SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Qcu123 i jego walka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 58600

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
Qcu123 jak ważysz miecho z udka?? tez bym sobie to wprowadził do diety zeby troche $ zaoszczędzic

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 537 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7177
nie zaglądałem przez jakiś czas :)

PK_Kaczor niestety chciałem jakoś robić żeby nie trzeba było wycinać, ale każde udko jest inne i trzeba poobierać z mięsa co po wprawie zajmuje pare minut, a na udko takie ~400g wychodzi z 250g mięsa jak nie więcej więc i tak taniej wychodzi od piersi/wieprzowiny.

s.m.p.a. teraz po tym tygodniu poszło mi 0,5kg więc zostawiłem kcal i chciałem za tydzień napisać, ale 2 pytanka mi się nasunęły;

1. Mam pytanie o owoce. Można dawać tak z 1 dziennie czy to już za dużo do tygodniowego bilansu? bo lubię czasami zjeść jakieś jabłko/truskawki czy co tam mam akurat w domu wiadomo, że nie w jakiś ogromnych ilościach.

2. Jeszcze chciałbym wiedzieć jakie jest Twoje zdanie na temat soli. Nauczyłem się już przez ten czas jeść warzywa/mięsa bez soli i jej w ogóle nie używam, kiedyś czytałem jakiś artykuł i źle o niej mówiono, ale ostatnio słyszałem, że w diecie powinna być więc jak to jest, lepiej zupełnie wyrzucić i ta z pożywienia wystarczy czy można dawać?

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
1. ja polecam owoce do śniadania głównie
2. dobre pytanie, ja sole jedynie ryż jak gotuje, innaczej jest ochydny i uzywam vegety, jakas sól tam tez jest.

Ja sobie zapodałem udka zamiast mintaja :D

wstaw jak możesz swoją obecją diete albo na pw mi wyslij. podejrzałbym sobie coś

Zmieniony przez - PK_Kaczor w dniu 2011-06-09 22:16:06

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
totalne rezygnowanie z soli jest niemądre co prawda trzeba wziąć pod uwagę że przetworzona żywność zawiera jej sporo ale jeśli takowej nie jemy jak dodamy soli do smaklu może nam to wyjśc jedynie na zdrowie zwłaszcza jeśli prowadzimy aktywny tryb życia
- sód razem z chlorem biorą udział w porcesie wchłaniania i trwaienia związków aminokwasów ww
-bierze udział w pobudliwości tkanek mm i nerwowej
-ma udział w transporcie skł odżywczych
-na/ka atpaza reguluje przemiany metaboliczne
- utrzymuje prawidłowie ciśnienie osmotyncze dba o równowagę kw zasadową

wiec jeśli posolisz delikatnie jajecznice czy dodasz przyprawę do miesa nic sie nie stanie. tak w wielkiem skrócie pap

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 537 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7177
Dzięki za odpowiedzi.

s.m.p.a. to zacznę dawać trochę soli do diety, dobrze, że spytałem :)

PK_Kaczor aktualna dieta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
ok wielkie dzieki

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
a nie lepiej dać twaróg półtłusty aha i warzywa obowiązek

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 537 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7177
musze policzyć z tym twarogiem, jak bedzie pasowac to zmienie :)

warzywa wszedzie oprócz po treningowego tylko nie wpisane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
więc zaczynaj

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 537 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7177
Okej smpa napiszę co działo się przez ostatnie 2 tygodnie.

przez pierwszy tyd. poszło 0,5kg

waga 89,9kg

obwody;

łapy 38
klata 102-3
pas 84,5
biodra 92
udo 59 (2 cm więcej niż tydzień wcześniej)
łydka 41
przedramie 31

2 tydzień poszło 0,4kg

waga 90,3kg

obwody;

łapy 38
klata 103-4
pas 85
biodra 92/92,5
udo 59
łydka 41,5
przedramie 31

widzę, że coraz mniej wagi idzie więc zwiększył bym trochę kcal, a do tego teraz jeszcze dojdzie trochę więcej aktywności, bo się robota zacznie i będę tam zajeżdżał rowerkiem rano więc to też bym wliczył. Przeanalizowałem dietę to wychodzi mi;

b-223 - 2,47 na kg mc
t-136 - 1,5 na kg mc
w-494 - 5,48 na kg mc

podbiłbym z 200kcal węgli, będzie dobrze czy za dużo?

jeszcze miałbym ostatnie pytanie;

jeśli waga idzie, a obwody stoją, rośnie pas tzn. że idzie w fat? W takim przypadku trzeba zmniejszyć węgle a dodać białka tak? gdzieś coś takiego czytałem, ale pewny nie jestem.

pozdro.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja dieta do oceny i podpowiedzi

Następny temat

Brzuch a sucha masa

WHEY premium