SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

(P) Manzanares-cele ,które nie są zapisane są tylko życzeniami.../ podsumowanie str26

temat działu:

Ladies SFD

Ilość wyświetleń tematu: 32312

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 698 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38005
TRENING A

A. Przysiad ze sztanga na plecach
47,5 kg*10/47,5 kg*10/50 kg*10
Przysiad robię tylko do kąta 90 stopni .Głębiej zejść strach mi nie pozwala ,boję się ,że nie wstanę .Nie wiem teraz ,czy robić tak jak robię ,czy zmniejszyć obciążenie .

B1. wyciskanie sztangi skos góra
25,5 kg*7/25,5 kg* 10/28 kg*4
Po pierwszej serii powtórzyłam to samo obciążenie i paradoksalnie udało mi się zrobić więcej powtórzeń ,co mnie bardzo cieszy

B2. wiosło sztanga
30kg * 10 / 30 kg *10/32 ,5 kg *10
Jeśli technika okaże się ok doożę na następny trening ,jeśli nie ...szlifuję dalej

C1. Przysiad Bułgarski
14 kg na rękę *10/14 kg na rękę*10/14 kg na rękę* 10
Nie czuję się na tyle pewnie ,by zwiększyć obciążenie

C2. wznosy tułowia z opadu
15/15/15
wznosy na piłce , bez obciążenia z zatrzymaniem na górze .2 i 3 seria ciężkoooo

Dzisiejsza MISKA



WARZYWA

Dużo kapusty białej ,sałata ,ogórek ,fasolka szparagowa

NAPOJE

woda ,zielona ,melisa , mięta ,rumianek wszystko ok 5 litrów


Zmieniony przez - Manzanares w dniu 2012-12-02 21:01:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 698 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38005
Dziś DNT

MISKA



WARZYWA

ogórek ,kapusta biała ,brokuł ,kalafior

NAPOJE

woda ,zielona ,mięta ,rumianek ,melisa wszystko ok 4 litrów

Zmieniony przez - Manzanares w dniu 2012-12-03 20:23:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Ja dopiero przełamałam się jak właśnie nie wstałam i byłam zmuszona zrzucać sztangę (małża nie było w domu, z resztą on też nie raz zbierał ze mnie sztangę bo usiadłam i nie wstałam ). Z tym, ze ma mam zabezpieczoną podłogę i rzucać mogę - nic się nie stanie poza hałasem Jak możesz to poproś kogoś o asystę na te ostatnią serię bo inaczej nie przełamiesz się i będziesz krążyła w kółko z tym samym ciężarem.
Staraj się schodzić najniżej jak możesz - tylko pamiętaj, żeby nie zawijać ogona

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 698 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38005
Dziękuję Arphiel ,nie pomyślałam o asyście ,na następny trening spróbuję .Na poprzedniej stronie umieściłam filmiki ,jeszcze MC muszę nagrać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Już paczę

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
RDL - nie rób go ma całkiem prostych nogach - ugnij je lekko. Gubisz plecy a to przez to, że w pewnym momencie już nie wypychasz bioder a pochylasz się plecami i zaokrąglasz je. Jak lekko zegniesz nogi to nie powinno być problemu bo wtedy łatwiej będzie zgiąć się w biodrach (wypiąć tyłek).
Wiosło - ręce mają być przy ciele, nie odchylaj ich na boki. Mało widać pracę pleców - ciągniesz głównie rękami. Wiosłuj do brzucha a nie do mostka, sztanga powinna iść po lekkim łuku. Łokcie też nie powinny wychodzić poz linię grzbietu (wychodząc pracują głównie ręce a nie plecy). Spróbuj na sucho bez sztangi, stań pochyl się ręce wiszą luźno i ściągnij łopatki - zobaczysz, że łokcie pójdą go ciała bez pracy rąk.
wyciskanie stojąc - brak ruchu głową, sztanga ma iść góra dół a nie po łuku, żeby ominąć głowę. Głowa ma chodzić góra jak sztanga idzie do góry to głowa też. Mniej więcej na wysokości czoła(musisz sama wyczuć jaka u ciebie będzie to wysokość) głowa wraca na dół a sztanga dalej do góry i przy schodzeniu na dół na wysokości czoła głowa do góry i jak jest na wysokości brody to głowa schodzi na dół. Za szeroko trochę trzymasz sztangę - trzymaj trochę szerzej niż szerokość barków. Łokcie nie idą na boki tylko są "wypchnięte" do przodu. Nie trzymaj sztangi przed klatą a na barkach (możesz nawet ją położyć na barki). No i przydał by się stojak żeby

Uff... trochę się napisałam

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 698 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38005
Arphiel ,baaaaaardzo dziękuję .Wytłumaczyłaś mi to tak przystępnie ,że grzechem byłoby teraz nie zrobić tego poprawnie .Z czystej ciekawości spróbowałam dziś zrobić RDL i wydaje mi się ,że było ok .Za to MC kuleje ,nagram to poproszę o korektę .Wiosło też muszę podszlifować ,ale jest o niebo lepiej .Wyciskania stojąc jeszcze nie próbowałam .

Dziś powinny być interwały ,niestety za zimno już na bieganie ,zrobiłam więc "interwały" na rowerku stacjonarnym .Po szóstym interwale przerwałam ,bo nie umiem ich robić an rowerku .Interwały biegowe wypruwały mnie z sił ,a po tych czułam się jak po zwykłych areobach.Ponieważ czułam niedosyt wysiłkowy zrobiłam sobie

TRENING WYTRZYMAŁOŚCIOWY , od Mis

10 przysiadów
10 burpee
10 pompka
10 turlanie piłki pod siebie

Czas : 12:12:48

x 5 obwodów

ostatni trening wytrzymałościowy : 12 :31 :02 , czas krótszy od ostatniego o 19 sekund

Poleciało parę k*** i cały czas towarzyszył mi tekst ,ja p******ę .Naprawdę jak dla mnie jest mega ciężka ta wytrzymka .Ale wszystko rekompensuje uczucie po ukończeniu .Mąż mówi ,że sąsiedzi na pewno zastanawiają się co ja robię wydając takie odgłosy podczas treningu .Pół bidy kiedy jest w domu ,gorzej jak go zobaczą na klatce ,czy przed blokiem




Zmieniony przez - Manzanares w dniu 2012-12-04 21:24:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 698 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38005
MISKA


WARYZWA

kalafior ,brukselka ,sałata ,ogórek

NAPOJE

woda ,zielona ,melisa ,mięta ,rumianek wszystko ok 4 litrów


Zmieniony przez - Manzanares w dniu 2012-12-04 21:26:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 698 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38005
6 TYDZIEŃ - TRENING B

A. Martwy ciąg
było 50 kg /50 kg /50 kg x 10
jest 50 kg /52,5 kg /55 kg x 10
chyba wreszcie załapałam o co chodzi ,pewniw nie do końca jest dobrze ,ale wydaje mi się ,że lepiej niż było

B1. Wyciskanie sztangi stojąc
było 20 kg *10/22,5 kg*6 /22,5 *5
jest 22,5 kg *6 /22,5 kg *4/22,5 kg *4
słabiutko ,ciężar marny a ja nie potrafię zrobić poprawnie ,teraz dopiero pisząc to pomyślałam ,że trzeba będzie cofnąć się z obciążeniem i nauczyć się poprawnej techniki na małych ciężarach ,bo pewnie gdzieś po drodze w pogoni za progresem zgubiłam technikę

B2.inverted rovs
było w pierwszej serii 10 /w drugiej 10/w trzeciej 10
jest w pierwszej serii 10 /w drugiej 10/w trzeciej 10

C1. wypady
było 14 kg na rękę po 10 powtórzeń na każdą nogę x 3 serie
jest w pierwszej serii 10 /w drugiej 10/w trzeciej 10 ,nadal nie zwiększam obciążenia ,tym bardziej ,że w 2 i 3 serii pod koniec lewa ręka mi puszcza .Może przy mniejszej ilości powtórzeń dam radę

C2. RDL
było 40 kg*10/42,5 kg*10/45 kg * 10 +seria na początek z 30 kg
jest 45 kg *10 /50 kg * 10/52,5 kg * 10 + seria na początek z 30 kg
Nagrywałam ,wydaje się technicznie być w porządku
Arphiel to dzięki Tobie

MISKA



WARZYWA

kapusta ,brukselka ,sałata ,ogórek

NAPOJE

woda ,zielona ,melisa ,mięta , rumianek : wszystko ok 4,5 litra


Zmieniony przez - Manzanares w dniu 2012-12-05 22:12:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
I dobrze Przyciśnij teraz tego MC - siadasz z 50kg a MC tylko 55 W sumie to chętnie bym zobaczyła te dwa ćwiczenia.
Inwerty możesz robić z nogami na podwyższeniu (np. piłka)

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pieczywo wasa

Następny temat

Kobieta 22 lata/potrzebna pomoc!

WHEY premium