SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lajtowe machanie ciężarkami by Stud, od nowa str. 97

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 125786

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
Ale na splicie gorzej mi siła szła, więc dlatego wybrałem FBW, chcę sobie jakąś bazę zbudować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109635
a ten jakie foto,masz szczęście,ze dopiero co zjadłem i lecę na trening

ciśnij!!!!

Zmieniony przez - polaco_92 w dniu 2011-12-08 14:52:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Tylko powiedz mi, jak mam zrobić masę na śmiesznych ciężarkach?
Zapewniam Cię że da radę. Widzę po kumplach, co robią przysiady z 25kg'amami, a wyciskają po 50kg w serii.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
Nie popadajmy w paranoję. Młody jesteś, więc nie powinno być lipy - działaj tylko w kierunku wzmocnienia osłabionych a rozciągnięcia przykurzconych mięśni. Ktoś Ci powiedział, że coś jest nie tak a z Ciebie hipochondryk wylazł :D

Przy tej klacie i z tym mostkiem to różne są opinie. Fakt, że barki dostają po dupie, ale mocne barki są w stanie utzrymać wszytsko w kupie. Dochodzi do tego kwestia prowadzenia lokci (rotacji w stawie ramiennym) oraz sama trajektoria sztangi (bo nie wyciskasz po torze jednolinijnym).

Na Twoim miejscu nie popadałbym w histerię. Dzialał swoje plus usprawniał się, by wsyztko było lepiej. Chyba, że ból kręgosłupa doskierwa Ci na tyle, że aż wywołuje wenętrzny niepokój. Wtedy przestaw się na korekcję wady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1855 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13362
Tak jak mówi Mathew ;].Wszystko jest do zrobienia wystarczy chcieć.Na twoim miejscu juz bym korektował tą wade.Pogadaj ze specjalistą i dowiedz się od czego zaczac by zniwelować tą hiperlordoze.;] Rośnij ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
w ksztaltowaniu masy miesniowej nie chodzi o ciezar, a o perfekcyjnosc kazdego pow i co za tym idzie maxymalne czucie miesniowe. Uzywamy ciezarow najwiekszych ale z jak najlepsza technika tak by czuc docelowe partie a nie jakies poboczne, bo to mija sie z celem. Co do mostka przy wyciskaniu i hiperlordozie..nie ryzykowalbym, zawsze mozesz wyciskac normalnie hantlami, normalnie czyt. bez mostka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
Polaco - Pewnie smaka narobiłem, he?

Venc - Ale do mnie to jakoś nie przemawia. Sama przyzwoitość wymaga chociażby z 70-80 w seriach na ławie, a od lat błąkam się w podobnych okolicach co teraz i nic z tego nie ma Jedynie z tymi nogami coś będę kombinować, bo tutaj wielkie ciężary raczej nie wchodzą w rachubę

Mat - Dzięki za pomoc jeszcze raz. Skoro mówisz, że nie ma źle, no to trochę mi lżej Pozostaje mi zagłębiać tajniki tych materiałów i wdrażać ćwiczenia. Tylko jak sądzisz, czy można wzmaciać te mięśnie, które są przykurczone, czy pierw trzeba je rozciągnąć i dopiero potem zabrać się za wzmacnianie?

Kowanator - Witam w dzienniku, u specjalisty byłem już kiedyś, trochę mi pomógł, nie ukrywam, zabrakło jakoś póżniej dyscypliny i nieco się zapuściłem znów.

Antos - A czy przy sztandze mogę cisnąć bez mostka, uważając na technikę? I jeszcze mam kwestie odnośnie siadów. Czy poprawnym jest, by zaczynać ruch kolanami i wypuszczać je poza linię stóp, do przodu? Z tego co wiem, to ruch powinien zaczynać się w biodrach, ale u mnie z tym jest kłopot i o wiele łatwiej mi, jak robię na suchu, siadać kolanami do przodu. Wodyn pisał, że to mity i spokojnie jest to dozwolone, bez szkód dla kolan. A jak Ty sądzisz, guru?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109635
można powiedzieć,ze przyzwyczaiłem się do rygoru diety,ale....zawsze gdzieś coś ciągnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
st_ud


[...]Tylko jak sądzisz, czy można wzmaciać te mięśnie, które są przykurczone, czy pierw trzeba je rozciągnąć i dopiero potem zabrać się za wzmacnianie?
[..]


Najpierw musisz rozciagnac te przykurzcone. Tzn zwiekszyc ich mobilność, gibkość. Nie znaczy to, że masz nimi nie pracować tylko je rozciagac. Bo jak nie bedziesz nic robił to je osłabisz a osłabienie =/= rozciągnięcie. Następnie musisz wzmocnić te za słabe mięśnie, żeby dysbalans mięśniowy się wyrównał.

Powiedzmy jeśli wieczorkiem będziesz sobie robił te ćwiczenia korekcyjne to ja to widze tak:
1. Ogólna rozgrzewka z rozciągnięciem całego ciała.
2. Skupienie się na rozciągnięciu dokładniejszym przykurczonych partii (masz w mądrym linku które ćwiczenia jak działają - opisy poczytaj)
3. Dopiero na końcu wzmacniaj mm. za słabe.

Zmieniony przez - lMathew w dniu 2011-12-09 10:45:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
Moi drodzy, na jakiś czas z pewnych powodów muszę zaprzestać wpisów, ćwiczyć oczywiście będę. Myślę, że powrócę do blogowania koło stycznia, temat zostanie zamknięty, 3majcie się, pozdro

Zmieniony przez - st_ud w dniu 2011-12-10 10:41:03
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pierwsze kroki - bieg na 1000m , 50m i drążek

Następny temat

Od zera do bohatera czyli dziennik treningowy 15 latka

WHEY premium