SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JEM / NIE JEM dieta by Biniu-oficjalny watek Q&A-Patrz str 1

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 182878

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 332
Dobra, w środę już oficjalnie ruszam z dietką i treningami. Koniec siedzenia na dupie, czytania książek i marszczenia freda. Cel jest ambitny, ale mam nadzieję, że nie za ambitny. Dieto IF dopomóż jak tylko możesz! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
JEM / NIE JEM bedzie z Toba
ale z glowa musisz dzialc Ty - powodzenia !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1919
Biniu czy moge zjeść pół żarcia poczekać 4 godziny i zjesc drugie pol ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
mozesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biniu, ja może tak zapytam, czy można połączyć Paleo z IF? W sensie spożywać potrawy zalecane w Paleo ale w systemie jem/nie-jem? Jeśli pytanie jest tendencyjne to sorki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 332
I tak oto sukcesywnie mija mój drugi dzień z dietką.

Odczucia?
Świetne. Okno postu do wytrzymania (ostatnie 2h trochę ciśnie w żołądku, ale... wszystko do wytrzymania!), okno jedzenia przyjemne i sycące. Bez problemu się najadam, a nawet objadam. :D
Wysiłek fizyczny powoli ingeruje w moje życie, ale wszystko wprowadzam powoli, kroczkami. W sumie na głęboką wodę i tak nie dam rady wypłynąć, bo i kondycja nie pozwoli.

Cóż... nie pozostaje mi nic innego jak dołączyć do grona ludzi zadowolonych z diety jem/nie jem i polecić ją. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4440
Witam
Stosuję J/NJ juz kilka ładnych miesięcy. Cenię sobie wygodę tego modelu żywienia. Co do formy to straciłem kilka kilogramów - zyskałem smukłą sylwetkę i rzeźbę jakiej pragnąłem od zimy :D

Obecnie trenuję na siłę przy użyciu kettli. Ćwiczę wyciskanie żołnierskie plus podciaganie nachwytem - w systemie drabinkowym. 1xl+1xp+ 1xdrążek, 2 min przerwy, 2xl+2xp+2xdrążek, 2 min przerwy. Zależnosci od dni liczba drabinek i liczba powtórzeń jest różna. Trening 3x w tygodniu - tak aby uzyskac perodyzacje - treningi hard, medium, easy. Do tych drabinek dokładam ćwiczenia balistyczne które intensyfikuje zależnie od planu.
Jest to trening opisany przez Pavela Tsatsouline-a w pozycji Enter the Kettlebells.

Ok teraz do rzeczy. Trenuje zawsze na głodzie popijajac bcaa w dawce 10 g, przeważnie jest to trening po pracy ok 17. Poźniej ide do domu ucztować. Niestety pomimo trzymania sie ksiązkowych zaleceń nie notuje przyrostów siły. Czytałem dawno temu ze Mawashi był zadowolony z efektów które uzyskiwał żywiąc sie na J/NJ. Nie twierdzę ze dieta jest u mnie problemem, zastanawiam się dlaczego nie mogę przekroczyc pewnej granicy..... Od jakiegos czasu trzymam wagę - podział makroskładników - raczej stały - zbilansowany. Nie jestem kulturystą wiec nie stoję w kuchni z liczydłem ale do garnków wrzucam to co trzeba.

Proszę pomożcie pokonac stagnację i brak efektów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 471 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3121
Cześć! Podobnie jak kolega motivated - wracam na siłownię. Wcześniej ćwiczyłem jakoś w zimę przez 3 miesiące i widziałem znaczną poprawę sylwetki. Złamałem rękę i musiałem zaprzestać no i przez lato jeździłem na deskorolce. Teraz sezon się kończy, więc wracam. Piszę tu, bo zawsze mi pomagał Biniu albo ktoś inny... w innych działach się nie znają :)
Ponoć można na początku ćwiczenia robić masę mięśniową i gubić tłuszcz i właśnie to chcę osiągnąć. Mam 76 kg przy wzroście 185 cm. Dieta redukcyjna (ok. -200 kcal):
2300 kcal

B = 167 g = 668 kcal
WW = 255 g = 1020 kcal
T = 68 g = 612 kcal

Będę ćwiczył split poniedziałek, środa i piątek. Ciężar będę dobierał intuicyjnie, prawie maksymalny i będę robił solidne 6-8 powtórzeń. Czy wskazane są aeroby/interwały żeby palić tłuszcz, a ciężkim treningiem zyskać mięśnia? Nie wiem jak to połączyć. Proszę o pomoc.

Czy powinienem kupić kreatynę jakiś monohydrat? Ważę 76 kg i chciałbym ważyć 70-73 kg i BF poniżej 10%. Dużo mięśnia, mało tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 471 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3121
Póki co mam sporą intensywność - deskorolka się nie skończyła, pobiegać też lubię i przez to na IF wytrzymałem tydzień, jednak już niebawem pogoda się zepsuje to aktywność będzie mniejsza i wtedy przejdę na IF, więc póki co zwykła dieta. Trzy posiłki. Proszę o pomoc i cenne rady.

BTW. jaką kofeinę w tabletkach polecacie? Kawy nie lubię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 332
Ekoiks, trafniejszym określeniem byłoby, że wracam na trasę, aniżeli na siłownię. Bo aktualnie moim priorytetem jest bieganie. Z treningu siłowego nie zrezygnowałem (chciałem, ale ciężko mi to wychodzi...), więc można powiedzieć, że połączyłem te dwie dyscypliny (z naciskiem na bieganie).

A fachową odpowiedź dla twoich pytań zostawiam innym, m.in. Biniowi.

Zmieniony przez - motivated w dniu 2013-10-15 17:45:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Slim Expert

Następny temat

ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

WHEY premium