SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolejne Podejście : Ra_faa wyciska 150 kg w 3 miesiące

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 39766

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Były już dwie konkretne zorganizowane próby osiągnięcia tego wyniku w wyciskaniu leżąc :

-pierwsza

-Aksel

https://www.sfd.pl/Trenuj_z_Kondziem_:_Aksel_w_3_miesiące_wyciska_150_kg_leżąc-t1060610.html


-Szymen1948

https://www.sfd.pl/Szymen_w_drodze_do_150_kg_w_WL_a_la_Kondzio_i_Aksel-t1062388.html



Obydwie próby nie zostały zakończone wynikiem 150 kg ale było blisko.


Kolejne podobne zorganizowane podejście do 150 kg ale już w cztery miesiące zrobiliśmy w formie konkursu w naszym dziale

https://www.sfd.pl/Konkurs_dla_każdego_2015:_wyciskanie_leżąc_150_kg_w_cztery_miesiące-t1086057.html


Wyniki zostały osiągnięte trochę lepsze ale to 150 kg znów zabrakło siły.






Ra_faa,nasz forumowicz,którego pewnie widzieliście w ostatnich recenzjach z treningu mistrzów,bardzo bacznie obserwował oba zamierzenia i postanowił także spróbować tej sztuki-jak było w pierwszym projekcie - w 3 miesiące.

Będzie trochę inaczej,niż w tych dwóch podejściach.
Powodów jest kilka.

Jednym z nich jest to,że dość często trenuję z Rafałem,widze jego zaangażowanie i determinację ale bez zbędnego rumakowania i parcia na wyiki za wszelką cenę.

A to jest cenne w tym sporcie,jak się myśli o latach a nie miesiącach.aktywności sportowej.

Druga zmiana-Chcemy to z Rafałem zrobić w trochę starym stylu (coś dla mnie :) ),czyli ,poprawić siłę,nie tracąc sylwetki a nawet ją poprawiając i bez łapania nadmiernego przyrostu wagi.

Czyli wchodzimy w oldschoolowe treningi kulturystów z lat 70' ubiegłego wieku.

Zawodnicy przygotowywali się naa zawody i siłowo i sylwetkowo,praktycznie bez obliczanej diety,bez suplementów i bez optymalnej dla tego sportu i zamierzenia diety.

Dziś oczywiście skorzystamy z możliwości suplementacyjnych i współczesnej diety wspartej tatarami :)


Program treningowy rozpoczynamy od 4 stycznia a zakończymy 4 kwietnia .

Jest dokładnie 13 tygodni na porawienie wyniku.



W grudniu ,przy okazji kręcenia materiału na program 10 stycznia zrobiliśmy ustalenie aktualnego maxa Rafała.Po tym treningu nastapiło roztrenowanie aż do 4 stycznia

Filmy z ustalania maxa Rafała posłużyły także do ustalenia podejść treningowych w projekcie 150 kg.

















Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Kolejne próby


110 kg







120 kg






125 kg



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 278 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3932
Tak na dzień dobry po prosze o dane kolegi Ra_faa mianowicie staz treningowy , jaka waga obecnie ??
Postaram się zaglądać w ten temat , ale juz na wstępie widac że jak jak kolega zacznie mostkowac i łapać szerzej to te 125 by poszło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
k00ndzi00 VMistrz Świata i SFD
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 6679 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20906
obecny:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Rafał dalsze info już sam wrzuci.

Tak porównujac poprzednie próby z tą próba takie widzę plusy i minusy :

Plusy:


- częstszy kontakt z trenerem :) prawie co tydzień jakiś trening robimy razem,Kondzio osobiście widiał się z Akselem raz w miesiącu a nawet rzadziej,ucestnicy ostatniego konkursu właściwie trenowali bez trenera,stosując troche na chybił trafił rady na forum.

- młody wiek,krótki staż,organizm nie przesilony stażem i ciężkimi treningami




Minusy:

-treningi na sprzecie i siłowni domowej,okazjonalnie na profesjonalnych siłowniach

-waga Rafała jest o wiele niższa niz innych uczestników

-zamiar rozwijania także sylwetki i trzymania wagi

-metoda oldschoolowa treningu - w stylu kulturystów z lat 70' ze współczesnymi modyfikacjami

-trening siły w wyciskaniu leżąc niespecjalnie priorytotowo -co to dokładnie oznacza pokażą plany treningowe





Za parę dni wrzucę ankietę (będzie wiecej info o Rafale i treningu),jak Wy oceniacie szanse Rafała w tym zamierzeniu.





Zmieniony przez - masti w dniu 2016-01-03 10:57:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Jeszcze jedna ważna sprawa: może są chętni by równolegle z Rafałem dążyć do takiego symbolicznego w pewien sposób celu?

Można startować z każdego poziomu wyniku-nawet mniejszego niż 100 kg i oczywiście nie osiągnąc 150 kg ale zrobić progres.

Zainteresowani w udziale w takim projekcie-wpisuja się tutaj,zakładają osobne swoje tematy-też będa pokolorowane na pomarańczowo i ostro biora się do roboty od poniedziałku.

Może też dadzą się namówić na wspólny trening z Rafałem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 88 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1312
Witam;) na początek podam swoje dane ;) waga ok 83-84 kg wzrost 183cm, wiek 23lata ;) staż treningowy ciężko powiedzieć, bo pierwszy kontakt z hantlami miałem w 1 liceum i później dłuuuuuuuga przerwa, powrót był rok temu w styczniu 2015, od czerwca do sierpnia rzadko chodziłem a od września staram się chodzić regularnie;) diety nie mam jem wszystko ;) suple to tylko bcaa i przedtreningówka. Jeżeli chodzi o plan treningowy to powierzam się pod skrzydła Mastiego:) Wrzucam zdjęcie mojej siłki jeszcze nie skończonej :) muszę dokupić ciężąry i gryfy, trening klatki zazwyczaj robie u kolegi w piwnicy bądź ćwicze z mastim ;) zobaczymy jak mi pójdzie wyciskanie mam nadzieje że uda się w pełni zrealizować program i będę mógł mówić że wyciskam 150 :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
fajnie masz, dosłownie 2 kroki od wyrka do siłki

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Po prostu ideał -ja mam trochę dalej - ok 12 metrów :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
k00ndzi00 VMistrz Świata i SFD
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 6679 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20906
dobre:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 88 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1312
Witam dzisiaj robiłem plecy wraz z Mastim, jutro katujemy klatkę, waga przed treningiem wskazywała dosyć sporo 84,5kg, ale byłem po pysznym obiedzie:P po treningu obowiązkowo tatarek a na deser dostałem kaszkę ;)))w tym tygodniu robię trening klaty tylko raz w przyszłym tak samo, później będę ćwiczył już dwa razy w tygodniu :) relacje z treningów zdjęcia bądź filmy będę statał się wrzucać na bieżąco i oczywiście będę informował o postępach w wyciskaniu które już niedługo będą! ;)










Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nasze opinie o produktach Hi Tec Nutrition

Następny temat

Tibes So Fit Dad ! Bieganie, siłownia, triathlon

WHEY premium