Taki stan potrafi bardzo negatywnie odbić się na formie. Człowiek wpada w panikę, w końcu po to sięga po towar żeby poprawić swoje cele a tutaj zonk.
Podstawowa sprawa to wykluczenie jednostek chorobowych. Każdy powinien wiedzieć, że przed wejściem na towar należy wykonać szereg badań wykluczających choroby a w dalszej części potwierdzających właśnie to, że powodem problemów są tylko i wyłącznie przyjmowane oral’saa.
Każdy lab oferuje swoje pakiety, różne kombinacje badań laboratoryjnych. Jednak chodzi o to aby zbadać ogólnie:
-Panel podstawowy,
-Panel wątrobowy,
-Panel trzustkowy,
-Lipidogram,
-USG j.brzusznej,
-CRP,
-Badanie na obecność Helicobacter pylorii z krwi lub kału (choć moim zdaniem najbardziej dokładne badanie to test ureazowy wycinka błony śluzowej żołądka.
Przy okazji nadstawiania żyły można oczywiście wykonać szereg innych badań przy okazji jednego strzału, ale to już kwestia kto ile może na to wydać.
Jak już mamy komplet wyników, wszystko cacy, pozostaje wjazd na towar i rakieta.
Ale… już w pierwszym tygodniu mogą pojawić się niepokojące objawy. Tydzień 2, 3, i tylko gorzej… Apetyt zjeżdża do zera, po posiłku uczucie sytości na cały dzień, poza tym zgaga, niestrawność, pieczenie, cofanie się treści żołądka, bóle brzucha o nieustalonym podłożu.
Pół biedy fitness’boy 2 posiłki, garść clenu i dwie efki ed …a co kiedy konkret masa i ma iść 6-8 posiłków + tyle samo porcji tabletek…
Co robić …jak sobie z tym radzić …czytaj dalej a się dowiesz. Podam Wam schemat przyjmowania leków w ściśle określonej kolejności po których problem przestał istnieć. Zestawiałem ze sobą różne leki ale ostatecznie sprawdziło się u mnie takie combo.
(pomijam stosowanie tzw „osłonek” bo to oczywiste, że powinny iść poza konkursem, bo tutaj chodzi o wejście na wyższy level niż wyciągnięcie z apteki Heparagenu na piękne oczy czy chorego dziadka)
Pantoprazol - tabletki
Tutaj nie będą się rozpisywał bo każdy zna tą substancję. Od siebie dodam, że polecam tylko tą substancję z racji rekomendowania przez środowisko gastroenterologów jako najbardziej skuteczną. Pozostałe klony tak chętnie przepisywane przez lek med POZ moim zdaniem to marne zamienniki. Baby w kolejce mówią, że działają ale u mnie działały słabo.
Jak działa każdy wie więc kopia opisu zbędna.
Dawkowanie:
1tbl 60 minut przed pierwszym i ostatnim posiłkiem. Zalecam próbować od najniższej możliwej dawki czyli 20mg (przy 20mg warto wypróbować 1tbl 30 minut przed pierwszym i ostatnim posiłkiem), przy braku zadowalających efektów wejść na 40mg/60min.
Dostępne leki na rynku PL:
Anesteloc (tabl. dojelitowe)
Anesteloc Max (tabl. dojelitowe)
Contix (tabl. dojelitowe)
Contix ZRD (tabl. dojelitowe)
Contracid (tabl. dojelitowe)
Controloc (proszek do sporz. roztworu do wstrzykiwań)
Controloc 20 (tabl. dojelitowe)
Controloc 40 (tabl. dojelitowe)
Controloc Control (tabl. dojelitowe)
Gastrostad (tabl. dojelitowe)
IPP 20 (tabl. dojelitowe)
IPP 40 (tabl. dojelitowe)
Noacid (tabl. dojelitowe)
Nolpaza (proszek do sporz. roztworu do wstrzykiwań)
Nolpaza 20 mg (tabl. dojelitowe)
Nolpaza 40 mg (tabl. dojelitowe)
Nolpaza Control (tabl. powl.)
Ozzion (tabl. dojelitowe)
Pamyl 20 mg (tabl. dojelitowe)
Pamyl 40 mg (tabl. dojelitowe)
Panogastin (tabl. dojelitowe)
Panprazox (tabl. dojelitowe)
Panrazol (tabl. dojelitowe)
Pantogen 20 mg (tabl. dojelitowe)
Pantogen 40 mg (tabl. dojelitowe)
Pantopraz 20 mg (tabl. dojelitowe)
Pantopraz 40 mg (tabl. dojelitowe)
Pantopraz Bio (tabl. dojelitowe)
Pantoprazol 123ratio (tabl. dojelitowe)
Pantoprazol Krka (tabl. dojelitowe)
Pantoprazol Sandoz (proszek do sporz. roztworu do wstrzykiwań)
Pantoprazole Arrow (tabl. dojelitowe)
Pantoprazole Bluefish (tabl. dojelitowe)
Pantoprazole Genoptim (tabl. dojelitowe)
Pantoprazole Genoptim SPH (tabl. dojelitowe)
Panzol (tabl. dojelitowe)
Panzol Pro (tabl. dojelitowe)
Prazolacid (tabl. dojelitowe)
Prazopant (proszek do sporz. roztworu do wstrzykiwań)
Ranloc (tabl. dojelitowe)
Xotepic (tabl. dojelitowe)
Lek stosunkowo tani, niektóre pozycje również refundowane, np. Contix. Wystarczy popytać, dowiedzieć się, zdobyć Rp i kilka złotych zostaje w kieszeni. Dostępny OTC & Rp. Czasami udaje się dostać bez Rp.
Esomeprazol
Dawkowanie:
Jak każdy - 1tbl 60minut przed posiłkiem rano/wieczór.
Najnowszy, najmłodszy wśród rodzinki IPP.
Moja opinia - lepszy niż Omeprazol. Już po 30minutach od zażycia włączało mi się ssanie. Lek trzyma dobrze cały dzień. Jak brałem apetyt miałem cały dzień, jednak bez rewolucji w j.brzusznej. Jednak chyba Pantoprazol lepszy, minimalnie, choć Esomperazol dużo lepiej podkręca apetyt.
Dostępne leki na rynku PL:
Emanera (kaps. dojelitowe twarde)
Esomeprazole Polpharma (proszek do sporz. roztworu do wstrzykiwań i infuzji)
Helides (kaps. dojelitowe twarde)
Mesopral (kaps. dojelitowe)
Nexium (tabl. dojelitowe)
Nexium (proszek do sporz. roztworu do wstrzykiwań i wlewu)
Stomezul (tabl. dojelitowe)
Texibax (tabl. dojelitowe)
Dostępny na Rp. Refundowany.
Itopryd (chlorowodorek itoprydu) - tabletki.
Dawkowanie:
1tbl 30minut przed 3 głównymi posiłkami – śniadanie, obiad, kolacja.
Lek pobudzający perystaltykę przewodu pokarmowego (lek prokinetyczny).
Substancją czynną preparatu jest itopryd, lek prokinetyczny. Substancja ta usprawnia motorykę przewodu pokarmowego, przyspiesza opróżnianie żołądka. Stosowany jest w leczeniu zaburzeń czynnościowych górnego odcinka przewodu pokarmowego (przełyk, żołądek, dwunastnica). Itopryd wpływa na uwalnianie acetylocholiny i hamuje jej rozkład. Acetylocholina działając na odpowiednie receptory komórek mięśni gładkich przewodu pokarmowego powoduje ich skurcze i przyspiesza perystaltykę. Itopryd wykazuje także działanie przeciwwymiotne. Po podaniu doustnym itopryd szybko i niemal całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego.
Preparat jest wskazany w leczeniu objawów żołądkowo-jelitowych czynnościowej niestrawności niezwiązanej z chorobą wrzodową, takich jak uczucie wzdęcia brzucha, uczucie nadmiernej pełności w żołądku, ból w nadbrzuszu, dyskomfort, brak łaknienia, zgaga, nudności i wymioty.
Dostępne leki na rynku PL:
Prokit (tabl. powl.)
Zirid (tabl. powl.)
Jest to lek stosunkowo drogi także warto szukać po sieciowych aptekach optymalnej dla siebie ceny. Dostępny na Rp.
Pankreatyna - kapsułki dojelitowe
Dawkowanie:
Najlepiej zaczynać od możliwie najniższej dostępnej dawki do głównych posiłków, mając na uwadze aby nie przekraczać dawki 6 000 j. Ph. Eur. lipazy/kg masy ciała do posiłku i 400 000 j. Ph. Eur. lipazy na dobę w dawkach podzielonych.
Preparat wspomagający trawienie w przypadku zewnątrzwydzielniczej niewydolności trzustki.
Preparat zawiera pankreatynę, mieszaninę zwierzęcych enzymów trzustkowych (pozyskiwaną z trzustek wieprzowych). Mieszanina zawiera enzymy o aktywności lipazy, amylazy i proteazy umożliwiające trawienie odpowiednio tłuszczów/lipidów, polisacharydów (głównie skrobi) i białek. Enzymy te uzupełniają lub zastępują działanie ludzkich enzymów trzustkowych.
Pankreatyna zawarta jest w kapsułce w postaci peletek powlekanych otoczką odporną na działanie soku żołądkowego. Peletki w żołądku szybko uwalniane są z kapsułki i równomiernie mieszają się z treścią pokarmową. Po dotarciu do jelita cienkiego, na skutek zmniejszenia kwasowości środowiska (pH > 5,5) otoczka peletki rozpuszcza się uwalniając aktywne enzymy trzustkowe. Enzymy te działają w świetle jelita umożliwiając trawienie i wchłanianie składników odżywczych.
Dostępne leki na rynku PL:
Kreon 25 000 (kaps. dojelitowe)
Kreon 40 000 (kaps. dojelitowe twarde)
Kreon Travix (kaps. dojelitowe)
Lipancrea 8000 (kaps.)
Lipancrea 16 000 (kaps.)
Neo-Pancreatinum Forte (kaps. dojelitowe)
Pangrol 10 000 (kaps.)
Pangrol 25 000 (kaps.)
Co do ceny – zależy od producenta. Warto pytać/szukać dobrych dla siebie cen bo można kilka złotych ugrać na każdym op. Dostępny na Rp.
Essox one - jednodawkowe saszetki z płynem
Dawkowanie:
Wersja ekonomiczna – 1 saszetka po pierwszym posiłku i kolejna po ostatnim lub przed snem.
Wersja „na bogato” – 1 saszetka po każdym posiłku oraz tuż przed snem.
Wyrób medyczny do terapii refluksu żołądkowo-przełykowego.
ESOXX ONE to połączenie kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny, które ze względu na swój oryginalny i innowacyjny mechanizm działania chronią błonę śluzową przełyku. Zawiera także poloxamer 407 - składnik o wysokiej zdolności przylegania do błony śluzowej przełyku. Dzięki niemu składniki czynne - kwas hialuronowy i siarczan chondroityny dłużej powlekają śluzówkę, chroniąc ją przed drażniącym działaniem treści żołądkowej. Kwas hialuronowy i siarczan chondroityny ma również działanie wspomagające w procesie gojenia błony śluzowej przełyku.
Wyrób medyczny o działaniu miejscowo-osłaniającym, który pozwala na szybkie złagodzenie objawów związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym, takich jak zgaga, ból w nadbrzuszu, kwaśne odbijanie, kaszel, podrażnienie, dysfonia (chrypka). Choroba refluksowa przełyku, nazywana jest również GERD (w języku angielskim GERD oznacza Gastro-Esophageal Reflux Disease). Charakteryzuje się objawami takimi jak zgaga, zarzucanie kwaśnej treści żołądka do przełyku, kaszel, dysfonia, które mogą mniej lub bardziej przyczyniać się do powstania zmian zapalnych i nadżerek śluzówki przełyku. Objawy GERD są zazwyczaj bardziej odczuwalne w pozycji leżącej i mogą nasilać się w trakcie snu.
Jest to lek stosunkowo drogi (biorąc pod uwagę ilość saszetek w 1op a obranym sposobem dawkowania) także warto szukać po aptekach optymalnej dla siebie ceny. Ja leciałem sporo tego więc w portfelu często hulał wiatr. Smak średni – im bardziej schłodzony tym lepszy. Cena to 30-50zł za 1op/14szt. Należy przechowywać w lodówce. Dostępny OTC.
Tańszą alternatywą dla Essox one jest – Gaviscon. Mimo, iż ma nie co inny profil działania to działa bardzo podobnie i stosuje się go tak samo jak Essox one. Jet sporo tańszy i również dostępny OTC.
Schemat w skrócie:
1. Pantoprazol/Esomeprazol 1tbl 20mg/30min lub 40mg/60min przed pierwszym i ostatnim posiłkiem.
2. Zirid, 1tbl 30minut przed 3 głównymi posiłkami – śniadanie, obiad, kolacja.
3. Pankreatyna, 1caps w trakcie posiłku.
4. Essox one, wersja ekonomiczna – 1 saszetka po pierwszym posiłku i kolejna po ostatnim lub przed snem. Wersja „na bogato” – 1 saszetka po każdym posiłku oraz tuż przed snem.
----
Jeśli nie możesz sobie pozwolić na w/w zestaw, a chcesz ciągnąć towar jednak zgaga, bóle, skurcze, uczucie spięcia są już nie do zniesienia proponuję tańszą alternatywę:
Pantoprazol/Esomeprazol j/w +
Alweryna (cytrynian alweryny) - kapsułki
Dawkowanie:
1 kapsułka w trakcie 2-3 głównych posiłków.
Lek działający rozkurczowo na mięśnie gładkie.
Substancją czynną preparatu jest alweryna, substancja o działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie. Alweryna hamuje aktywność enzymu fosfodiesterazy, co prowadzi do zwiększenia stężenia cAMP i dalszej kaskady wewnątrzkomórkowych reakcji, których efektem jest rozkurcz komórki mięśniowej. Działanie rozkurczające dotyczy mięśni gładkich zwłaszcza przewodu pokarmowego, układu moczowego i macicy. Działanie rozkurczowe jest silniejsze, niż wykazywane przez papawerynę.
Alweryna nie wykazuje działań charakterystycznych dla atropiny, może więc być stosowana u chorych na jaskrę i z rozrostem gruczołu krokowego. Alweryna dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Masksymalne stężenie w osoczu występuje po 60–90 minutach po przyjęciu doustnym.
Dostępne leki na rynku PL:
Spasmolina (kaps.)
Lek stosunkowo niedrogi. Dostępny na Rp. Czasami idzie wyrwać bez Rp – szczególnie płeć piękna na kobiece problemy

Nimesulid - granulat do sporządzania roztworu
Dawkowanie:
1 saszetka bezpośrednio po posiłku rano/wieczór.
Jest to preparat o działaniu ogólnym zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny.
Substancją czynną preparatu jest nimesulid, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), jedyny przedstawiciel klasy sulfoanilidów. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Nimesulid przeciwdziała syntezie prostaglandyn, substancji odgrywających znaczącą rolę w rozwoju stanu zapalnego. Działanie nimesulidu polega przede wszystkim na hamowaniu aktywności cyklooksygenaz, głównie cyklooksygenazy-2 (COX-2), a w niewielkim stopniu cyklooksygenazy-1 (COX-1).
Enzymy te biorą udział w reakcjach prowadzących do powstania prostaglandyn z lipidów błon komórkowych. Ponadto nimesulid kompleksowo hamuje działanie innych mediatorów stanu zapalnego. Nie działa przeciwdrobnoustrojowo. Dobrze i szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Charakteryzuje się bardzo szybkim działaniem przeciwbólowym, którego początek występuje już 15 minut po doustnym podaniu leku. Maksymalne stężenie we krwi uzyskiwane jest w ciągu 2–3 godzin po podaniu.
Dostępne leki na rynku PL:
Aulin (tabl.)
Aulin (gran. do sporz. zaw. p.o.)
Minesulin (tabl.)
Minesulin (proszek do sporz. zaw. doustnej)
Nimesil (gran. do sporz. zaw. p.o.)
Stosunkowo niedrogi. Niektóre pozycje refundowane. Smak dość OK. Dostępny na Rp.
Schemat w skrócie:
1. Pantoprazol, 1tbl 20mg/30min lub 40mg/60min przed pierwszym i ostatnim posiłkiem.
2. Smasmolina, 1 kapsułka w trakcie 2-3 głównych posiłków.
3. Nimesulid, 1 saszetka bezpośrednio po posiłku rano/wieczór.
---
Czasami na oralach również pojawiają się zaparcia, ciężko zrzucić balast, rzadko bo rzadko ale zdarza się. Tutaj można przyatakować - Laktuloza – wg ulotki. Łagodna postać, łatwo wchodzi i pozwala łatwo wyjść. Ogólnie dostępny w każdej aptece z różnych labów.
U niektórych działa już w 1 dniu, a u innych 2-3 dni trzeba przyjmować żeby poszło. Dalej już tylko regularne stosowanie pozwala na przesuwanie się mas kałowych i regularne kaka.
No i mamy komplet.
Dokładne opisy leków zgarnięte z serwisu: http://bazalekow.mp.pl
Cała reszta to doświadczenia na sobie i po rozmowach z lekarzami, własne przemyślenia nad sprawą jak to zrobić żeby jechać na oralach jak najdłużej, bo lubiłem dużo i długo. Ale nie traktujcie tego jako schematu do naśladowania, do powielania i stosowania. Wrzuciłem jako ciekawostkę żeby pogadać, powymieniać się doświadczeniem.
Zdrowie najważniejsze, ale czasami chce się wypić piwo i mieć piwo więc trzeba to pogodzić.
---
No i to by było na tyle. Coś metro nie kursuje ale można pływać jachtem, także tłoczę kilka głębszych i lecę na plażę. Ciao

Zmieniony przez - krzykacz w dniu 2022-01-24 09:02:05
doping & zdrowie