SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trenujący KM i ich doświadczenia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 205489

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Ja miałem okazję w zeszłe wakacje, było krojenie mięsa różnymi nożami, obrony przed pchnięciami (360 każdy raczej tam już znał wiec teoretycznie zostały przerobione wszystkie obrony, które mogą przyda się na "ulicy"), było trochę zabawy piankowymi odpowiednikami noży (zabawy na zręczność . Niby wydaje się że nic spłacalnego, ale moim zdaniem, jako osoby która nigdy wcześniej nie miała styczności z nożem, były to ciekawe treningi i w sytuacji faktycznego zagrożenia mogące się przydać. W przeciwieństwie do szantażu nożem (gdzie raczej nie wykonywał bym techniki tylko wypróżnił kieszenie) te techniki obrony przed pchnięciami i atakami okrężnymi nożem faktycznie w ekstremalnej sytuacji mogą uratować życie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30612 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270731
Kłamie każdy instruktor, niezależnie od reprezenowanego stylu.systemu walki, który wmawia swoim adeptom(zwłaszcza tym początkującym), że jest w stanie nauczyć skutecznej walki z kilkoma napastnikami...no chyba, że ma na myśli grupkę nayebanych meneli. Oczywiście to tylko moje skromne zdanie...pewnie zaraz polecą na mnie gromy i ban od Słabego/Queblo za szerzenie herezji


to prawda,nie herezja

a co do sameho knife fighting...pomysł OK,zobaczymy jak z realizacją,jak z nastawieniem do tego. Czy pójdą w stronę kasy,czy w stronę realizmu

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2011-03-26 19:22:05

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1728
Ja brałem udział w seminariach poświęconych walkom nożem, które były organizowane prze IKMF teraz przez KMG. I co mogę powiedzieć, walki na pianki które imitują noże fajna rzecz:) Można by powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju trening na szybkość. Następnie ćwiczenie obrony przed nożem używając noża... oraz na koniec sama walka nożem i to nie gumowym ale stępioną normalną kosą. To co wyniosłem z powyższych zajęć to bagaż doświadczenia który napewno potrafił bym wykożystać przeciwko nabuzowanemu napastnikowi który przed momentem zaszlachtował dwie ofiary, a może nawet więcej...

A co do samej KM może to mit, że można obronić się przed grupką napastników. Ja osobiście uważam że jest to możliwe, gdyż na trening osobiście dość często w konfrontacji 1 na 2 bądź 3 staram się ustawiać przeciwników w jednej lini, co daje mi przewagę strategiczną, chciałbym również podkreśli to, że na treningach nie nawalamy się bez myślnie jak w amoku tylko raczej tak aby podkreślić, że ktoś został trafiony. Dlatego też myślę, iż sokor na trningu potrafię obronić się przed kolegami przy minimum siły to na ulicy też dam radę. Zwłaszcza, że za zwyczja delikwenci nie wiedzą co się dzieje:P Według mnie KM+ Muay thai to rewelacyjne połączenie które pozwala przetrwać na ulicy, aczkolwiek musimy pamiętać, że zawsze może się trafić lepszy od nas:) A kończąc mojego "marnego" posta: Proszę o nie wypowiadanie się osób które tylko SŁYSZAŁY o KM. Bo to co czytałem na poprzednich stronach to żenada.pl

Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi- strach i interesy.
N. Bonaparte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 315
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Adamczyk nagle zacznie stawiać bardziej na skuteczność niż na money.
Na takiej imprezce ;p jeszcze nie byłem ale jak będę mieć okazję to się przejadę z czystej ciekawości jak to wygląda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Ja brałem udział w seminariach poświęconych walkom nożem, które były organizowane prze IKMF teraz przez KMG (...) To co wyniosłem z powyższych zajęć to bagaż doświadczenia który napewno potrafił bym wykożystać przeciwko nabuzowanemu napastnikowi który przed momentem zaszlachtował dwie ofiary, a może nawet więcej...
A ile takich szkoleń szanowny pan zaliczył, że jest tak pewny swoich możliwości w starciu z nożownikiem - 10, 100, 1000???

A co do samej KM może to mit, że można obronić się przed grupką napastników. Ja osobiście uważam że jest to możliwe, gdyż na trening osobiście dość często w konfrontacji 1 na 2 bądź 3 staram się ustawiać przeciwników w jednej lini, co daje mi przewagę strategiczną, chciałbym również podkreśli to, że na treningach nie nawalamy się bez myślnie jak w amoku tylko raczej tak aby podkreślić, że ktoś został trafiony. Dlatego też myślę, iż sokor na trningu potrafię obronić się przed kolegami przy minimum siły to na ulicy też dam radę. Zwłaszcza, że za zwyczja delikwenci nie wiedzą co się dzieje:P

Ku.rwa, dawno się tak nie uśmiałem

Bo to co czytałem na poprzednich stronach to żenada.pl

To najpierw przeczytaj swój wpis...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1728
Tłusty_kot Byłem na 6 takich szkoleniach i uczestniczę w tzw. zajęciach knife fighting od roku.

A ty też jesteś śmiechowy jestem ciekawy co ty byś zrobił jak by chociaż jakiś typek podszedł do ciebie z nożem... pewnie byś zwiewał jak tłusty kot przed myszą

Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi- strach i interesy.
N. Bonaparte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Na treningu to ja też kumpli ustawiam ładnie. A jak zaczyna się bajzel to różnie bywa, partyzanci są niewidoczni nawet dla bardzo doświadczonych ludzi.

"tylko raczej tak aby podkreślić, że ktoś został trafiony."

I to jest błąd bo ciało zapamięta żeby w takiej sytuacji bić lekko. Do tych wniosków doszło już wielu trenerów.
Polecam Tonego Blauera na you tubie ;)

"To co wyniosłem z powyższych zajęć to bagaż doświadczenia który napewno potrafił bym wykożystać przeciwko nabuzowanemu napastnikowi który przed momentem zaszlachtował dwie ofiary, a może nawet więcej... "

Pozbierajcie mnie. Za takie coś powinni zamykać w pokoju z kolesiem który właśnie kogoś zaszlachtował ;)
Instynkt zachowawczy leminga.

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Byłem na 6 takich szkoleniach i uczestniczę w tzw. zajęciach knife fighting od roku
Ło ku.rwa, rispekt...teraz mam dylemat - czy to wujek Tomek A. robi jakieś pranie mózgu, czy po prostu jesteś kolejną "ofiarą" KM, która po kilkunastu treningach uwierzyła, że jest niezniszczalnym gangstamaderfakerem

jestem ciekawy co ty byś zrobił jak by chociaż jakiś typek podszedł do ciebie z nożem...pewnie byś zwiewał jak tłusty kot przed myszą

a żebyś kur.wa wiedział, że jakbym miał gdzie to bym zwiewał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 315
@Maverikwp: albo cię wyobraźnia ponosi albo ktoś ci takich głupot nagadał. Trochę dystansu do tego co robisz... Ja też jakbym miał szansę to pierwsze co bym zrobił to bym zwiewał jeśli nie udałoby mi się załagodzić sytuacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Jaruto, pewnie Maverikwp wychodzi z założenia, że nie po to płaci p.Adamczykowi i spółce tyle pieniędzy, żeby później uciekać przed byle ch.ujem uzbrojonym w nóż

Zmieniony przez - tlusty_kot w dniu 2011-04-05 22:06:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Nóg na Worku

Następny temat

Encyklopedia karate kyokushin

WHEY premium