SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik - ruski czołg - Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie...

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71988

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Boje sie wdawac w taka polemike, bo wkraczamy w obszary dla mnie abstrakcyjne.. Nie moc zjesc 3,4,5 tysiecy kalorii na dobe to dla mnie taka sama zagadka jak sprawa zlotego pociagu na dolnym slasku ;) Potrafie zjesc taki obiad..

Ale, na pewno banan Cie nie zabije, jesli Ci pasuje, jedz, dopoki nie zrobisz z tego kilograma dziennie - nic sie nie stanie. Potrafilem jesc na redukcji bezkarnie kilka kilogramow truskawek, ale bananiakow sie nie odwazalem.. za to sliwek juz owszem ;) Ale zamiast tego tunczyka to zjedz sledzia ;)

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Problem jest tylko wtedy kiedy nie mam czasu jeść w ciągu dnia bo jestem zawalony robotą. Kiedy mi zostaje np 1,5k kcal na wieczór i idę na trening to wszystko bym musiał zjeść po treningu. Przykładowo wczoraj, wcisnąłbym jeszcze te 400kcal np w formie jajecznicy, pół godziny po posiłku ale z pewnością nie czułbym się komfortowo. Dlatego pytałem co polecacie, czy jeść czy odpuszczać w takiej sytuacji.
3-4k kcal nie wyobrażam sobie zjeść w jednym posiłku chyba, że coś albo bardzo tłustego albo coś wysoko przetworzonego.


Tuńczyka zjem jeszcze tylko to co leży zaległe w spiżarni czyli chyba około 5 puszek i więcej go nie będzie. Kupiłem więcej bo się natknąłem na przepis: https://www.sfd.pl/Atak_tuńczyka.-t1015231.html i akurat równolegle była promocja w biedronce. Niestety mi osobiście nie podszedł przepis i jem tylko po to, żeby nie wyrzucić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30567 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131205
Nie mogę tego pojąć!
Brak apetytu (czasu na jedzenie) a nadwaga się pojawiła!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
12-09-2015, dzień 18
Miałem pojechać w końcu sam rowerem tak, żeby pojechać dłużej i szybciej ale po raz kolejny uległem prawie błaganiu córki i po raz kolejny wybrałem wycieczkę z nią w foteliku. Pogoda była zacna, za rok córka będzie już za duża do foltelika więc nie miałem serca żeby jej odmówić być może ostatniej takiej wycieczki.
A z córką wycieczka jak to wycieczka. Było trochę jazdy po lesie w którym znalazło się nawet kilka podjazdów po miękkim podłożu, było trochę asfaltu i trochę ścieżek polnych. Całościowo roweru wyszło około 20km + spacer po lesie.

Dieta


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
co zlego jest z tunczykiem ? i co nie tak z bananami ? nie tak co bym sie czepial ale lubie opinie z wielu źródeł ... tunczyk ma naturalne bcaa i to prarie w idealnym skladzie aminokkwasow . a banan ma kalorie :):)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
ojan
Nie mogę tego pojąć!
Brak apetytu (czasu na jedzenie) a nadwaga się pojawiła!



Wytłumaczenie jest bardzo proste. U mnie otyłość(już nie nadwaga) ma 2 podłoża. Pierwsze to brak ruchu. Ja pracuję w domu przy komputerze więc często miałem dni w których pracując np 12-14h moim jedynym ruchem było chodzenie do kuchni i wc. Drugie to właśnie wieczorne jedzenie wysoko przetworzonych produktów z których niestety o wiele łatwiej uzyskać np 2k kcal. jak jeszcze dodamy do tego z 2-3 piwa to już kolorowo nie jest.

I żeby nie było niejasności - nie zrzucam winy na pracę, czy na brak czasu. Wiem, że zamiast siadać o tej 21 przed TV i jeść i pić g**** mogłem wyjść i się poruszać. Mogłem ale wybierałem łatwiejszą drogę tylko i wyłącznie z lenistwa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
KEBUL74
co zlego jest z tunczykiem ? i co nie tak z bananami ? nie tak co bym sie czepial ale lubie opinie z wielu źródeł ... tunczyk ma naturalne bcaa i to prarie w idealnym skladzie aminokkwasow . a banan ma kalorie :):)


Tuńczyk przede wszystkim jest długo żyjącą drapieżną rybą i przez to kumulują się w nim różne syfy, np rtęć. Dlatego za wiele nie można go jeść. Czytałem że puszka tygodniowo to max.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Z tuńczykiem jest to "zło", że śledź jest lepszy jeśli chodzi o wartości odżywcze. Przede wszystkim jest rybą tłustą. Z tego co kojarzę, to zawartość O-3 ma porównywalne z łososiem, który z kolei ma tego całkiem sporo (tak mi sie coś kojarzy z art na potreningu). Poza tym ma sporo wit D, której niedobór ma znaczna część społeczeństwa. Niestety w Polsce utarło się przekonanie, że jak śledzie, to tylko w śmietanie (śmietana akurat też zła nie jest) i tylko do wódeczki jako zagrycha ;) Sam do niedawna traktowałem śledzia jako rybę :niższej kategorii" ;) A teraz mi zasmakował, nieźle odżywia i jest (na tle innych ryb) niedrogi.

A banan - sporo węgli, mało objętości ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30567 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131205
Dlatego ruszaj się.
Z córeczką w foteliku na rowerze.
Z żoną przy każdej sposobności.
Itd. - ruch to zdrowie!

Zakazów dietetycznych i ostrzeżeń jest multum!
Straszą nas na każdym kroku!
Wątrobę gotowałem (kiedyś jadłem jej każdego dnia ponad ok. 0,5kg) i zamrażałem (kupowałem więcej kg).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
ale ja lubie banany :) a wegle to paliwko ,jak sie zap...ala i nie ma czasu na nic unnego to BANAN dobry jest .... a sledzia tu dostac to tylko w jakichś dziwnys sosach mozna ,choc powiem ze nie szukalem glebiej :):)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs modułowy 2015 - "As w Rękawie"

Następny temat

Konkurs wrześniowy As w Rękawie wg fansa

WHEY premium