SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dawid Geler-GISZMAN-trening/dieta/suple/news

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58492

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
To ładnie filmik nagrajcie ze wspólnego treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
gratuluje zdominowania Irlandii

mam pytanie
jaka masz strategie odnosnie tricepsow?


Zmieniony przez - WODYN w dniu 2009-10-23 16:20:33

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Dzięki Wodyn

Jeśli chodzi o moje tricepsy, to planuje przede wszystkim potraktować je od początku do końca jako priorytet, czyli ćwiczyć je na osobnej sesji( w pierwszej kolejności) z bicepsami.
Druga podstawowa sprawa to odpowiedni dobór ćwiczeń (wykonywać tylko te ćwiczenia,które na prawdę dobrze czuje), do tej pory często wykonywałem ćwiczenia,które tak na prawdę nie dawały mi uczucia dobrych skurczów.
Ostatnia kwestia to 110% skupienia przy każdym powtórzeniu oraz rozciągania i spięcia izometryczne na końcu każdego treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
DLA MNIE BRZMI TO TAK:

"BEDE ROBIL TO CO ROBIŁEM"

nie wiem czy to widzisz tak jak ja




**************************************************************
inna sprawa, bardziej techniczna
- jesli cwiczysz bez SAA to lepiej polaczyc trica z dniem jakiejs wiekszej grupy miesniowej, lub zrobic nogi nastepnego dnia [w celu wywołania odezwy hormonalnej ktorej RACZEJ nie mozna sie spodziewac po samym treningu BIC TRI] .. ewentualnie plecow jesli glowa długa jest najwazniejsza
-"leniwe miesnie" czyli te co do pracy angazuja sie jako ostatnie paradoksalnie zawieraja najwiecej wlokien szybkich. Jesli zas czujesz ze trice nie mecza sie za szybko to widocznie jest tam wiele wlokien wolnokurczliwych Wniosek: w splicie dla trica zastosowałbym HOLIZM.

- niejako wypadkową tych moich porad jest robienie trica po klacie , kiedy juz jest dobrze rozgrzany gotowy na wielkie ciezary[wlokna szybkie], plus uzyskujesz o wiele wieksza ogolną objetosc treningową[wlokna wolne, hormony]

- warto wyprobowac negatywy i pare egzotycznych cwiczen siłowych, "wyciskacze" w zasadzie zawsze maja przerosniete trice

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2009-10-23 19:48:37

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Wodyn nie do końca się z Tobą zgodzę w pierwszej kwestii, gdyż tak jak pisałem planowane zmiany mają być czymś nowym dla mięśni a więc nie tym samym co robiłem do tej pory.Tak jak napisałem wcześniej często na triceps robiłem ćwiczenia, których tak na prawdę nie czułem i z pewnością skupienie mogło być również o wiele większe.

Jednak zainteresowały mnie Twoje spostrzeżenia/wskazówki, chętnie rzuciłbym okiem na coś co byś osobiście proponował w moim przypadku??
Masz jakiś pomysł na trening??

Nadmienię tylko,że takie ćwiczenia jak:
-pompki na poręczach
-wyciskania francuskie sztangi łamanej stojąc
-wyciskania w wąskim na ławeczce
Nie bardzo na mnie działają, tzn czuje słabą pracę tricepsów w porównaniu np do:
-pompek na maszynie,przy których czuję świetną pracę trica przy każdym jednym powtórzeniu przez co skupienie też jest o wiele większe.Różnica między poręczami a maszyną wynika pewnie z szerokości rozstawu poręczy, który moim zdaniem jest zbyt szeroki co udtrudnia mi wyizolowanie tricepsów.
-wyciskania w wąskim uchwycie na szynie smitha, tutaj również dzięki szynie jestem w stanie włożyć 100% skupienia w prace mięsni co nie zawsze udaje mi się przy wolnym obciążeniu.
-wyciskania francuskie leżąc, nie wiem dlaczego ale stojąc nie czuję tego ćwiczenia nawet w 50% tak dobrze jak w pozycji leżącej.
- wszelkiego rodzaju ściągania przed siebie na wyciągu czuję bardzo dobrze
- ostatnim ćwiczeniem do którego wróciłem po latach i niesamowicie wykańcza moje łapy są pompki w podporze tyłem na dwóch ławeczkach.
I właśnie na tych ćwiczeniach zamierzam oprzeć mój trening

Zmieniony przez - Giszman w dniu 2009-10-24 12:33:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
powiem szczerze ze w moim przypadku jest IDENTYCZNIE z tymi cwiczeniami
porecze czy waskie wyciskanie dzialja bardziej na klate i bary , nastepuje prezejmowanie pracy

maszyna do poreczy lub smith maszyna uniemozliwiaja ruch ciała/sztangi przod-tył co zapobiega ow przejmowaniu tej pracy

analogiczny przyklad to przysiady
jesli u kogos wiekszosc pracy przejmuje staw biodrowy bo ma np dlugie kosci udowe a krotkie golenie to mechanika ruchu wszystko wyjasnia- zeby zachowac rownaowage i sie nie wywalic ta osoba bedzie musiała siadac "plecami"

wystarczy wiec albo splycic ruch albo zmienic cwiczenie na siady przednie

w tricu znow to samo skrocenie ruchu (bez fazy rozciagania miesni) w cwiczeniach wielostawowych albo zwezenie chwytu

mozna tez no robic porecze tak by dlonie byly ciagle pod pachami a nie za plecami
wyc lezac waskie mozna opuszczac na srodek klaty, szczegolnie jesli lokcie poprowadzisz szeroko

przy waskim prowadzeniu lokci mozna probowac opuszczac na brode bardzo powoli w doł
co daje hybryde powmiedzy wyc waskim a czacholamaczem [= brodołamacz ]
po angielsku zwie sie to GM press poszukac mozesz na YouTube


wyc francuskie stojac ma byc niby na rozciagniecie glowy dlugiej, ale badania MRI jasbo pokzuja zeglowa dluga jest najmniej zaangazowana
tym samym cwiczenie jest ze tak powiem "cyrkowe" pozycja niewygodna, o wiele wiecej uwagi skupisz na rownowadze i utrzymaniu barkow

zamienilbym to na negatywy sztangielka jednoracz
stojac wyciskasz sztangielke ponad glowe barkami
a opuszczasz w tempie 4 sekundy probojac siegnac przeciwległego kaptura


zamiennikiem do czacholamacza moze byc wyc francuske sztangielek
opcje masz takie
lawa plaska
skos w dol
skos w gore

na sztangielce jako ze masz uchwyt neutralny znacznie mniej pracy przechodzi na wiazadla lokciowe co nastepuje gry rozszerzasz lokcie i powstaje w pewnym sensie armwrestling


półtoraki sa tez dobrym pomysłem by sprawic iz porecze i waskie wyciskanie z cwiczenia na klate i bary stały sie cwiczeniem rozrywajacym trica


na wyc gornym sproboj prostowania w dol JEDNOERACZ przy czym druga reka przytrzymuje pracujacy łokiec os drony bicepsa dla lepszej stabilizacji


jeszcze jeden "myk" to kupic gabki do mycia samochodu i chwytac sztangielki przez grubą gąbkę
w zasadzie kazde cw na ramiona, bic czy tric skorzysta na grubym gryfie

NOWE
cwiczenia jakie opisalem robilbym PO TRENINGU KLATY GDYZ SA OKROPNIE MOCNO NAPINAJACE WSZELKIE ZAKAMARKI TRICEPSA

po prosu bez wielu rozgrzewek , na świerzo" nie ryzykowałby tak silnych napięć

w cw bardziej wyizolowanych mozna nadrobic faze rozciagania

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Dzięki Wodyn za wszelkie wskazówki, być może Cię posłucham i zacznę trenować triceps po treningu klatki, traktując to jako wstępne zmęczenie.Do tej pory byłem przeciwny łączenia tricepsów z treningiem klatki ponieważ z pewnością wszelkiego rodzaju wyciskania na klatkę odbierają moc tricepsom przy późniejszym ich treningu, ale być może moje tricepsy potrzebują takiego wstępnego zmęczenia, zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Jak sie przyzwyczaja to tr klaty bedzie jedynie rozgrzewka. Bic po plecach jest bardziej problematyczny bo szybciej sie meczy.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trzeba przejrzeć bedzie cały temat bo 2 autorytety maja mocna wymiane argumentów i duzo porad. Giszman powodzenia, pokaz klase na zawodach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Sevrond dzięki, tylko na jakich zawodach bo w sumie jestem już po??
Kolejne zawody na wiosnę 2010 a główny cel to ME,teraz jestem w trakcie budowania masy mięśniowej.Póki co wszystko idzie zgodnie z planem i waga powoli dobija już do 90kg, przy czym kratka na brzuchu jest jeszcze widoczna i tego się trzymam.

Co do wskazówek Wodyna, to posłuchałem kolegi i od dwóch tygodni katuje triceps po treningu klatki piersiowej.Za jakiś czas będę mógł stwierdzić czy to coś dało, póki co po pierwszym treningu miałem piękne zakwasy a to już coś, nie pamiętam kiedy ostatnio miałem tak mocne zakwasy na tricepsie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mass XXL pytanie

Następny temat

miarka do odżywek - pytanie

WHEY premium