SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JEM / NIE JEM dieta by Biniu-oficjalny watek Q&A-Patrz str 1

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 182877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294
Witam

Dwa dni już ryję wątki o J/NJ ale nie znalazłem podpowiedzi odnośnie mojego problemu.
Mianowicie:
siłownia FBW 3x tydzień, redukcja - i tu wszystko fajnie, zalecenia rozumiem i chcę spróbować w/w diety.
Ale:
oprócz siłowni rower w wydaniu "ciężkawym", dwa razy w tygodniu godzinne interwały, naprawdę duża intensywność.
Do tego w sezonie (kwiecień - listopad) raz w tygodniu trip w górach tak z 6-8 h ciągłej jazdy. Wydatek energetyczny ~5-6 tys. kcal.
Raz w miesiącu zawody - dwa dni jeżdżenia pod rząd, przy czym drugi dzień to 6-8 tys. kcal ciężkiej jazdy interwałowej (rowerowe enduro .

Co zrobić z tymi dniami tripów i zawodów? Da radę jakoś zmodyfikować J/NJ?

Dzięki i pozdrawiam

PS Sorki że bez przywitania i tak jakoś z grubej rury, ale aż mnie trzepie z niecierpliwości. Wiedzy pożądam!!!

Zmieniony przez - johnyKMSA w dniu 2013-04-10 11:34:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 130 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3991
johnyKMSA

Witam



Cześć.

johnyKMSA

Ale:
oprócz siłowni rower w wydaniu "ciężkawym", dwa razy w tygodniu godzinne interwały, naprawdę duża intensywność.



Nie wiem czy godzinny trening można nazwać interwałowym (z tego co kojarzę, interwały m.in. charakteryzują się tym, że w fazie szybkiej osiągasz 85-90% swojego maksa, a raczej przez tak długi czas nie jest możliwe utrzymanie takiego tempa ;)), w każdym razie wygląda na to, że są to solidne ćwiczenia stąd powinieneś je traktować tak jak treningi FBW i odżywiać się adekwatnie do wydatku energetycznego.

johnyKMSA

Do tego w sezonie (kwiecień - listopad) raz w tygodniu trip w górach tak z 6-8 h ciągłej jazdy. Wydatek energetyczny ~5-6 tys. kcal.
Raz w miesiącu zawody - dwa dni jeżdżenia pod rząd, przy czym drugi dzień to 6-8 tys. kcal ciężkiej jazdy interwałowej (rowerowe enduro .

Co zrobić z tymi dniami tripów i zawodów? Da radę jakoś zmodyfikować J/NJ?



Tutaj bardzo ciężko coś poradzić. Pierwsze co nasuwa mi się na myśl, to wrzucenie BCAA w czasie fazy NJM co 2-3 godziny, bodajże w ilości ~10g aminokwasów. Jednak przy tak intensywnym treningu raczej na niewiele się to zda. W mojej opinii może trzeba by było odpowiednio skrócić fazę NJM. Poczekajmy na bardziej doświadczonych graczy. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12168
Czy mój rozkład b/t/w jest w porządku?

Cel : recomp

Dzień siłki :
B - 2,5g T - 2g WW - 4g kcal + 400

Dzień sw:
B - 2,2g T - 1,9 g WW - 3g kcal +0

Dzień NT (1-2x w tyg)
B 2g T - 2,3g WW - 2g

Duża ilość tłuszczy aby podbić kcal, zresztą rówinież skutek przejścia z diety low carb (dużo kcal z fatu)
Jeśli by był + w pasie, wówczas odetnę tłuszcze .

Co myślicie Pany?
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 328 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22639
elo mam pytanie. dowiedzialem się że nie trzeba krecic aero. bilans mam -500 i jem około 1800kcal. zastanawia mnie jak waga pójdzie w dol(narazie z 70 na 67) to ile będę jadł 1400?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1371 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10379
witam :) jak zdążyłem sie zorientować wiekszośc na diecie J/NJ okno w którym je ma po treningu :) co w sumie zrozumiałe bo wtdy jest najwieksze zapotrzebowanie, aczkolwiek zastanawia mnie jak wygladają wasze treningi siłowe po 18 godzinach postu ? Bo dla mnie to niewyobrażalne :P

Szanuj tych co szanuja ciebie ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 345 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11847
Wczoraj trenowalem po 16h tylko na BCAA i zadnej roznicy nie zaobserwowalem moze z takim whjatkiem nie nie hylem nachlany i sie komfortowo cwiczhlo;))

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
vidalsfd
elo mam pytanie. dowiedzialem się że nie trzeba krecic aero. bilans mam -500 i jem około 1800kcal. zastanawia mnie jak waga pójdzie w dol(narazie z 70 na 67) to ile będę jadł 1400?


1400kcal

Wtedy to chyba nawet sily na aero nie bedziesz mial...

Co do treningu po poscie, to wg mnie jest nawet jakos lzej na pustym baku, chociaz przy koncowce mysle juz o tym, co za chwile wszamie

Zmieniony przez - natka w dniu 2013-04-11 12:24:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Dokładnie, ja najbardziej obawiałem się absolutnego braku siły na treningach, a jest zupełnie odwrotnie. Często posiłki przedtreningowe mnie zamulały...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 152 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2883
Właśnie wcinam kebaba z dodatkowym mięsem, surówką i sosem czosnkowym. A najlepsze jest to, że nie muszę się nim przejmować.

I tak reszta kcal będzie ze zdrowego żarełka.

johnyKMSA - trening bez żarcia na samym BCAA odpada. Sam jeżdżę na rowerze 3x tydzień po 2-3 godziny dość ciężko i przed muszę zjeść solidny posiłek, bo padam w połowie.

Zmieniony przez - Rayhyou w dniu 2013-04-11 16:02:42

Pędź jak błyskawica.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 345 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11847
Oczywiście że musisz się przejmować, nikt nie powiedział że wciągając kebaby, pizze wliczajać to w bilans dalej będzie cacy

:)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Slim Expert

Następny temat

ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

WHEY premium