SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oral’saa problem? Ból, zgaga, brak apetytu – czytaj!

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 237552

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 113 Napisanych postów 1214 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 198665
A brałeś ircolon?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 67 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4655
vitaminaC
A brałeś ircolon?


Szczerze to nie słyszałem o tym, ale z tego co właśnie doczytałem to jest to bardzo ciekawa opcja. Od jutra dorzucam do suplementacji i może uda sie troszkę podbic dawke nawet. To bylby cud.

Stosowales to ? jak wrażenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 113 Napisanych postów 1214 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 198665
No daj znać chłopakom na trenie kichy wywołało brak apetytu stolec upośledzony po tym przechodziło jednemu tylko nie pomogło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 254 Napisanych postów 1169 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22317
Pytanko. Wskoczyłem jakiś czas temu na orale i jak zaczynała się permanentna zgaga, dorzuciłem pantoprazol 20mg rano na czczo. po odstawieniu orali odczekałem kilka dni i odstawiłem pantoprazol. Po kilku dniach zgaga wróciła, więc wróciłem do leku. po tygodniu odstawiam i to samo. Teraz będzie trzeci raz i jak odstawię i wróci zgaga, to co można zrobić? Jakieś pomysły?

Never give up.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Lekkim błędem jest tak sobie rotować ipp akurat, albo leczysz jednym cyklem albo nie motaj tak na przyszłość. Zgaga, czyli dokładnie co/kiedy/jak/po czym itd...?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 254 Napisanych postów 1169 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22317
Mam na myśli zgagę, kiedy jak odstawiam ipp po kilkudziesięciu godzinach rozpoczyna się delikatnie od pieczenia głęboko w gardle, potem z każdym dniem się nasila bez względu na kwestie diety. U mnie dieta jest jak u dziecka: zero przetworzonych, kleiki, płatki ryżowe, kasza manna oraz zero obróbki przez smażenie, tylko gotowanie i parowanie. Czasem budzę się w nocy z tą zgagą i popijam wodę z cytryną żeby trochę ulżyć. Teraz nie wiem, czy przeczekać i samo przejdzie, czy może coś z innym mechanizmem działania niż ipp?


Zmieniony przez - Maj 20 w dniu 2022-10-10 16:56:15

Never give up.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Spróbuj coś osłonowego (nie ipp) po głównych posiłkach, bądź wtedy kiedy występuje. Na 1 stronie jest lista.. Woda+citro nie zawsze pomaga akurat, wręcz u niektórych tylko pogłębia problem.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12061 Napisanych postów 160511 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234648
ogolnie przy problemach ze zgaga i refluksem trzeba zrozumien na czym polega problem.
tak jak wspomina krzykacz ipp bedzie prowadzilo czasem do nasilenia problemu. dlaczego?
dolny zwieracz przelyku znajdujacy sie przy zoladku dba o to, aby tresc pokarmowa nie przedostawala sie do przelyku. reaguje on na srodkowisko kwasowe zoladka. jezlei ph zoladka jest optymalne to miesien zaciska sie i nie przepuszcza tresci do przelyku. ipp beda zobojetniac srodkowisko kwasowe, co w konsekwencji sprawia, ze zwieracz nie jest odpowiendio drazniony i pobudzany do pracy.
to ze nie czujemy zgagi po zastosownaiu IPP to nie jest oznaka, ze nie ma problemu, tylko go maskujemy, jak z lekami przeciwbólowymi.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1680 Napisanych postów 3705 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39238
Ostatnio bralem metke. Male dawki i tylko raz dziennie przed treningiem w DT. Wbrew wszystkiemu co uczono mnie o metce. Efekt? Przyrosty male ale stabilne, bez zalewania woda nadmiernego i ZERO problemow gastrycznych. Kiedys walilem kazdego dnia 3× dziennie ("bo krotki polokres") i faktyczne przyrosty niewiele wieksza a zgaga po 2 tygodniach. Wniosek? Dajcie odpoczac bebechom. Rotujcie.
2

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 988 Wiek 33 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 12422
to ile tej metki brałeś ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak długo można stosować testosteron enant

Następny temat

ROZPOCZĘCIE CYKLU Z ZEROWYMI EFEKTAMI

WHEY premium