Gdyby spytać osoby doświadczone, trenerów lub dietetyków, co jest najważniejsze w kształtowaniu sylwetki, zdecydowana większość z nich bez wątpienia stwierdziłaby, że:

 • odpowiednia dieta
 • dobrze dobrany trening siłowy
 • regeneracja organizmu

Są to 3 podstawowe filary nie tylko kształtowania sylwetki, czyli budowania masy mięśniowej lub redukcji tkanki tłuszczowej, ale również zwiększania siły, ograniczenia ryzyka kontuzji, osiągania wyników w każdej dyscyplinie sportu, samopoczucia czy tego, co najważniejsze, czyli utrzymania zdrowia naszego organizmu na bardzo wysokim poziomie.

Na dietę i trening zwraca uwagę spora część osób trenujących. Jednak w przypadku odpowiedniej regeneracji sprawa wygląda już dużo gorzej. Niestety mało kto zwraca uwagę na ilość snu, jego jakość oraz odpowiednią ku temu suplementację.

Jako sen określić można stan czynnościowy centralnego układu nerwowego, który pojawia się i przemija cyklicznie według rytmu dobowego. W stanie tym nie mamy świadomości oraz jesteśmy w bezruchu. Dzięki temu następuje niezbędna regeneracja układu nerwowego, jak i całego naszego organizmu. Niestety wiele osób z różnych powodów ma problemy z zasypianiem, przebudzaniem się w nocy lub ogólną jakością snu. W wyniku tego ciężko jest funkcjonować w ciągu dnia w prawidłowy sposób, nie wspominając o wykonywaniu ciężkich treningów siłowych lub innego rodzaju aktywności fizycznej.

Według badań naukowych zalecana ilość snu wynosi od 7 do 9 godzin, w zależności od aktywności fizycznej i indywidualnych predyspozycji naszego organizmu. Nie zaleca się regularnie sypiać poniżej 6 godzin. W życiu jednak bywa różnie. W związku z różnymi obowiązkami dnia codziennego nie zawsze jesteśmy w stanie spać przynajmniej zalecaną ilość godzin.

Co jednak w sytuacji, gdy chcemy spać zalecaną ilość godzin, ale mamy problemy z zaśnięciem, w wyniku czego leżymy kilka godzin, zanim zaśniemy? Co, gdy przebudzamy się w nocy kilka razy i kolejnego dnia nie jesteśmy w stanie trzeźwo myśleć?

allnutrition sleep pro

Firma ALLNUTRITION wychodzi do nas z pomocną ręką, wprowadzając na rynek bardzo ciekawy produkt pod nazwą Sleep Pro.

Właściwości ALLNUTRITION Sleep Pro

 • Zawiera szereg składników niezbędnych w celu ułatwienia zasypiania, jak i poprawy jakości snu.
 • Dodatek melatoniny wspomaga proces zasypiania. Hormon ten w naszym organizmie często jest wydzielany w bardzo niskiej ilości. Wynika to z problemów z prawidłowym funkcjonowaniem szyszynki, która go wydziela. Pozwala ona na regulację między rytmem snu i czuwania, dostosowując je pod nasz zegar biologiczny.
 • Obecność cytrynianu magnezu o bardzo dobrej przyswajalności w połączeniu z cynkiem wpływa kojąco na nasze nerwy. Dzięki dostarczeniu go przed snem jesteśmy w stanie się zrelaksować i zmniejszyć nadpobudliwość.
 • Dodatek ekstraktu z owsa zwyczajnego działa uspokajająco i wzmacniająco na ośrodkowy układ nerwowy, zmniejszając powstałe w ciągu dnia napięcie i pozwalając wprowadzić organizm w głęboki sen.
 • Ekstrakt z melisy lekarskiej ma właściwości uspokajające i relaksujące, wpływając pozytywnie na regenerację centralnego układu nerwowego.
 • Ekstrakt z szyszek chmielu ma właściwości wyciszające nasz organizm. Łagodzi on napięcia powstałe w układzie nerwowym i ułatwia zasypianie. Stosowany jest z powodzeniem w przypadkach bezsenności.
 • Suplement zawiera również takie składniki, jak: ekstrakt z szafranu, l-teaninę, l-tryptofan i kwas gamma-aminomasłowy, które pozytywnie wpływają na zasypianie i jakość snu.

Polecamy również: Suplementy na sen ranking - najlepsze tabletki ułatwiające zasypianie

Zastosowanie ALLNUTRITION Sleep Pro

 • Warto go wprowadzić w suplementację w sytuacjach problemów z zasypianiem.
 • Sprawdza się idealnie u osób mających przerywany sen i wybudzanie się w nocy.
 • Zalecany w przypadku konieczności sypiania niewiele godziny w tygodniu.
 • Idealny dla osób mających rozregulowany rytm dobowy w wyniku pracy na trzy zmiany.

Dawkowanie ALLNUTRITION Sleep Pro

Sleep Pro zawiera 90 kapsułek, co daje 45 porcji przy zalecanym przez producenta dawkowaniu 2 kapsułek na około 30 minut przed snem.

Podsumowanie

Każdy, kto miał za sobą nieprzespaną noc lub ciąg dni, w czasie których odczuwał problemy z zasypianiem i samym snem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie mogą być tego konsekwencje. Z tego też względu zdecydowanie warto zwrócić uwagę na odpowiednią suplementację, która wpłynie pośrednio na naszą formę, samopoczucie i zdrowie.

Komentarze (5)
pavlog89

isc do koknkretnej pracy .

0
basmann

Czemu w Polsce jest takie przeświadczenie że jak ktoś zap*****la i przychodzi zj**any z pracy to dobrze pracuje :)

1
Anonim

Jak duża jest tabletka? Bardzo nie lubię wielkich tabletek

0
gokuson

Standardowa kapsułka

1
szasiu

U mnie problem był ze względu na późne treningi, one odbierały mi ochotę na sen, nawet jak już byłem zrypany to i tak nie mogłem zasnąć

0