SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BLOG: Rafał_B: ''''Idź więc i bądź lepszy...'''' podsumowanie str. 78

temat działu:

ActivLab

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 93391

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531




Greku, poszukaj hurtowni, które zaopatrują cukiernie/piekarnie itp.


Krótko, co do wczorajszego (27.01.10) spisu posiłków, to do tego co przedstawiłem na poprzedniej stronie doszły:

-w pracy: ziemniaki,buraczki, pierś w panierce;
-w domu: rosół z odrobiną ryżu parabolicznego i pieczarek, dość sporo gotowanej piersi z kurczaka:




- na noc: 15-20 g bcaa, top 10 minerały.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Przyznaj się, specjalnie to zrobiłaś, żebym nie mógł edytować i żeby brzydko wyglądało

Zaraz podzielę się z Wami moim nowym wynalazkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Oczywiście,bo ze mnie taka wredna zołza jest

Jedziesz na Bad Boy'a?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Jak się wyliżę z kontuzji kciuka i łokcia, tak by móc normalnie walczyć na 100% to jasne że tak!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
Zaraz podzielę się z Wami moim nowym wynalazkiem


nie proszę nie...przecież prosiłam

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531



WITOJCIE...

...w następnej części Gotuj z Rafałem_B

Dziś w programie spaghetti ze szpinakiem i piersią z kurczaka

Tu przepis, na którym się opierałem i zmodyfikowałem po swojemu:
http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt.php?id_o=109

No więc zaczynamy...

Składniki: makaron razowy, jedna cebula, 2 lub więcej(jak kto lubi) ząbki czosnku, oliwa, szpinak(ja mam mrożonkę - w sezonie lepszy świeży zapewne), 100ml mleka, 1kg piesi, sos "4 sery", gałka muszkatołowa, inne tajemne przyprawy wg gustu




Na patelni ląduje odrobina oliwy i szpinak, całość przyprawiamy solą, pieprzem, przykrywamy pokrywką i dusimy kilka-kilkanaście minut:




W międzyczasie siekamy cebulę i czosnek, wrzucamy na teflonową patelnię (zero tłuszczu) i delikatnie dusimy, żeby zmiękło, potem odkrywamy, aby się lekko przyrumieniło:




Jak cebulka i czosnek już się zeszklą, to lądują w szpinaku. Całość przykrywamy i dusimy kilka min na małym ogniu...
...aha, skończyła mi się wegetka, to rozkruszyłem do całości jedną drobiową kostkę rosołową:




Kolejno po tym robimy sos wg przepisu z torebki. Zwykle to wygląda tak, że miesza się zawartość torby w określonej ilości wody(w tym przypadku było to 400ml/2 torebki - do tego celu użyłem szejkera firmy activlab) i podgrzewamy aż do zagotowania, potem do całości dolałem 100ml mleka(wg przepisu powinna być śmietanka). Dodałem szczyptę gałki muszkatołowej i wlałem całość do szpinaku:




Następnie zajmujemy się piersiami z kurczaka. Kroimy, przyprawiamy wg gustu i smażymy, albo gotujemy(ja jem smażone, a mojej pięknej ugotuję jak wróci z uczelni):




Na końcu oczywiście gotujemy makaron. Ja wolę lekko twardawy a'la al dente Ugotowany makaron hartujemy chwilę w zimnej wodzie i potem odsączony polewamy dosłownie łyżką oliwy - dzięki temu jak chwilę postoi, to się nie będzie kleił




No i punkt kulminacyjny, czyli to co tygryski lubią najbardziej
Na talerz kulturalnie kładziemy makaron, następnie kawałki kurczaka i całość polewamy gorącym sosem ze szpinakiem:




Smacznego

Przyznam szczerze, że robiłem to pierwszy raz i bałem się co mi wyjdzie. Tym bardziej, że trochę namieszałem w "oryginalnym" przepisie. Na szczęście wyszło wyśmienite To spaghetti jest dla ludzi który nie szaleją za "surowym" smakiem szpinaku, bo w zasadzie czuć go tam bardzo delikatnie Choć teraz siedzę godzinę po konsumpcji i czuję szpinakowy posmak w ustach Polecam!

ps. Vena wybacz

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-01-28 15:38:20

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-01-28 15:41:05

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-01-28 15:43:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59538
a ja wlasnie wpieprzam twarog i owsiane, dzieki

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
A ja ryz i cyca, oczywiscie bez sosu ani niczego

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A nie byłoby szybciej tak,gdybyś na patelnię dał najpierw cebulę z czosnkiem, delikatnie przesmażył,do tego potem dać kurczaka i jak będzie gotowy,to do tego zmrożony szpinak? Mniej mycia garnków, mniej przekładania i chyba szybciej

A ten łokieć to skutek nieznajomości padów,co? Dam Ci szkołę na następnych zawodach I na przyszłość - nie waż się podpierać ręką przy obaleniu,rzucie i tym podobnych sprowadzeniach, bo grozi złamianiem w łokciu (ręka się wygina w drugą stronę)

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Częstochowski Wycisk - Zobacz Zdjęcia z Finału!!!

Następny temat

Plakaty

WHEY premium