SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JEM / NIE JEM dieta by Biniu-oficjalny watek Q&A-Patrz str 1

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 182902

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
sprawdzic jak wyglada przyrost tluszczu
jesli nie jest wielki - pas to lecimy dalej
jesli akceptowalny - dajemy +10%
jesli za duzy - hmm redukcja

upewnij sie ze przez caly czas stosowany byl lek na alergie i to NIE on spowodowal poczatkowy szybki wzrost wagi

jak mowie NIE lubie wagi
lubie lustro !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 341 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4121
Przybyło ok. 1cm przez ten miesiąc.

Tabletki jadłem od stopnienia śniegu, więc można to uznać za "stale branie" :)

Kcal jest 2850 niezmiennie przez ten miesiąc - doradziłeś mi, że mam dopiero podbić kcal jak przez 2tyg waga będzie stać - i to o 10%.

Tak więc poczekam przy tych 2850kcal do unormowania się wagi, a potem +10% - co o tym myślisz?

Nie chciałbym teraz redukować, bo sam widziałeś, że mięśni u mnie mało...

Zmieniony przez - Xarez w dniu 2013-07-05 14:55:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5877
Biniu
sl0
a no ok i te węgle uzupełnić tłuszczmi czy niczym poprostu o 40g mniej kalorii z węgli spozywac?:)


jesli zamienisz kalorie w proporcji 1-1 miedzy ww a tluszczami
nie sadze abys zobaczyl realny postep w redukcji w dluszej perspektywie


Więc jak podzielić BTW?
DT: B:230 W: 160 T: 50
DNT: B:230 W: 110 T: 50?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
Dremor
Biniu, jak się zapatrujesz na glicerol na j/nj? Przerywa post?


pare stron wcześniej pytałam wlasnie mniej wiecej o to samo, mianowicie palenie e-papierosów podczas postu i ich wpływ na ewentualne jego przerwanie. Liquidy są na glicerynie/glikolu w ok. 75-80%.

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 341 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4121
sl0
Biniu
sl0
a no ok i te węgle uzupełnić tłuszczmi czy niczym poprostu o 40g mniej kalorii z węgli spozywac?:)


jesli zamienisz kalorie w proporcji 1-1 miedzy ww a tluszczami
nie sadze abys zobaczyl realny postep w redukcji w dluszej perspektywie


Więc jak podzielić BTW?
DT: B:230 W: 160 T: 50
DNT: B:230 W: 110 T: 50?

Chodziło chyba o to, że jeśli obetniesz te węgle i te kalorie zastąpisz tłuszczami, to nie będzie to działało na dłuższą metę.

Tak więc wydaje mi się, że powinieneś obciąć te węgle, ale niczym nie zastępuj kcal, po prostu kolejna wycinka kalorii. Na jakim deficycie kalorycznym jesteś obecnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5877
obecnie - 500 kcal z 2500 kcal czyli 20% ;)

Zmieniony przez - sl0 w dniu 2013-07-05 20:00:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Biniu


organizm doskonale umie czerpac energie z tluszczow
jesli nie umie w sposob prawie wylczny (przy dietach keto na poczatku) to odczuwasz znaczne oslabienie przez kilak pierwszych dni - tak czesto spotykane gdy ktos pierwszy raz przeskakuje na keto (pamietam ze daawno daawno temu sam 4 czy 5 razy podchodzilem do strcte keto bo tego okresu nie moglem przeskoczyc ...)
ale jak sei zaadoptuje pozniej przeskakuje z marszu

tutaj nie wystepuje mechanizm prawie wylczcnego ze tak ujme spalania tluszczu
w koncu jemy dosc duzo ww wiec one po uzupelnieniu puli glikogenu tez sa swietnym paliwem ....
przez pewien czas...
pozniej proporcje sie zmieniaja i zaczynaja i tak dominowac kwasy tluszczowe

trudno mi w ciemno doradzic co zorbic na stagnacji
ale z reguly (!) najprosztsze wyjscie jest najlepsze
jesli zastoj trwa ponad 3 tygodnie obcinamy kalorie o 10 %
oczywiscie przy wszystkich zalaceniach racjonalnej diety

prosze przemysl i daj znac


Jeszcze nigdy nie byłem na keto. A co do obcinki kalorii... Spróbuję i zobaczę jak się będę czuł, teraz jestem na ok. 2100, a gdy wcześniej próbowałem 1800-1900 czułem się ospały i osłabiony. A keto chciałem wypróbować z czystej ciekawości i chyba jednak się skuszę. Bo jeśli nawet to nie pozwoli mi spalać, a na 1900 będę czuć się źle, to pomyślę nad włączeniem johy - a tego bym nie chciał, bo preferuję zdrowe podejście do dbania o swój organizm.

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
sprwdza na sobie (choc jak mowie przy tej ilosci kalorii nie widze niezbednosci)
pamietaj jednak o np moich doswiadczeniach (swego czasu glowny i jeden z pierwszych zwolennik diety keto (choc raczej w jej odmianach CKD) wiec przygotuj sie ze nie bedzie latwo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Xarez
Przybyło ok. 1cm przez ten miesiąc.
Tabletki jadłem od stopnienia śniegu, więc można to uznać za "stale branie" :)
Kcal jest 2850 niezmiennie przez ten miesiąc - doradziłeś mi, że mam dopiero podbić kcal jak przez 2tyg waga będzie stać - i to o 10%.
Tak więc poczekam przy tych 2850kcal do unormowania się wagi, a potem +10% - co o tym myślisz?
Nie chciałbym teraz redukować, bo sam widziałeś, że mięśni u mnie mało...



dodawanie kalorii zawsze gdy waga stoi a osiagi silowe ida w gore przez np 3 tygodnie jest dobrym wyjsciem

jednak widzimy ze w Twoim przypadku przybylo + 3kg w miesiac
co wydaje mi sie zbyt duzym tempem w dluzszej perspektywie

stalo sie cos czego nie lubilem jak doradzalem - zbyt duzy +kaloryczny spowodowal to ze nie wiemy obecnie jaki jest idealny prog do powolnej masy - dlatego przestrzegalem przed nim

jesli wyglad w lustrze jest akceptowalny obecnie, sila idzie w gore
to
Tak więc poczekam przy tych 2850kcal do unormowania się wagi, a potem +10% - co o tym myślisz?
wydaje sie dobrym wyjsciem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Xarez
sl0
Biniu
sl0
a no ok i te węgle uzupełnić tłuszczmi czy niczym poprostu o 40g mniej kalorii z węgli spozywac?:)


jesli zamienisz kalorie w proporcji 1-1 miedzy ww a tluszczami
nie sadze abys zobaczyl realny postep w redukcji w dluszej perspektywie


Więc jak podzielić BTW?
DT: B:230 W: 160 T: 50
DNT: B:230 W: 110 T: 50?

Chodziło chyba o to, że jeśli obetniesz te węgle i te kalorie zastąpisz tłuszczami, to nie będzie to działało na dłuższą metę.

Tak więc wydaje mi się, że powinieneś obciąć te węgle, ale niczym nie zastępuj kcal, po prostu kolejna wycinka kalorii. Na jakim deficycie kalorycznym jesteś obecnie?


Xarez dobrze chwycil moje slowa

ja wiem ze z reguly nie odpowiadam wprost
ale to cely zabieg gdyz nie lubie dawac rozwiazan
lubie podpowiadac kierunek i sklonic do myslenia

cos na ksztalt artykulu Willa w ktoryms z artykulow w Perfect Body gdzie omawial jak dziala taki mechanizm - nie pomne teraz tytulu ....

nie bierzcie zatem moich slow lekko - niech Was sklonia do myslenia

wnioski zostana w Was na dluzej
powodzenia !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Slim Expert

Następny temat

ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

WHEY premium