SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pawel1235 - dziennik

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 90131

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Tyle ile ja Dziś się zważyłem na czczo i równiutkie 73 kg. Jak w mordę strzelił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
21/05/2012

KLATKA + PRZÓD I BOK BARKÓW + TRICEPS + BRZUCH

1. MDS hantlami:
- 16kg x 15/10/10
- 13kg x 15/12/10
[bonusowo] dipsy na klatę - 8

2. DUALSET: Maszyna młotkowo wąsko + rozpiętki na płaskiej
- 15 reps. x 30kg + 15 reps. x 6kg
- 15 reps. x 30kg + 20 reps. x 6kg

3. MDS hantlami przód i bok barków:
- 8kg + 6kg x 15 reps.
- 6,5kg + 5kg x 15 reps.
[bonusowo] wznosy bokiem: 2,5kg x 30 reps.

4. DUALSET: Prostowanie ramion za głową wyc. dolny linkami + wyprosty ramion w tył w pochyleniu
- IV + 8kg x 15 reps.
- IV + 8kg x 15 reps.
[bonusowo] prostowanie ramion na wyc. górnym prosty gryf: 15 x VI

5. Kilka serii na brzuch

------------------------------------------
50 min. Trening nieco zbyt szybki, za krótkie przerwy, czasem ich brak, ale spieszyło mi się. Ćwiczenia testowałem, więc nieco pomotany. MDS jest nie dla mnie. Mimo wszystko nie było odcięcia energii tak jak ostatnio, co mnie cieszy. Jakoś nie czułem wznosów przodem, zdecydowanie lepsze są wyciskania siedząc. Nie umiałem i nie umiem poczuć klatki w dipsach. Zawsze bardziej katuję tym tricepsy, mimo że nogi mam cały czas przodu. Jeszcze nigdy nie czułem tak allahów podczas robienia brzucha. Chyba w końcu załapałem technikę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OK, po wczorajszych allahach dziś rano ledwo łaziłem. Brzuch dostał za swoje i to mocno.
Nie zrobiłem dzisiejszego treningu, bo po prostu jestem przemęczony i muszę odpocząć. W weekend czeka mnie też spory wyjazd (od piątku rano) i nie chcę ryzykować , że będę zombie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Co to takiego te MDS ?
Czy nogi przy dipsach nie powinny być wychylone do tyły, a tułów do przodu?
Kurde, jak tak bardzo dziś czujesz brzuch po allahach, to ja je chyba źle robię ...

Ty się ostro wziąłeś, a mi wypadł dziś kolejny trening i się boję spadków. Ostatni trening był w sobotę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
To szczypiory waga podobna jak u mnie

Paweł widze że dobrze gospodarujesz czasem na siłowni, płacisz chyba od minuty


Zmieniony przez - vixen3 w dniu 2012-05-22 23:02:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Regenat
Co to takiego te MDS ?
Czy nogi przy dipsach nie powinny być wychylone do tyły, a tułów do przodu?
Kurde, jak tak bardzo dziś czujesz brzuch po allahach, to ja je chyba źle robię ...

Ty się ostro wziąłeś, a mi wypadł dziś kolejny trening i się boję spadków. Ostatni trening był w sobotę


Przestań, jakie spadki. Przy Twoim wzroście 2kg +/- to normalka. Na spadki też trzeba zapracować. Mi jak nie ćwiczę nawet tydzień, nic nie spada. Lajt bracie, lajt.

Antos to tłumaczył u siebie w dzienniku, czy ktoś tam kiedyś.
Mechanical Drop Set - generalnie chodzi o wielokątowy atak na mięsień. Np. robisz serię np. na skosie +35°, potem seria na płaskiej, potem głową w dół. Często tak się robi barki. Bez przerw w seriach. Ogólnie trzeba jednak już mieć więcej doświadczenia i siły niż ja. Ciężkie to.

Jeśli robisz dipsy na triceps, to łokcie przy sobie i nogi do tyłu.
Jeśli na klatę - łokcie szerzej i nogi jak najdalej do przodu. Z łokciami zawsze jest problem, bo w polskich siłowniach są zazwyczaj poręcze równoległe, do dipsów na triceps. Do dipsów klatkowych sa poręcze lekko schodzące w kąt.
Allahy to chyba mało kto robi dobrze, widzę na siłce. Ogólnie robisz je tak:
- zakładasz na wyciąg nie za dużo, żebyś nie ciągnął łapami tylko brzuchem, żeby starczyło na 12-15 reps. (czy tam ile sobie chcesz),
- klękasz blisko wyciągu, tak żeby linka tworzyła niemal prostą linię z ciałem,
- łapiesz linki w garście i dociskasz pięści do policzków/skroni (to zależy od wzrostu i wyciągu),
- teraz najtrudniejsze: nie zginasz ciała jakbyś się komuś kłaniał! W chwili ściągania tułowia brzuchem wypychasz biodra do przodu, żeby ciało w odcinku od karku do kolan tworzyło łuk. Nie załamujesz się w lędźwiach tylko zginasz kręgosłup wyżej. Musisz to sam wyczuć. Nie może być za dużo obciążenia i musisz czuć jak brzuch od mostka do jajek za 4 powtórzeniem wypełnia krew, a przy 15-tym piecze, że się mało nie spartolisz w gacie Po dobrych allachah na drugi dzień masz wrażenie biegunki Brzuch cały boli


vixen3
To szczypiory waga podobna jak u mnie

Paweł widze że dobrze gospodarujesz czasem na siłowni, płacisz chyba od minuty
Zmieniony przez - vixen3 w dniu 2012-05-22 23:02:02


Waga i tak nie jest zła. Zrobiłem na sucho 10kg masy w jakieś 14-15 miesięcy. Nie jest źle :)

Ha ha ha ha Po prostu nie lubię przesiadywania na siłce za długo. Poza tym zawsze "po" mam jeszcze coś do zrobienia i krucho z czasem. Szybki i intensywny trening to jest coś właściwego dla mnie. Ogólnie mam kartę Multisport więc wszędzie gdzie akceptują (siłownie, baseny, sauny, etc.) chodzę za free



Zmieniony przez - pawel1235 w dniu 2012-05-23 18:28:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
no nieee skąd takie cudo (tą karte) dostałeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Te karty są super ... W pracy się je dostaje, ale u Nas szef to ch**, i powiedział, że nie ma szans na to, a okazało się, że jego klientem jest firma, która robi te benefity/multisporty :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Zrobiłem allahy po Twojemu- fajnie weszły ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Ja również zrobiłem dziś tak, jak wspominał Paweł. I szczerze? Poważnie czułem, że trochę mnie dźwiga jak myłem zęby. Aż się boję jutra ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rzezbe Dieta Plan

Następny temat

Hantle 2x8kg

WHEY premium