Poniższa treść jest efektem czasu jaki spędzili razem Dayne Hudson i Phil Heath. Rozmowy zostały opublikowane min. w serwisie: fitnflexed.com oraz jak zobaczycie niżej w serwisie yotube.com.

Phil Heath na siłownię zapisał się w 2002 roku i ważył wtedy 83 kg. Trzy lata później wystartował w zawodach Mr. USA, amatorskiej federacji kulturystycznej NPC, gdzie zajął I miejsce w kategorii ciężkiej oraz open. Zdobył tym samym kartę zawodnika IFBB Pro. W wieku 26 lat świętował swój profesjonalny debiut, zwyciężając w zawodach New York Pro oraz Colorado Pro w roku 2006. Pierwsze zwycięstwo na Mr. Olympia zdobył w zaledwie sześć lat od uzyskania tytułu profesjonalnego kulturysty! Phil Heath jako 7-krotny zwycięzca Mr Olympia doskonale wie o tym, że żeby zachować swoją mistrzowską formę musi trzymać się sztywnych zasad. Powiedzenie "Jedz, śpij, trenuj, powtórz" z pewnością idealnie pasuje do jego stylu życia.

W wielu wywiadach Phil, często rozmawia o diecie. Dlatego jego zwierzenia w wywiadzie na temat prawdziwych kosztów bycia zawodowym kulturystą nie zaskoczą pewnie nikogo.

Odżywianie Phila Heatha

Jak odżywia się Mistrz? Cóż... Phil zjada około 5-10 kilogramów kurczaka tygodniowo - co równa się 200 $ na tydzień - wydanych tylko na sam drób! Korzysta też z innych źródeł białka- jaja, ryby, wołowina, bo codziennie przyjmuje ich około 2,7 kilograma. Wydaje około 90 dolarów dziennie na proteiny, co oznacza, że ​​kosztuje to go tylko 30 000 dolarów rocznie. Samo białko! Węglowodany nie stanowią dla niego większego problemu: "Węglowodany są tanie jak chipsy" - mówi Phil.

Suplementy

Podejście Phila do suplementów jest nieco przesadzone,  bo naprawdę ma wielkiego świra na ich punkcie. Twierdzi, że kulturysta potrzebuje spalacza tłuszczu, przedtreningówki, suplementu w trakcie treningu (intra-workout), suplementu po treningu, suplementu przed snem i tuż po przebudzeniu! “Wszystko to kosztowałoby fortunę - dużo ponad 20 000 dolarów” powiedział Phil. Oczywiście tyle nie wydaje, ponieważ ma od tego sponsorów, ale gdyby miał za to płacić, wydawałby ok. 1700 dolarów miesięcznie.

 

Phil przyznał, że jeśli chcesz zostać zawodowym PRO musisz mieć dobrze płatną pracę, żeby było Cię stać na to wszystko. Jak mówi ma wielkie szczęście, że ma świetnych sponsorów, dzięki którym może trzymać formę i być najlepszym.

https://youtu.be/8uozImtxLdE

https://youtu.be/wbrlPG6EuhY

https://youtu.be/vXeLTkNrOD8

Na podstawie: http://www.fitnflexed.com/article/mr-olympia-phil-heath-talks-about-cost-his-diet