SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Włączamy napęd przedni-wyciskanie sztangi leżąc-zadania grudzień str 36,Blitzkrieg str 49

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 87855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
Mężczyżni
- 55kg dla zawodników do 75kg
- 75kg
-100kg
- 125kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
moim zdaniem konkurs jest zbyt mocno przekombinowany od ważenia, przez same konkurencje, aż po liczenie,

ale mimo pozornego skomplikowania liczenia mocno promuje kolegów od WW,bo pewnie machną średnio 2x więcej niż pozostali, a nikt z tych co startowali w pompkach nie jest na tyle mocny żeby w wilksie odrobić straty z WW, tym bardziej że w WW mają być akcenty, a drazekm waży 60kg , nie wystartuje nawet 10 osób więc dodatkowo % będą mieli większy udział

o ile nie pojawi się jakiś czarny koń to wycwiel z drazkiem będą rywalizować o wygraną, matematyki się nie oszuka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 494 Napisanych postów 868 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1432
1. Wyciskanie wąsko zrobię np 90 pkt. Wilksa . Liczymy 1/3 z tego to daje 30 pkt ????
2.wyciskanie z pauzą 3 sek. Na dole robimy tak samo jak 1 ćwiczenie to przy takim samym wyniku daje 30pkt?
3. Ale jak będzie liczone wyciskanie wielokrotne ? Każde powtórzenie jako jeden pkt ??? I dalej z wyniku np 90 powt. 1/3 ?
4. Można poprawiać boje w trakcie trwania konkursu ?






Zmieniony przez - Szczypior.trenuje w dniu 2017-12-03 21:39:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 111 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13272
masti
Panowie-więcej optymizmu - będzie dobrze-co do techniki wyciskania-napisałem-taka ,jak na zawodach-czyli wszystko musi być perfekt.

To dotyczy wszystkich trzech sposobów wyciskania





Postaram sie jak najlepiej troche skomplikowane to wszystko ale jakoś ogarne ;)

ale nie każdy brał udział w zawodach ww ja np. nigdy... także nie do końca są mi jasne zasady perfekcyjnego wykonania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Szczypior - w każdym ćwiczeniu liczysz udział Twojego wyniku w całości i sumujesz te 3 wyniki. Czyli jak zrobisz 90 wilksa A suma wilksow wszystkich uczestników to 1000 to masz z tego ćwiczenia 9%. W ww liczysz % jako iloraz tego co pocisnąłeś do sumy wyciśnięć wszystkich.

Ale moim zdaniem przy Twoim gabarycie wąsko może Ci być trudno zrobić.

Masti za dużo myśli o kosmosie i wychodzą później takie kwiatki


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2017-12-03 22:42:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10074 Napisanych postów 30407 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728869
Kabo -tu się mylisz-konkurs nie faworyzuje zawodników ww-bo na 3 konkurencje,tylko jedna jest idealna dla nich a dwie są na czystą siłę.

Wyciskanie leżąc-wiadomo-waściwie wszyscy to trenują-ale wyciskanie w tak wąskim chwycie-pewnie bardzo niewielu tu to robiło.

Teraz się robi na szerokość prawie barków-jako wąski chwyt.

Taka uwaga przy okazji-przy wyciskaniu wąsko trzeba uważać na nadgarstki-nie chwytamy dlatego prostopadle-tak jak na zdjęciach ale trochę pod skosem.

Kilka treningów i na pewno się to ćwiczenie spodoba.

Kiedyś przy wyciskaniu leżąc było to obowiązkowe ćwiczenie-fajnie siłę poprawiało w samym wyciskaniu leżąc w szerokim chwycie.

Stosował się je też do treningu ramion-na triceps.

Wyniki osiągało się w granicach-80% do 90 % wyniku wyciskania leżąc w szerokim chwycie(max 82 cm) w zależności od typu wyciskacza-czy bardziej to robił klatą,czy tricepsami barkami.





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
masti
Kabo -tu się mylisz-konkurs nie faworyzuje zawodników ww-bo na 3 konkurencje,tylko jedna jest idealna dla nich a dwie są na czystą siłę.




no to się przekonamy po wynikach, fakt że Szczypiora nie wziąłem pod uwagę - jak faktycznie zrobi 90+ w wilksie w obydwu konkurencjach to ma szansę powalczyć

dla mnie zbyt skomplikowany ten konkurs a zostały mi 3 tygodnie grudnia, od 22 do końca to może być różnie z treningami, ja w każdym razie, nie zamierzam się jakoś bardzo spinać, może coś z biegu nagram ale najpierw muszę sprawdzić to wyciskanie wąsko czy to w ogóle ma sens
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10074 Napisanych postów 30407 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728869
Skomplikowany to jest może w opisie-bo faktycznie jest to max prosto i jak najbardziej sprawiedliwie dla wszystkich-chodzi mie o te punkty procentowe,bo chyba Wilks i ilość wyciśnięć w ww to nic skomplikowanego ..

Pokazują i punktują starania o wynik i jego zrobienie a ie mechanicznie dają pkt-bez względu czy ktoś wygrał o 1 pkt Wilkdsa ,czy o 20 pkt Wilksa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ok, nie będę polemizował bo faktycznie wychodzę na marudę, ale nie trenując pod katem konkursu to jest bardzo mało czasu żeby przetrenować sobie wszystkie 3 konkurencje, sprawdzić mniej więcej maxy itd (o to mi chodzi tym skomplikowaniem, pewnie powinienem powiedzieć złożonością), ja mam na to 3 max 4 treningi, więc nie mam szans żeby porządnie do tego podejść
a biorąc pod uwagę, że tak jak piszesz nikt nie robi wyciskania aż tak wąsko ani z tak długim zatrzymaniem to znowu faworyzowani są wyciskacze wielokrotni bo oni to robią na co dzień

te 3 konkurencje powinny być na 2-3 miesiące. a nie na 3 tygodnie , takie moje zdanie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test Nr 3 (Iron Wings) -poprawa wytrzymałości wg Szajby ;)

Następny temat

Z redukcji na masę 36 lat

WHEY premium