SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Combat 56 trenujący i ich doświadczenia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 261726

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4112
i po stażu na otarcie łez dla tych co nie byli filmik ze szkolenia z osobistej oczywiście to co możemy pokazać oficjalnie
http://pl.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Wiesz jak ludziom podnieść ciśnienie...

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Coś cicho ostatnio w temacie dlatego postanowiłem jedną rzecz napisać.Czytając w gazetach i różnych stronkach na necie o historii powstania systemu Combat 56 zauważyłem dwie różne wersje.Pierwsza,że system Combat 56 powstał w latach osiemdziesiątych w I batalionie Szturmowym w Dziwnowie,a w 56 KS został"obrobiony",druga wersja mówi,że C 56 powstał w latach dziewiędziesiątych w 56 Kompanii Specjalnej w Szczecinie.Niby mała różnica,ale jestem za tą drugą wersją i podam małe fakty.Służyłem w 56 KS jako żołnierz służby zasadniczej,może nie o wszystkim,co się działo w jednostce wiem,ale coś tam wiem.
1.
Skoro pierwsza wersja mówi,że system istniał już w latach 80-tych,to dlaczego w latach 92-93 kiedy pełniłem służbę w 56 KS,trenowano pod okiem Wiktora Głowackiego i jego asystenta Daniela Głowackiego,Jiu Jitsu Goshin Ryu?Wiktor Głowacki był niemalże etatowym szkoleniowcem od walki wręcz i jeździł z kompanią na wszelkie poligony,najczęściej strzeleckie.
2.
Pamiętam przyjazd Andrzeja Bryla do jednostki ze swoimi ludźmi,gdzie trochę dali łomot naszym żołnierzom z plutonu kadrowego.Wtedy dopiero współpraca zakwitła między panem Arkadiuszem Kupsem,a Andrzejem Brylem.Niektórzy żołnierze wraz z A.K. zaczęli jeździć do Włościejewek się szkolić z technik BASu-3.Dopiero po tym zaczęło się powolne odchodzenie od technik Jiu Jitsu w 56 KS,na rzecz technik bojowych podpatrzonych u A.Bryla.
3.
Pamiętam pokaz o którym w książce pana Bernadiuka, A.Kups powiedział,że wyglądał żenująco,gdy żołnierze wbiegli na asfaltowy plac w kimonach i że to coś w nim zmieniło.Wtedy dopiero powstawały zręby systemu Combat,który chcąc nie chcąc jest pewnie mocno oparty na BAS-ie 3 Andrzeja Bryla(samego BAS-u w życiu nie widziałem),ale można w nim,przynajmniej w początkowej fazie powstawania zauważyć też techniki i elementy wywodzące się z trenowanego w 56 KS Jiu Jitsu.

Moim skromnym zdaniem A.Kups zrobił mały błąd,że nigdy nie powiedział,iż techniki systemu Combat 56 oparte są w pewnym stopniu na technikach BAS-u 3,tylko podaje,tu cytat z oficjalnej stronki A.Kupsa:" Korzystając z własnego doświadczenia (koreański Kyoksul, judo, wzorce szkoleniowe SWAT, SAS, Specnaz) i innych systemów walki kontaktowej opracowuje System Combat." Sądzę,że A.Bryl poczuł się w pewnym sensie okradziony,bo te inne systemy walki kontaktowej,to chyba nic innego jak BAS(nie wiem jak wyglądał współpraca A.K. ze specjalistą od systemów bojowych Węgrem Josifem Linderem) i chyba dlatego między innymi między Arkadiuszem Kupsem,a Andrzejem Brylem doszło do konfliktu,rozstania jeśli chodzi o współpracę i zaczęły wychodzić dziwne opowieści,o wygranym przez pana A.Bryla w ileś tam sekund w pojedynku z Arkadiuszem Kupsem,a tylko jeden jak i drugi wie jak to było naprawdę.Pamiętam wywiad Andrzeja Bryla dla jednej z gazet,gdy współpraca między panami kwitła,jak mówił o A.Kupsie-najlepszy komandos w Polsce.Po zakończeniu współpracy z A.Kupsem nie był już tak miły w opisach co można zobaczyć w książce "Zawodowiec" i w wywiadzie udzielonym dla greendevils.

Także tyle moich przemyśleń odnośnie powstania systemu Combat 56.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-05-28 00:13:32

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4112
Właśnie wróciliśmy ze stażu między narodowego i tam poznaliśmy jak by totalny fundament systemu combat. Prosty i skuteczny system Defendo można by powiedzieć ze C56 to tylko jego rozwinięcie i dalsza ewolucja na potrzeby obecnych czasów. Stowarzyszenie nawiązało współprace z tym instruktorem i nie wykluczone że w następnym roku odbędzie się pierwszy staż systemu Defendo przez gościa ze USA.
Co do postu wyżej bardzo ładnie napisane rzeczowo i na temat, da to trochę światła na tematy już zapomniane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 686 Napisanych postów 6789 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66950
Słaby SOG za ciekawą wypowiedź

Lewro czy stowarzyszenie prowadzi szkolenia z alpinistyki miejskiej/wspinaczki?

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4112
tak szkolimy ale organizujemy to dla grup osób zainteresowanych tym tematem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14
Witam! Chcialem sie dowiedziec czy mozna dopisac sie do waszej sekcji w dowolnym momencie czy macie jakies terminy naborow? Czy ktos z trenujacych moglby tez po krotce opisac jak wyglada trening? Chodzi mi glownie o to czy macie jakies sparingi i cwiczenia wykonywane z pelna sila w masie ochraniaczy (ktore widzialem w materialach dotyczacych combat'ow) czy wszystkie techniki sa tylko markowane? Serdeczne dzieki za info i mam nadzieje do szybkiego zobaczenia na macie. Pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14
Przepraszam, ale umiescilem posta w zlym temacie i nie podalem miejsca zajec. Chodzilo mi o Warszawe. A przy okazji czy w Wawie jest tylko sekcja, o ktorej czytalem na sfd czy moze ruszylo juz cos z ramienia Stowarzyszenia C56? Jeszcze raz dziekuje!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4112
myślę że ruszy od listopada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498


Znowu cisza w temacie,to wklejam dwie "historyczne" fotki dla Combatu 56.

Na obydwu mój instruktor T.R.

Tu na zdjęciu z Andrzejem Brylem...

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cokolwiek w rudzie ???

Następny temat

Muzyka na treningu

WHEY premium