SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tibes So Fit Dad ! Bieganie, siłownia, triathlon

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 76889

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 3235 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 92723
Kurcze... jest mały problem. Po niedzielnym biegu tak mnie kostki bolą, że masakra. Najgorzej jest po nocy jak się zastoją, to problem jest z chodzeniem. Potrzebuję kilkunastu minut, żeby to rozchodzić. Głównie problem jest ze zgięciem stawu skokowego (czyli przykładowo jakbym chciał przy przysiadzie wysunąć kolana poza linie palców). Blokuję mi się jakby ten ruch i muszę to rozchodzić/rozgrzać.

W poniedziałek nietreningowy, myślałem, że przejdzie. We wtorek rano masakra, ale wstałem poszedłem zrobić interwały 8 x 800 m, tempo jak należy, na udach jeszcze lekkie domsy po biegu. Reszta dnia jakby lepiej. Myślę spoko, zaraz przejdzie. W środę rano siłownia i przysiad przedni ATG - 5 serii po 10 powtórzeń. Ostatnia seria to już ogromny ból czwórek, paliły, lekkie skurcze. Siady ATG więc staw skokowy w mocnym zakresie popracował. Potem pociągiem na delegacje, miałem tak 2h wolnego, więc zrobiłem 7 km spaceru. Jak wróciłem do domu to kolejne 7 km spaceru z rodzinką. No i dzisiaj, czwartek - bieg progowy. Standardowo pobudka z bolącymi kostkami. Poza tym zmęczenie, brak chęci na trening, jednak zmusiłem się to wyjście. Trening 13 km, w tym 2x 3 km progowo. Tempo w progach o jakieś 10-15 s wolniejsze, więcej się nie dało. Ogromne domsy na udach i po prostu noga nie podawała. Po 10 km, czyli po drugim odcinku 3 km, po prostu stanąłem w miejscu i dałem sobie 3-4 minuty na dojście do siebie. Miałem już dość. Dotruchtałem ostatnie 3 km do domu. Jak ochłonąłem, zjadłem śniadanie to jest spoko, czuję się ok, chociaż poszedłbym najlepiej spać. Kostki bolą, uda bolą (domsy), ale da się przeżyć.

No i tak teraz siedzę i się zastanawiam, czy nie przydałby mi się tydzień luźniejszy, bez akcentów na przykład? W niedziele kolejna dyszka i może lepiej odpuścić? Myślę nad lżejszym przyszłym tygodniem. Potem zostanie mi mocne 4 tygodnie (w tym 0,5 tyg lżejszego przed półmaratonem) i 2 tyg powolnego zmniejszania objętości do maratonu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12145 Napisanych postów 30559 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131136
Jako kulturysta powiem: odpocznij 2 dni i chodzić tylko za tym co musisz (żadnych spacerów).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Basen basen basen Tobie po drodze i w wodzie powinno być git

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Uspokajam Cie, nie bola Cie najprawdopodobniej kostki, tylko miesnie krotkie stopy, do tego prawdopodobnie miesnie brzuchate lydki i byc moze miesnie otaczajace goleni. Kosc sama w sobie boli niezmiernie rzadko, a niestety bole miesniowe potrafia pieknie promieniowac. Calosc pasuje idealnie do momentu i okolicznosci, w ktorych bolesnosc powstala. Zakladam oczywiscie ze nie ma obrzekow, nic o tym nie napisales. Przeciazyles ewidentnie uklad miesniowo kostny, wiem bo sam do tego doprowadzilem niedawno dodatkowo nabawiajac sie zapalenia achillesa.

I teraz tak:

1. Po pierwsze nie sluchaj Pana Jana, brak ruchu to moze dobry dla kulturystow, ale nie dla Ciebie przy Twoim poziomie aktywnosci :)
2. Jesli mozesz, rozplywaj nogi. Dwie, trzy sesje plywackie pomoga doskonale.
3. Rozciaganie to nie wszystko. Jesli doprowadziles sie do takiego stanu jak ja, bez walkowania sie nie obejdzie, film nizej.
4. Nie biegnij wyscigu na 10km w niedziele. Cos za cos, jak chcesz miec dobry polmaraton, teraz musisz odpoczac od mocnego biegania.
5. Dzis, jutro nie biegaj - zrob basen, rower, rollowanie i rozciaganie, w niedziele pobiegaj bardzo lekko i na miekkim, tak trzymaj kolejny caly tydzien w te dni, gdy miales biegac.
6. Nastepne 2 z 3 jakie ci pozostana tygodnie biegaj, ale trzymaj sie zasady jednej ciezkiej sesji w tygodniu pod wzgledem intensywnosci - jesli bardzo mocny BC to nie interwaly i nie podbiegi, jesli interwaly, to nie tempo BC i nie podbiegi itd.
7. W tygodniu startowym biegamy malo i lekko, zero jakosciowek, zero treningu silowego nog.
8. Walkujemy codziennie, do smierci, bez zartow ;) W miare mozliwosci plywamy raz w tygodniu ( styl z nogami, najlepiej kraul )

Bedzie dobrze ;)

Uspokajam Cie, nie bola Cie najprawdopodobniej kostki, tylko miesnie krotkie stopy, do tego prawdopodobnie miesnie brzuchate lydki i byc moze miesnie otaczajace goleni. Kosc sama w sobie boli niezmiernie rzadko, a niestety bole miesniowe potrafia pieknie promieniowac. Calosc pasuje idealnie do momentu i okolicznosci, w ktorych bolesnosc powstala. Zakladam oczywiscie ze nie ma obrzekow, nic o tym nie napisales. Przeciazyles ewidentnie uklad miesniowo kostny, wiem bo sam do tego doprowadzilem niedawno dodatkowo nabawiajac sie zapalenia achillesa.












Zmieniony przez - xzaar77 w dniu 2016-03-03 13:46:46

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12145 Napisanych postów 30559 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131136
xzaar dałem pochwałę za rozwinięcie mojej myśli :)
Nie zalecałem całkowitego bezruchu lecz miałem na myśli bieganie i marsze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 3235 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 92723
Dzieki pięknie za porady, szczególnie xzaar za wyczerpujaca odpowiedź.

Basenu to mi faktycznie brakuję. Pamietam jak rok temu 3 razy w tyg pływalem to mnie nic nie bolalo, regeneracja znakomita, choćbym nie wiem ile trenował. W sobote pojde na pewno.

Xzaar obrzęku faktycznie nie mam. Jest to ewidentnie przeciążenie jak piszesz. Postaram się przestrzegać Twoich porad i powinno przejść. Dziś sie juz rollowalem i rozciągałem. Godzina trzymanie nóg w górze i jest straszna ulga, uczucie jakby w koncu wszystkie tkanki się odpowiednio dokrwiły.

Odnośnie jednej mocnej jednostki to zgadzam się w 100%, zresztą Daniels też o tym pisał. On traktuje dlugie wybieganie też jako jednostke jakosciową. A ja jeszcze interwał, progi i rytmy. 4 treningi i wszystkie jakościówki. Danielsa zaleca 2, dla mocno wytrenowanych 3. Czułem już wcześniej że to za dużo.. Ale co ja nie dam rady? Wydaje mi sie, że warto robic progi z interwałami co tydzień na zmianę. Rytmy to chyba odpuszcze do maratonu, predkosci narazie nie potrzebuje. Polece do maratonu chyba w takim systemie : 1. Interwał lub progi 2. BS + przebiezki 3. Tempo maratonskie 4. Wybieganie. Ale najpierw musze wydobrzec, wiec same BS po miekkim w miare mozliwosci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Zdrowia.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 3235 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 92723
PODSUMOWANIE LUTEGO

Czas podsumować luty. Liczbowo wyglądało to następująco:

15x bieganie - 19:29h - 200 km
9x siłownia - 9:15h
1x pływanie - 0:25h

Dodatkowo 37 km spacerów.

Waga się ustabilizowała na 95kg, będę musiał mocniej przypilnować miskę, żeby dalej schodziło.

No i na koniec foto jak to wygląda (foto po treningu).





Zmieniony przez - tibes w dniu 2016-03-04 13:29:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
dobrze to zaczyna wyglądać
masz jakiś cel sylwetkowy czy po prostu chcesz mniej nosić balastu przy bieganiu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 3235 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 92723
Cel sylwetkowy to nie wstydzić się chodzić po plaży z córeczką jak dorośnie hehhe... A poważnie to napewno chce mniej ważyć, żeby szybciej biegać. Na sylwetce w rozumieniu umięśnienia oczywiście też mi zależy, staram się zachować jak najwięcej mięśni, co teraz jest dość trudne. Wiadomo mięśnie przeszkadzają w bieganiu, ale staram się znaleźć coś po środku. Na ławce te 10x swoją wagę musze wyciskać albo robić dwuwage w martwym ciągu. Bieganie ma teraz priorytet, ale poniżej pewnych wartości nie chce schodzić.

Na wakacje jak zejde do 88-89 to mysle ze forma będzie zadowolająca, 9-10% BF mi w zupełności wystarczy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolejne Podejście : Ra_faa wyciska 150 kg w 3 miesiące

Następny temat

Konkurs ,Ten_Nowy :Prehistoria kulturystyki : kult siły i piękna w cywilizacjach

WHEY premium