SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy boks umiera na "rzecz" MMA??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 61898

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Tyson by wygrał w mma Przecież miał propozycje.
Dałeś przykład Mirka więc- Cro Cop(kb) vs Minotauro(bjj/judo)



Na tym filmiku widać jaki z Mirka czysty kickbokser
Może ja przytoczę słowa Boruty (o ile się nie myle) z art. "Gracie klan wojowników"
Bjj przeciw bokserom:
* W 1931 roku Helio pokonał czołowego brazylijskiego boksera Antonio Portugala.
* Inny znany bokser o przydomku "Kropla Ognia", nie stawił się do walki i 20 tysięcy widzów czekających bezskutecznie na stadionie gdzie miał się odbyć pojedynek zmieniło mu ksywę na "Kropla Strachu".
* Kiedy w "Reader's Digest' pojawił się artykuł o przewagach boksu nad jiu jitsu, Helio wyzwał do walki Primo Carnerę, Ezzarda Charlesa i Joe Louisa. Żaden nie podjął wyzwania mimo stawki 16 tys. $, co na owe czasy było ogromną sumą.
* W trakcie UFC I Royce Gracie pokonał Arta Jimersona, mistrza Ameryki IBF z rekordem 29-5, 20 KO.
* W finale World Combat Championship Renzo Gracie zwyciężył Jamesa Warringa, zawodowego mistrza świata i autora najszybszego, 24-o sekundowego knock outu w historii walk o tytuł.
* Penthouse, sponsor turnieju Extreme Fighting Championship, zaproponował Royowi Johnsowi jr. 1 mln USD za wyjście do walki z Ralphem Gracie i po milionie za każdą minutę, którą z nim wytrzyma, ale ten nie podjął wyzwania.
* Podobnie Mike Tyson nie przyjął wyzwania Ricksona Gracie.

Bjj przeciw japońskim mistrzom:
* W 1932 Helio Gracie pokonał Namikiego, jednego z najlepszych judoków Japonii.
* W 1951 Kato, uznawanego za "Nr 2".
* Po tych pojedynkach do walki wyzwał go najlepszy wówczas zawodnik Kraju Kwitnącej Wiśni Masahiko Kimura. Kimura, posiadacz 7-ego dana był mistrzem Japonii w judo przed i po wojnie, walczył też w zapasach i był organizatorem zawodowego judo w 1949 roku (pomysł ten upadł wobec starań judo o wejście na Olimpiadę). Młodszy o 9 lat i cięższy o 35 kg Japończyk zapowiedział, że jeśli Helio będzie z nim walczył dłużej niż trzy minuty, uzna się za pokonanego. Walka trwała już 15 minut, kiedy Carlson będący sekundantem brata rzucił ręcznik bojąc się, by Japończyk nie złamał mu ręki zakładaną właśnie dźwignią. Sam Kimura nie uznał się jednak za zwycięzcę. Zaprosił Helio do złożenia wizyty w swej ojczyźnie i nauczania jiu jitsu w Akademii Cesarskiej. Ponieważ jednak nie był w stanie zagwarantować mu bezpieczeństwa, a Japończycy znani byli ze swej wrogości do mistrzów innej narodowości, Helio zaproszenia nie przyjął.
* 43 lata później doszło do walki uznanej za rewanż za tamten pojedynek z 1951 roku. Najlepszy uczeń Kimury, Yoshinori Nishi został w niej pokonany przez syna Helio, Ricksona.
* W trakcie UFC II Royce pokonał Minoki Ichicharę uznawanego za żywą legendę karate - 11-to krotnego mistrza świata z rekordem 56-0, 20k.o.
* W EFC I Ralph pokonał Makoto Muraokę, mistrza Japonii w judo i kyokushin karate.
* Rickson dwukrotnie pokonał najlepszego wojownika Kraju Kwitnącej wiśni - Nobuhiko Takadę.
* Royler Gracie pokonał Noburu Asahi , "nr 1" japońskiego shootfightingu.
* W innej walce, ważący niespełna 67 kilogramów Royler, pokonał ponad 100 kilogramowego Youhi Sano.


Bjj przeciw mistrzom świata innych dyscyplin:
* Royce pokonał Kena Shemrocka, mistrza świata w shootfightingu, startującego z powodzeniem także w zapasach (członek amerykańskiej drużyny narodowej) i tajskim boksie (K-1),
* Royce zwyciężył również Gerarda Gordou, mistrza świata savate (francuskiej odmiany kickboxingu) i Europy kyokushin karate.
* Renzo Bena Spijkersa, 5-io krotnego mistrza świata judo w kategorii open i Olega Taktarowa, 2-u krotnego mistrza świata w sambo.
* Rickson ma "na rozkładzie" Marka Shultza, mistrza olimpijskiego i dwukrotnego mistrza świata stylu wolnego zapasów w kategorii ciężkiej, który został po tej porażce jego uczniem, i Mikołaja Baturina, mistrza świata sambo.



Jeszcze jakieś pytania odnośnie skuteczności bjj?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 350 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6087
Paco Twoja wiedza i tok myslenia mnie przeraza.
Myslalem odpuscic sobie ta za***ista dyskusje,ale normalnie nie idzie.
1.- Napisales ze Wand,Lesnar i paru innych czolowych w MMA bierze a w boksie nie. Jaja sobie robisz? Gdzie zlapali Wada i Lesnara??
A teraz zniszcze Twoj swiat sportu widziany na rozowo- Zawodowcy kazdego jednego sportu biora WSZYSCY. Nawet w strzelectwie. Przyklad Wanda i Lesnara dalem,bo rozwalilo mnie ze wziales akurat tych co po nich widac.
2.- piszesz,ze na MMA ida karki bez umiejetnosci.
No ida tam zeby tych umiejetnosci nabrac dlaczego uwazasz ze boks jest dla inteligentow,a MMA dla tepych karkow? ile miesiecy chociaz cwiczyles MMA zeby myslec ze to jest dla tepakow? Daje swoja pensje,ze-jesli w ogole cwiczyles (w co watpie)-to nie przecwiczyles miesiaca. Nie masz bladego pojecia o tym sporcie.
3.- piszesz ze Lesnar,to typ z WWE i wystarczy zeby taki kolo byl mistrzem. Mnie akurat sie tez to nie podoba,ze On jest,ale nie mozna patrzec na Niego przez pryzmat WWE. To cholernie dobry zapasnik.Swoja ogromna masa i dynamika kontroluje na ziemi wszystkich.Ma wielkie osiagniecia i nie chodzi mi tu o WWE. BTW mam nadzieje,ze szybko Go ktos ustrzeli,ale nie mozna Go ignorowac,tym bardziej ze jest cholernie ambitny i szybko sie uczy.
4.- MMA brutalne,a boks nie? to jak wytlumaczysz ponad 800 zgonow w boksie i 1 w MMA. Juz nadmieniam,ze nie warto argumentowac na zasadzie: bo MMA ma z 20 lat,a boks kilka razy wiecej- poszukaj zgonow z ostatnich 20 lat i bedzie sprawiedliwie (kilkadziesiat zgonow).
W sumie wszystko co pisales,to jest jakas masakra,ale te powyzej najbardziek mi utkwily.
Aha,kto Ci powiedzial,ze MMA sie interesuja lebki i huligani? Nie masz na nazwisko Latkowski Mam 31lat i huliganem nigdy nie bylem,a MMA mnie bardzo fascynuje. Myslisz ze jestem wyjatkiem?

Zmieniony przez - torpedo IS w dniu 2009-08-26 15:58:57

Zmieniony przez - torpedo IS w dniu 2009-08-26 16:01:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 501 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3582
Nie licząc jiu-jitsu, to który ze sportów jest najbardziej efektywny jeśli chodzi o samoobronę?




Boks. Ma tylko jedną wadę – potrzeba dużo czasu, zanim będzie się nokautowało przeciwników [tzn. będzie się wystarczająco zręcznym, szybkim]. Musisz też uderzyć swojego rywala, jako pierwszy. Dobry bokser we walce, to coś wspaniałego. By nim być potrzeba wiele treningu. W jiu-jitsu, 40 lekcji ze mną to wystarczająco, by obronić się. Dwa razy w tygodniu, by podświadomie przyswoić wszystko.// To słowa Helio Gracie, wielkiego prekursora bjj. Oczywiście pytanie brzmi, który styl oprócz bjj jest najlepszy na ulice, ale przecież innej odpowiedzi nie mógł udzielić. Dla mnie juz sporym sukcesem jest to że wymienił inny styl niż bjj i jest to właśnie boks. Oto link z wywiadu w którym to powiedział:http://www.mmaniacs.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=663&Itemid=78. Jak już konkurencja wychwala boks i to praktycznie najwieksza ikona tego sportu, to musi coś znaczyć edit: zapomniałeś dodać jak to Dana White odrzucił walkę Roy Jones vs Anderson Silva, zrobił to pewnie z miłości do sportu. Mógłby zarobić najwieksze pieniądze w historii swojej działalności ale wygrał sport!


Zmieniony przez - WBC22 w dniu 2009-08-26 16:07:08

Zmieniony przez - WBC22 w dniu 2009-08-26 16:10:24

Zmieniony przez - WBC22 w dniu 2009-08-26 16:10:53

Zmieniony przez - WBC22 w dniu 2009-08-26 16:11:16

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 350 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6087
WBC, zabronil na zasadach boksu. Na zasadach MMA jest nawet bardzo chetny. Dlaczego? bo logiczne jest ze w MMA Jr. nie wytrzyma minuty,a boksie Pajak ma male szanse z Nim. I pozniej pojda w ruch klawiatury od dzieci Neo,ze MMA takie niby dobre,a ani samymi rekami bic sie nie potrafi.To co dopiero reszta konczyn w roznych plaszczyznach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 501 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3582
torpedo,pomysł z walką bokserską pojawił się pózniej, jak nie wiesz to nie ściemniaj. Oto link http://***************/2009/05/06/roy-jones-jr-zgadza-sie-walczyc-z-andersonem-silva-w-oktagonie-white-mowi-nie/. To ze strony mmarocks. Na dole jest kilka ciekawych komentarzy...

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 350 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6087
I bylo mi pisac
Musisz wiedziec pare rzeczy:
1.- Dana w poniedzialek powie tak,a w czwartek siak bo taki juz jest.
2.- Mialy byc te walki juz dawno- jedna na zasadach MMA, druga na zasadach boksu. Pozniej byl ten Twoj watek,a pozniej jeszcze pare bokserskich. To juz sie troche ciagnie.
Tu masz gadke o samym bokserskim:
http://www.sport.pl/boks/1,64992,6489724,Roy_Jones_Jr_wybiera_rywala__Adamek__Anderson_Silva___.html
Generalnie, ze z tego typu niusami jest tak,ze zalezy gdzie ucho i o jakim czasie przylozysz,to uslyszysz zupelnie rozne wypowiedzi (nawet tych samych ludzi na ten sam temat).

Zmieniony przez - torpedo IS w dniu 2009-08-26 17:08:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 501 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3582
Pojedynek ma się odbyć po wygaśnięciu kontraktu Silvy z UFC. Oczywiście na zasadach bokserskich, gdyż Dana nie wyraził zgody na walkę MMA w swojej organizacji. Do wieczora

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 350 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6087
Zgadza sie. Na dzien dzisiejszy na tym zostalo. Co pokarze czas nikt nie wie. Dana o Fedorze mowil ze nie jest nawet w 5 piatce HW,a pare miesiecy pozniej dawal Mu 30 baniek za walke (lacznie z ppv).Taki to wlasnie jest Dana. Jesli chodzi o watek walki,to jest jeszcze jedna rzecz,ktorej Dana sie bardzo boi- marzeniem Pajaka bylo walczyc z Roy Jr. Nawet jesli by bylo na zasadach MMA,to dla nikogo nie bylo by watpliwosci ze Pajak by zawarl przyjacielska ugode na zasadzie: walczymy w klatce,ale bede walczyl z Toba czysto boksersko. I wyobraz sobie co by sie dzialo po takim pojedynku Dla 90% slyszacych o tym pojedynku by bylo,ze Pajak przegral z bokserem na zasadach MMA i nawet nikogo by nie zastanawialo dlaczego nie chial zejsc do parteru,dlaczego nie kopal i nie klinczowal. To by sie dopiero na forach dzialo. Pamietajac Twoje uzasadnienia wyzszosci boksu nad MMA podejrzewam,ze zostal bys nawrocony na nowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 830 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5179
torpedo twoje zdanie mam głęboko w dupie i widzę że nie masz tych 31 lat bo nie kminisz co pisze , piszesz rzeczy a pożniej im przeczysz z całym szacunkiem piszesz pierdoły.

Jestem Szefem własnego życia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 830 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5179
a ty Petek nie kminsz tak samo miał propozycje ale ile on miał lat nie zrozumiałeś co napisałem ile ty lat masz...napisałem że mógłby walczyć w swoich najlepszych latach a nie w takich gdzie mu stawy już nie pracują ...ludzie ogarnijcie i czytajcie ze zrozumieniem

Jestem Szefem własnego życia

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

do kiedy rozciaganie???

Następny temat

implanty a k-1...

WHEY premium