
-skip A;
-skip C;
-tzw. zbieranie kamieni(prawą ręką, lewą ręką, obiema rękami na raz);
-krok odstawny-dostawny(prawa/lewa noga prowadząca);
-przeplatanka(prawa/lewa noga prowadząca);

W miejscu - bieg w miescu:
-pajacyki (boczne/przednie/mieszane);
-dogrzanie ramion;
-krążenia głowy(góra-dół, prawo-lewo, uszami do barków);
-na komendę ucieczka przed wjeściem w nogi i szybkie wstanie;
-na komendę ucieczka + od razu wejście w nogi;
W miescu:
-krążenia biodrami;
-krążenia tułowia w opadzie(na zasadzie: prawa ręka-lewa noga i odwrotnie);
-krążenie tułowa stojąc;
-krążenia kolan(do zewnątrz, do środka, złączone: w prawo, w lewo);
-dogrzanie kostek i nadgarstków;

"Na macie":
-kark - ruchy góra-dół, na boki i okrężne:
*I faza - podpór głowie i kolanach;
*II faza - podpór na głowie i stopach + ręce;
*III faza - podpór na głowie i stopach;
*IV faza - podpór na głowie i rękach(stanie na głowie);
-ze stania na główie przejście do mostu;
-w moście - ruchy góra-dół, boczne, okrężne;
-mosty(na prawą i lewą strone);

Z jednego końca maty na drugi:
-przewroty (w przód/tył/tył przez bark/w przód przez bark/mieszane - przód->tył->przód...itd.);
-pady;
-skoki tygrysie;
-wyjście łokciowe (snake):



-jw. podobnie - tyle że do przodu;
-przewrót gimnastyczny w tył z wysokiej pozycji;

Na dogrzanie sparing na pozycje x 4-6 min

Techniki:
-przejście zamkniętej gardy(3 warianty).
Nie moge znaleźć dokładnie takich samych technik, które były, to wrzucę przykładowe:







Sparingi:
Z dołu - 4 x 5-6 min
Podczas pierwszego sparingu poszedł palec...

Bonus:
-przejście po drążkach (w sumie ok. 4,5m długości) na ugiętych rękach;

od razu jak wszyscy zrobili:

-dwa rzędy twarzą do siebie w podporze przodem --> kiedy jeden rząd robi pompki, to drugi stoi dalej w podporze i odwrotnie.
Pompki robione na zasadzie (wg schematu: I rząd(il. powt) -> II rząd(il. powt)):
10 -> 10
9 -> 9
8 -> 8
7 -> 7
6 -> 6
5 -> 5
4 -> 4
3 -> 3
2 -> 2
1 -> 1

po tym od razu:

-jeden z partnerów w żółwiu, a drugi partner:
przeskakuje nad "żółwiem" bokiem obunóż --> od razu obrona przed wejściem w nogi --> wstanie --> przeskok --> obrona --> itd
Wszystko jak najszybciej przez 1 min.

Stretching:
Nogi, plecy, ręce, klatka piersiowa.

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-11-27 18:13:51

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-11-27 18:16:08

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-11-27 18:16:32

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-11-27 18:18:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Słaby, pokombinuj z różnymi firmami, bo niektóre herbaty faktycznie smakuja jak woda ze stawu

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-11-27 18:20:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
W markecie w dziale garmażeryjnym kupiłem dwa nalesniki - jeden niby z kurczakiem, a drugi niby mielonym po bolońsku.

nie kupuj tam idź lepiej do MacTośka na ryż zapiekany z jabłkami i powiedz,że ja Ci poleciłam to dostaniesz podwójną porcję


bąki puszczasz? zaś się dziwić dlaczego interes się nie kręci


Ugotuj coś dla mnie to wlecę w odwiedziny

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Ja tam lubie zielona i to jeszcze gorzka zawsze;]

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Moim zdaniem najlepsza jest zielona z opuncją figową

Rafał, wprawnym okiem przyszłego elektroradiologa zauważam różnię, niestety. Szczerze mówiąc myślałam,że trochę panikujesz, ale opuchlizna jest dość duża. Jak będziesz miał rtg (powinineneś dostać na płytce), to wrzuć do konsultacji, oki?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531



Vena, przejdę się tam przy okazji, ale nie na węgle z węglami, tylko na jakieś mięsko też

...a problemy gastralne miałem tylko jeden dzień

Chętnie bym Ci coś upichcił, ale Ty niestety nie możesz jeść takich rzeczy co ja

**********************************************************************

Co do palucha, to nie byłem wczoraj na pogotowiu, bo niby mam blisko, ale połączenie komunikacją jest po prostu śmieszne... Muszę chyba dziś jechać, bo w niedzielę nikomu nie wcisnę kitu, że "zrobiłem to dzisiaj na treningu"(trochę nieczyste zagranie, ale nie mam tyle wolnego czasu, żeby iść do rodzinnego i potem czekać na wizyte do chirurga, bo w sumie potrzebuje tylko rtg zrobić - do niczego innego lekarz mi nie jest potrzebny)
EDIT: Marta na pewno wrzucę Co do twojej sugestii ze spamu odnośnie treningu na siłowni, to trochę się to mija z założeniami testu. Tak czy siak i tak będę coś robi i tak, bo nie ma szans, że usiedze ...pytanie tylko czy to bedzie wystarczające, żeby nosiło miano "testowania"...

ps. Z czym ta herbata?


***********************************************************************

Moje OGÓLNE WRAŻENIA odnośnie SUPLI na dziś dzień:

Beta-alanina - wczoraj po porannej porcji odczuwałem znowu swędzenie/mrowienie - porównałbym to do ciarek, albo delikatnych dreszczy, które towarzyszą przy wysokiej gorzączce.
Dziś z kolei wziąłem porcję b-a po śniadaniu i na razie nic nie zaobserwowałem. Póki co do działa na dłuższą skalę nie jestem w stanie jeszcze nic powiedzieć, choć na treningach nie miałem czegoś takiego, że "odpuszczam jakiś sparing", gdzie czasami mi się to zdarzało, bo nie miałem siły(nie wiem czy to zasługa b-a czy recover i guarany, czy hot sportu i iso active - pozostawiam to bez okreslenia). Wydolność w miejscu - po końcowym treningowym "Bonusie" umieram.

Recovery drink - wydaje mi się, że regeneracja na plus. Po pierwszym treningu miałem "mega-zakwaszony" kark i kaptury(jak wiadomo, to bardzo ważna część ciała w większości sportów walki, a głównie grapplingu), gdzie po kilku dniach mikrourazy znikły. Minusem jaki zaobserwowałem po recovery, to małe problemy gastralne. Drogą dedukcji przypisuję to właśnie recovery, bo:
1) Dietę mam zróżnicowaną raczej i obserwuję swoje reakcje po różnym pożywieniu;
2) Stosowałem recovery połączone z beta-alaniną i guaraną, ale stosowałem również samą beta-alaninę i samą guaranę nie połączoną z recovery i nic złego się nie działo.

Guarana - myślę, że fajna sprawa, ale jak dla mnie za długo działa, bo dość późno mam treningi, dlatego biorę ją stosunkowo wcześniej. Fajnie się sprawdza w szkole i w sumie w przeliczniku wychodzi dużo taniej niż rozwodniona kawa ze szkolnego automatu.

Whey protein 80 plus - (smak: jogurtowo-wiśniowy) - w praktyce też zapewne ma duży wpływ na regenerację - to nie podlega dyskusji nawet. Osobiście smak podochodzi mi średnio - jak na kilka porcji jako odskocznia od klasycznych czekolad i wanilii - ok, ale na dłuższą metę szybko się nudzi.
Dobrą rozpuszczalnością też niestety nie grzeszy - wystarczy to sprawdzić w prosty spósób: nalać wody do szejkera, wsypać proch i obeserwować -> niektóre białka szybko opadają na dno częściowo się rozpuszczając/zabarwiając wodę, a niektóre raczej dryfują na wodzie nieznacznie ją zabarwiając w górnej części naczynia. Oczywiście to jest mały problem, ale czasem potrafi być upie*dliwy. Odnośnie konsystencji mogę napisać tyle, że jest wybitnie gęsty(dawkowanie wg opakowania: 1,5 miarki na 200ml). Jak chcę po treningu wypić szybko białko, to jest to niepraktyczne. Często wydaje mi sie, że już wszystko wypiłem, a w domu po wyciągnięciu z torby szejkera się okazuje, że jest jeszcze na dnie "1 cm" białka, które spłynęło po drodze ze ścianek. Z tego względu rozrabiam wp 80 w 300-350ml wody(czasem z resztkami niedopitego iso active/hot sportu - fajne połączenie - mogę polecić). Z kolei jak pewnej nocy się obudziłem bardzo głodny, to krytykowana właśnie przeze mnie gęstość wp 80 była na ten czas zbawieniem, dlatego zastosowanie takiej konsystencji widzę w białkach na noc, albo dla redukujących się.

Hot sport drink - krótko - składowo, smakowo i rozpuszczalnościowo fajny isotonic.

iso active - jw. / grejfrut mi średnio podchodzi, ale cytryna wchodzi pięknie - orzeźwia i nie jest za słodka(na 700ml wody).

To by było na razie na tyle.


Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-11-28 12:05:30

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-11-28 12:10:20

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-11-28 12:17:17

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-11-28 12:21:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
No i noga cala lecimy dalej

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zielona z miętą fajnie smakuje, zielona z figą jak Saideczka też lubię, z cytryną tez niezła jest. Słaby, masz mało wrażliwe kubki smakowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Chyba zacznę mieszać,bo jak piję samą zieloną herbatę,to czuję jakbym sobie zaparzył trochę słomy pozbieranej na polu

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2009-11-29 08:30:30

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Częstochowski Wycisk - Zobacz Zdjęcia z Finału!!!

Następny temat

Plakaty

WHEY premium