Dmitry Klokov to elitarny rosyjski sztangista. Na swoim koncie ma 5 medali mistrzostw świata - złoty, dwa srebrne i dwa brązowe, tytuł wicemistrza Europy oraz srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 w wadze ciężkiej. Gdy zakończył międzynarodową karierę, przeszedł do branży fitness i pomimo nieznajomości języka angielskiego zyskał spore grono nowych fanów. Dmitry współpracował z gwiazdami takimi jak Bradley Martyn i jest szczególnie popularny wśród fanów Olympic Lifting.

Dmitry należy do tak zwanych freaków i nie powinien Was zdziwić jego ostatni wyczyn. Na swoim kanale YouTube i Instagram opublikował film z wyciskania sztangi na ławce. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że robi to pod wodą! Z łatwością wyciska 230 kg. Obciążenie technicznie waży mniej pod wodą z powodu siły wyporu, ale jest to i tak dość imponujące, zwłaszcza, że ​​nie oddychał przez dłuższy czas przed wyciskaniem.

Nie był to jego debiut pod wodą. W 2016 roku wykonał przysiad przedni z obciążeniem ponad 150 kg oczywiście nurkując. Wystąpił także w programie Celebrity Splash! Klokov od czasu przejścia na “emeryturę” w 2015 roku nie daje o sobie zapomnieć i świetnie sobie radzi z budowaniem własnej marki. Nadal jest w fantastycznej formie i żarliwie trenuje. A ponieważ tak jak napisaliśmy na początku, nie zna języka angielskiego, jego akrobacje są świetnym sposobem na poszerzenie grona odbiorców w Internecie.

https://youtu.be/CDL8FhEIZg0

https://youtu.be/B7XzlD7hW7c

https://youtu.be/jeKjdOB4TQ0