SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JEM / NIE JEM dieta by Biniu-oficjalny watek Q&A-Patrz str 1

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 183736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 471 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3121
A kim się WK okazali? :D Sam nie zgadzam się z tym co oni mówią, no bo są jeszcze mikroskładniki, np. błonnik, a oni mówią, że pizza lepsza od ryżu. Ok, jak zrobię sam i wliczę składniki to powinno być dobrze, prawda?
A co szkodzi codziennie wliczyć do bilansu? Wszystkie makro i kcal by się zgadzały, więc na tkance tłuszczowej się nie odbije, a komfort psychiczny też ważny. Czy możliwe, że jak jestem szczupły (75 kg/ 183 cm) to tłuszcz nie będzie chciał szybko zejść? Bo wiadomo, że u osoby otyłej szybko zejdzie, a u mnie może się bedzie organizm jakoś bronił, co?
Było 2200 kcal, teraz tnę do 1800 i trzymam. Zobaczymy co się będzie działo. 30%B, 20%T, 50%WW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może mi ktoś ,,ładnie i fachowo" wytłumaczyć jak sie to ma do siebie? Otóż - nie zaleca sie treningów interwałowych na czczo(podobno ;) ) a trening siłowy to też na swój sposób ,,interwały"? Wiec jak sie to ma do siebie? Czym różnią sie procesy zachodzące wewnątrz ciała? Pytam z czystej ciekawości. Z góry dziękuje za odpowiedz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 341 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4121
Biniu, żyjesz? :D

Czy na Jem/Nie jem jest wymagane jedzenie dużej ilości węgli, nawet do 6g/kg, jeśli chcemy budować tk. mięśniową? Trafiłem na osobę, która, jako endo, również wchłania takie ilości węgli na tym systemie żywienia.

No i jak to jest z paleniem kcal podczas postu? Nie jest to tak, że do zapotrzebowania trzeba dodać x kcal ze względu właśnie na to większe palenie kcal podczas Nie Jem niż zwykle?


Zmieniony przez - Xarez w dniu 2013-05-13 18:44:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 471 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3121
No właśnie... dajcie rozkład makroskładników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Jaki rozkład makroskładników? Do czego, dla kogo? Przecież każdy musi to ustalić zgodnie z własnym ciałem, doświadczeniem i celem.

Czy trzeba jeść 6g węgli na każdy kg masy ciała, żeby budować mięśnie? Nikt Ci na to nie odpowie, dopóki sam nie spróbujesz.

Zadajecie takie pytania, na które odpowiedź wymaga bycia jasnowidzem.

Owszem, na JEM/NIE JEM, trzeba jeść więcej niż przy standardowym modelu odżywiania, żeby budować masę mięśniową, ale ile dokładnie ... to już trzeba ustalić samemu poprzez obserwację i metodę prób i błędów. Zaczynacie od jakiegoś poziomu i potem to korygujecie.

@Walczak
Teoretycznie trening siłowy to również forma interwałów, ale dla 95% ludzi trening siłowy jest znacznie mniej intensywny niż interwały robione na maksa. Dlatego te 95% może sobie pozwolić robić trening siłowy na czczo. Bardziej zaawansowani robią czasem takie treningi siłowe, które są niemożliwe do przeprowadzenia na pełnych obrotach na czczo.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, musiałbyś pogadać z kimś bardziej doświadczonym w tym temacie.
Jeśli chodzi o samo robienie interwałów vo2max, na czczo, to mogą one prowadzić do hipoglikemii.
Wpisz w wyszukiwarce 'hipoglikemia' i sobie poczytaj.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
i jak zawsze po chwili przerwy
jesli jakies wazne pytanie pozostalo bez odpowiedzi
poprosze o powtorzenie calosci zaganienia wraz z pytaniem
w miare uzupelniania zaleglosci postaram sie odpowiadac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biniu złapało mnie jakieś przeziębienie. W ciągu 2 dni waga poszła mi o prawie 3kg do góry. Twarz jak salaterka. Czy to oznacza że ja wcale nie chudnę tylko schodzi mi od 3 tygodni woda? Podczas przeziębienia wpadł domowy syrop na miodzie ale to w sumie tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
2 dni i 3 kg wiecej ...?

dwie opcje w dowolnym udziale %
byles na diecie keto, zjadles duzo ww - 1 g glikogenu to ~4g wody - daleko do 3 kg !
ogolna ilosc pozywienia skoczyla bardzo do gory - tresc jelitowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biniu nie jestem na keto. Hym, nie pomyślałam o tym iż podczas choroby faktycznie nie wypróżniam się tak jak zwykle. Dzisiaj mam jeszcze podniesioną gorączkę. Poczekam, może wrócić do normy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Slim Expert

Następny temat

ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

WHEY premium