SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wbija ojciec, wbija matka, wbija sąsiad i sąsiadka - synthol spam AKIF

temat działu:

Aktualności - Kulturystyka i Fitness

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 299649

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 984 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42982
Po to są kategorie wagowe żeby nikogo nie dyskryminować i żeby każdy znalazł coś dla siebie. To sie tyczy również do widzów, może nie każdy chce patrzeć na 130kilowe świniaki. Kulturystyka jest sportem, w którym takie podziały akurat mają uzasadnie i nie porównywałbym go z innymi jak np. z koszykówką bo jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Niekoniecznie ktoś o wzroście 165cm chce wyglądać jak Lesukov a mimo to chce być kulturystą/kulturystą klasycznym. Dlaczego ma mu to być zabronione? Jakim prawem? No zajechało teraz Korwinem Mikke



Zmieniony przez - suchinho06 w dniu 2012-10-22 14:17:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
A gdzie napisalem, ze ma byc zabronione? "zajechanie KM" podobnie - pewnie nawiazujesz do dyskusji o niepelnosprawnych i pewnie nie czytales jego wpisu w oryginale a bazujesz na tym, co uslyszales w tv. Niech kazdy robi co chce, oglada co chce i kiedy chce; od tego jest wolnosc jednostki. Ktos wzrostu 160 cm chce startowac w kulturystyce - super, niech to robi. Nigdy jednak obiektywnie nie bedzie najlepszym kulturysta, bo jest po prostu za niski. Idealem bylby proporcjonalny, dotyrany gosc 185+, samiec alfa. I w sporcie wlasnie to powinno sie premiowac.
Nikt niczego nie chce zakazywac to, ze paraolimpiade trudno jakkolwiek zakwalifikowac do kategorii sportu, to nie znaczy, ze ma byc zabroniona. Jak ktos chce ja uprawiac a ktos inny ogladac - smialo.

co do pierwszego zdania Twojej wypowiedzi - no wlasnie sport z zalozenia jest, stety/niestety, dyskryminujacy. Jezeli ktos ma slabszy organizm od urodzenia to bedzie przegrywal z lepszymi od siebie, ktorzy mieli w genach wiecej szczescia.

Zmieniony przez - raczek87 w dniu 2012-10-22 14:30:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 984 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42982
To była bardziej odpowiedź na to co pisze dzejkejem, pierwsze skojarzenie jakie miałem to właśnie z JKM- czytałem jego wpis w oryginale ale był on tak chaotyczny, że trudno było to zrozumieć. Faktycznie z tym zakazem troche niefortunnie sie wyraziłem ale generalnie brak podziałów na kategorie do tego by sie sprowadzał, do dyskryminacji wielu niższych zawodników, a nawet nie tylko niższych ale też tych, którzy nie chcą przekraczać pewnej wagi,bo jakie mieliby oni szanse na relatywną rywalizacje? Raczej żadnych, a tak to mogą sobie rywalizować w odpowiednich kategoriach. JEst kategoria dla samców alfa - kategoria PRO, a że są inne to czemu sie ich czepiać? Dla mnie tak jak napisałem wcześniej kulturystyka jest sportem, w którym podziały na kategorie mają uzasadnienie. A co do reszty to już jest sam subiektywizm więc trudno o tym dyskutować

Tak samo można powiedzieć po co kategorie w boksie czy innych sportach walki, niech Floyd MAyweather walczy z Władem Kliczko o pasy



Zmieniony przez - suchinho06 w dniu 2012-10-22 15:15:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 413 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6246
hm

Zmieniony przez - dżejkejem w dniu 2012-10-22 20:55:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 413 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6246
dżejkejem
133mhz
dżejkejem jestes drugim strongzonkiem dla mnie kims z tej samej kategorii tylko ze z kompleksami,ogromnymi


Jakiś argument? Czy tylko samo ad personam(pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane,.) Sugeruję zapoznać się z Arthurem Schopenhauerem i jego erystyką.


suchinho06
Niekoniecznie ktoś o wzroście 165cm chce wyglądać jak Lesukov a mimo to chce być kulturystą/kulturystą klasycznym. Dlaczego ma mu to być zabronione? Jakim prawem? No zajechało teraz Korwinem Mikke


Fan pani Korwin Piotrowskiej. Wmawianie zabraniania.
Kategorie wagowe dają szanse słabszym i tyle. A to kompletne zaprzeczenie idei sportu.
Sugeruję stworzyć kategorie kulomiotów o wzroście 140-150cm, 150-160cm, 160-170cm itd wtedy wszyscy będą zadowoleni.
Świat oszalał. Kompletne mylenie pojęć pod super hasłem dyskryminacji.
Czy Żydzi zabijają Palestyńczyków? Ten kto powie TAK ten jest antysemitą!!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
To jest glowny problem dzisiejszych debat na praktycznie kazdy temat; fakt, ze srodowiska lewicowe zagarnely wiele pojec, ktorym nadaja nowe znaczenia i lokuja w potrzebny dla siebie sposob w powszechnej swiadomosci spoleczenstwa. To moze byc sport. To moze byc jw antysemityzm. Kolejny przyklad - homofobia. Dalej; mix tolerancji i akceptacji. Efektem tego jest sytuacja, w ktorej przeciwnik wychowywania dzieci przez gejow jest nazywany wstretnym homofobem, hamulcowym, ciemnogrodem i uwsteczniaczem zaiebistego polskiego postepu a z nieco innej manki; osoba chcaca odejscia obecnej partii to nie opozycjonista tylko zawszony pisior. Przyklady mozna mnozyc..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 413 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6246
100% racji.klasyczne manipulowanie głupim społeczeństwem a ludzie za tępi aby poczytać pare definicji i nie robić sie w balona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 984 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42982
Czyli wszystkie sporty walki, podnoszenie ciężarów, kulturystyka to zaprzeczenie idei sportu. Ok. Idąc twoim tokiem rozumowania to byłaby tylko jedna kategoria - największych bo teoretycznie oni dysponowali by największą siłą. Dla mnie to jakaś abstrakcja, z mojej strony eot.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Proste- to co się sprzedaje istnieje.

Jeżeli ktoś będzie oglądał kulomiotów do 150 cm to czemu nie? Mamy wolność przecież, gorzej jeżeli do tego interesu będę musiał dopłacać z podatków itd.

Trzeba zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie- "Czy to coś na siebie zapracuje, czy trzeba będzie dokładać". W boksie niższe kategorie wagowe robią większą furorę od ciężkich (patrz Mayweather), ale tylko dlatego że zasłużyły sobie na to (świetna technika, piękne wojny itp ).
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Seminarium Treningowo-Dietetyczne w Tarnowie.

Następny temat

WABBA Mr/Ms World 2012,Padwa,Włochy

WHEY premium