SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łukasz Mizera - droga do mp 2016

temat działu:

Dzienniki Treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 66849

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 561 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3483
Witam wszystkich!
Zacznę najpierw od przedstawienia siebie i podaniu trochę informacji o sobie;)
Nazywam się Łukasz Mizera, swoją przygodę z siłownią zapoczątkowałem w wieku 16 lat po nie udanej karierze piłkarza, niestety nie zostałem drugim Roberto Carlosem i szara rzeczywistość, oraz kontuzja spowodowała zmianę dyscypliny. Jak to z początkami bywało, zero wiedzy 3 treningi na klatę po 20 serii na plaskiej, ale wiadomo na początku zawsze idze haha. Tak wiec cwiczę z głowa od 1,5 roku mimo dosyc długiego stażu a juz 26lat na karku. Moja inspiracja i motywacja, zawsze byli napakowaniu ludzie, widok umiesnionego ciała powodował to, ze sam takie chciałem miec, tak wiec jak u wiekszosci, początkowym idolem był nie jak kto inny jak sam Arnold.

Jestem świeżo upieczonym debiutantem, który zajął 1 miejsce w kat do 75kg, obecnie jestem prowadzony przez Emila Kaleńskiego. A swoja współprace zaczęliśmy 2014r w lipcu. Tak wiec okres masowy jak i redukcja juz była pod jego nadzorem, co zaowocowało to dobrą forma i przy okazji złotem. Tak wiec moje marzenie z przed wielu lat się spełniło aby wystąpić na scenie a do tego jeszcze doszło złoto.

Obecnie jestem w okresie powiedzmy to regeneracji i za jakis czas ruszam ostro z masa!
Moim głownym celem jest sie pokazanie wśród najlepszych! Czyli mistrzostwa polski. Jest to juz inna liga niz debiutu, nie liczę na kolejne złoto, ale wszystko zrobie i włożę 100% aby je miec. W jakiej kategorii wyjdę, obecnie nie wiem, zobaczymy co wyjdzie podczas masy.



















Zmieniony przez - Mizer w dniu 2015-03-11 09:17:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 561 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3483
Poniedzialek

Byl luz od treningu mimo, ze miala wpasc klatka, ale bylem nieprzytomny po czworkach dzien wczesniej.
Podczas kursu, kto zna Krystianowi Wolskiemu, prowadzacy zworcil uwage by ten podczas siadow bral kazki pod piety, dzieki temu zaangażuje mocniej czworki, z racji ze zawija ogon. Tak samo zrobiłem, z racji tej samej przypadlosci. Faktycznie dupa sie juz nie podwijala tak, a czworki rozerwane, a nic nie zmienilem w treningu orpocz samych podkladek, wiec musialo to dzialac.

Wtorek

Czworka dalej mega zajechana, ale juz byla moc na trening, choc jak kladlem sztangielki na uda to kwiczalem haha

*Trening
-klatka
1 wyciskanie sztangielek skos dodatni 45stopni 4x 12-8 w ostatniej drop ze sztangielkami na gumach
2 wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 30 stopni neutralnym chwytem z rotacja do wewnatrz 4x 10-12
3 wyciskanie na maszynie 4010 4x 10-12 plus drop w ostatniej
4 rozpietki na bramie 5x 12-20

Sroda

Mialy byc plecy, ale pogoda mnie rozlozyla, bylo mega pochmurno do tego padalo i zwyczajnie postanowilem lezec w lozku. Glowna role gralo lenistwo, ale chociaz lepiej sie zregenerowalem.

Czwartek

Caly dzien ogolnie luzny, wiec duzo sil bylo i wykorzystalem to na mocny trening plecow, z ktorego jestem zadowolony, ale zobaczymy jutro jak wstane, na ile byl dobry...
Wrzuciłem do plecow martwy ciag, zawsze zle sie to konczylo, bo bylem pazerny na ciezary, ale moze tym cw lepiej pogrubie plecy, skoro nie mam w nim duzo sily, ani tez duzo w calej karierze go nie cwiczylem.

*Trening
1 podciaganie na drazku 5x 10-15
2 sciganie sredniej szerokosci klamry z wyciagu dolnego 5x 10-12
3 martwy ciag 4x 8-12
4 wioslowanie sztangielka jednoracz w oparciu o laweczke 4x 10-12
5 przyciaganie drazka z wyciagu gornego do bioder 4x 12-15


Waga obecnie 87kg, skoczylo troche do gory, ale glownie woda z racji zmiany drobnej w suplementacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 561 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3483
Tutaj jeszcze parę innych zdjęć










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 561 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3483
Z szczyt masy, waga 88-89. Tak wiem wpadłem do ula z pszczołami, ale trzeba pokazac jak wyglądała masa;p




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 561 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3483
Z szczyt masy, waga 88-89. Tak wiem wpadłem do ula z pszczołami, ale trzeba pokazac jak wyglądała masa;p













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 561 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3483
Jakies 3-4 tyg przed startem













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 561 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3483
4 dzien ketozy i nawadniania













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 561 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3483
Tak wiec zapraszam do srogiej oceny i krytyki chętnie was wysłucham, jak i również czekam może na jakieś wasze rady.
Teraz szybko biorę sie za robienie miski, bo obowiązki wzywają, potem napisze cos wiecej o diecie i treningach w trakcie przygotowan jak i obecnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 3232 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17264
jaki masz wzrost ? :) forma niezła :D i widzimy sie na MP :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 561 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3483
173cm tak wiec były rozważania między klasykiem 175cm a 75kg jezeli chodzi o debiuty. Lecz 2 tyg przed debiutami waga u mnie byla na poziomie 76kg tak wiec nie było co sie nawet zastanaiwać. Przed warzeniem w dniu weryfikacji na pusto bylo 72,8kg...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 561 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3483
Napisze trochę o diecie jak ona wyglądała w okresie masowym, przed startowym i jak wygląda ona obecnie.
*Okres masowy na przełomie lipiec – grudzień

1 6 bialek jaj, 3 zoltka, 50g wpc, 150g owsianych, 1 banan
2 220g wołowiny/indyka/kurczaka, 100g ryzu, 15g lnianego
3 220g wołowiny/indyka/kurczaka, 100g ryzu, 15g lnianego
4 220g wołowiny/indyka/kurczaka, 100g ryzu, 100g ananasa, 10g lnianego
5 220g wołowiny/indyka/kurczaka, 100g ryzu, 10g lnianego
6 50g kazeiny micelarnej, 50g masla orzechowego

*Okres przedstartowy

Rozpisze ostatni miesiąc, bo wiadomo korekt troche było...

1d high carb, 3d low carb
-Low carb
1 2 cale jajka, 8 bialek jaj, 100g owsianych, banan
2 250g kurczaka, 10g lnianego
3 250g kurczaka 50g ryzu
4 250g kurczaka, 10g lnianego
5 250g kurczaka
6 50g kazeiny micelarnej, 10g lnianego

-High carb
1 2 cale jajka, 8 bialek jaj, 100g owsianych, Bana
2 250g kurczaka, 50g ryzu 10g lnianego
3 250g kurczaka 50g ryzu
4 250g kurczaka, 50g ryzu, 10g lnianego
5 250g kurczaka
6 50g kazeiny micelarnej, 10g lnianego

Warzywa leciały 0,5kg dziennie, plus 4-5l płynow

*Obecnie dieta

Makrosy około 240b 80t 400w

1 40b 30t 80w
2 40b 80w
-trening
3 40b 80w
4 40b 10t 80w
5 40b 10t 80w
6 40b 30t

Staram się aby obecne posiłki były duzo bardziej urozmaicone w rózne źródła btw i wyrwac się z niewoli kura, ryz, olej, lecz nie znaczy, ze każdego dnia jem 6 roznych posiłków, bo bym caly dzien w kuchni siedział a poza tym i tak lubie kure z ryzem haha. Ale każdego dnia 2-3 posiłki sa inne bez spiny co do gramow itp.

*Dzisiejsza miska

Tak wiem dzisiaj akurat poleciała znowu kura w ful zestawie, ale to po paru dniach przerwy od niej.

1 3 cale jajka, 30g wpc, 100g owsianych, 50g dzemu nisko slodzonego, 15g wiorek kokosowych
2 200g kury, 50g ryzu, 50g makaronu ( fajnie sobie pomieszac ryz makaron, dobrze smakuje)
3 200g kury, 50g ryzu, 50g makaronu 10g lnianego
4 200g kury, 50g ryzu, 50g makaronu
5 200g kury, 50g ryzu, 50g makaronu, 10g lnianego
6 40g kazeiny micelarnej, 45g masła orzechowego ( moje ma 67g t w 100g, bez soli i glutenu)

*Trening

- Na redukcji
5x siłowy, kazda partia osobno
7x aerobowy po 30min 2x dziennie na pusto i po treningu.

- Obecnie
4x siłowy
3x aerobowy 30min

*Suplementacja
- rano i wieczorem
Witaminy i minerały, omega 3

- przed treningiem
5g baca, 5g glutaminy, 5g kreatyny, pomper w którym jest beta – alanina, cytrulina, arginina ( bez zjazdowych i nadmiernych pobudzaczy) witamina c.

- w trakcie treningu
40g witargo, 5g baca, 5g glutaminy, 5g kreatyny, 5g argininy, 5g beta –alaniny

- po treningu siłowym
45g hydrolizatu ( został mi z redu tak wiec koncze puche, zazwyczaj leci izolat)

-po areobach
40g carbo, 400mg Ala, 200mg chromu, witamina c.

Supli mam teraz pod dostatkiem jak nigdy, tak wiec kombinuje na podstawie nabytej wiedzy, wlasnego doświadczenia i odczuc. Jak to będzie się imało do rezultatów itp poczekam po paru tyg stosowania się tego schematu.
A to 4 posiłki z dzisiejszego jadłospisu.






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 9580 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 34564
Hej ;)
Miło ze postanowiles zalozyc swoj dziennik wlasnie w naszym dziale ;)
Forma na debiutach kozak. Ciekawe jak to bedzie wyglądało na MP. Skoro teraz okres masowy to rozumiem ze szykujesz sie na nastepny rok?
Nie myslales o tym by wyjsc jeszcze na MS w tym roku np?
Jak waga Ci sie zmieniala po opuszczeniu sceny?;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT-elexyzf

Następny temat

Matiihard - 120 procent ! przygotowania !

WHEY premium