SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Combat 56 trenujący i ich doświadczenia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 261363

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 424
W realnej walce bazuje sie na zasadzie wuczonych odruchow,instynktu samozachowawczego i kilku prostych technikach ktore prowadza do szybkiego usuniecia lub eliminacji przeciwnika a nie na dumaniu nad zastosowaniem tego czy tamtego(nie mowie tu o sportowej walce)Przy wysokiej adrealinie,ktora towarzyszy napieciu podczas realnej konfrontacji nie ma myslenia...Przyjdzie czas,że to zrozmumiesz.
Nie bede tu z Toba polemizowal bo byc wychowales sie w duchu sportowym walki(a tu zawsze jest koncepcja,taktyka itd)natomiast ja bardziej niz w sportowym- w duchu ulicznym a tu wiadomo jak sprawa wyglada,wiec sprzecznosci leza u podstaw.
Natomiast gdybys sledzil wnikliwej rozwoj BJJ wiedzialbys,że owszem wprowadzon BJJ jako element szkolenia niektorych jednostek specjalnych,ale wersje zmodyfikowana o te cechy o ktorych wspomnialem wyzej...Pamietaj o jednym-w realnej bitwie nie ma sedziego.pozdr

''Kto nie maszeruje ten ginie''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak sie sklada ze "wychowywalem sie" w walkach ulicznych z zomolami i skinami. I tak sie sklada ze sport jest podstawa dobrego wyszkolenia w walce. Tak sie tez sklada ze bajki o kilku torertycznych technikach eliminujacych kogokolwiek sa tylko bajkami. I tak sie tez sklada ze Bjj nie jest o nic modyfikowane, bo i po co? Poczytaj sobie podrecznik fm3-25.150, dowiedz sie kto i jak prowadzi treningi, poczytaj sobie wypowiedzi Larsena, to moze zrozumiesz i nie bedziesz bzdur wypisywal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 424
Juz dawno przeczytalem...
Za krotko siegasz wzrokiem...
Masz racje,że sport nadaje znakomite podstawy...to faky,ale nie czestuj mnie opowiastkami z kim to nie toczyles bitew bo slowa nie uczyniom Cie twardszym i grozniejszym a wrecz przeciwnie...pozdr

''Kto nie maszeruje ten ginie''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ROTFL!!!! To Ty tutaj czestujesz innych opowiastkami jak to "wychowales sie w duchu ulicznym". Wiec sie lepiej zajmij belka w swoim oku zamiast szukac drzazg w cudzych.
A siegam tam gdzie potrzebuje, bujanie w oblokach zamiast patrzenia pod nogi bywa szkodliwe.
Jesli przeczytales to szkoda ze nie zrozumiales tego co czytales.

Zmieniony przez - Boruta w dniu 2005-04-10 02:33:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 424
Napisalem tylko''ulica''natomiast nie napisalem z kim to ja nie toczylem dzielnych walk...niewazne,bo zasmiecamy post o C56
Jezeli chodzi o BJJ to przeczytaj dokladnie jak wygladala wdrazenie BJJdo armii bo cos Ci widocznie umknelo.pozdr

''Kto nie maszeruje ten ginie''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4112
też to samo próbowałem wytłumaczuć Borucie ale sie nie da
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 424
Pewnym ludziom,pewnych rzeczy sie nie wytlumaczy.pozdr

''Kto nie maszeruje ten ginie''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mysle ze Tobie cos umknelo bo akurat ja swietnie wiem jak wygladalo. Malo tego. Na bierzaco to opisywalem w polskiej prasie. Mam tez kontakt z tworca opartego na Bjj programu US Army, Mattem Larsenem.
Napisales swoje uliczne madrosci, wiec je sprostowalem. Natomiast co do "dzielnych walk" to przypomne ze cos w kwietniu obiecywales moj Ty "wychowany w duchu ulicznym".
Niestety macie pecha chlopcy. Ludziom zajmujacym sie realna walka Waszych teoretycznych madrosci nie da sie "wytlumaczyc".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 477 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11381
1. Żeby coś zastosować w walce, musi zostać to przećwiczone wiele razy (na 100% siły, bez zatrzymywania np ciosu), inaczej nie uda się tego zastosować. A te Twoje eliminacyjne tricki, to bzdura, chyba że na sekcji trupy odsyłasz.
2. Na ulicy nikogo się nie "eliminuje", chyba że on to chce pierwszy zrobić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 424
Wyeliminowac nie znaczy zabic to raz, dwa...
Pofatygowalem sie juz w Lutym Pawle i popytalem znajomych z trojmiasta po fachu czy Cie kojarzala chociaz,ze slyszenia...I owszem sekcja BJJ cieszy sie ich szacunkeim,ale okazuje,że nikt nawet nie slyszal o Twoim instnieniu,wiec podejrzewam,ze jestes zwyklym pasjonatem BJJ(i za to mozna sznowac)ale to,że jestes pasjonatem nie upowaznia Cie do niegrzecznego szczekania na odleglosc.Takze grzecznie uprzedzam abys nie prowokowal bo kosekwencje moga byc różne.pozdrawiam i jak chcesz cos napisac pisz na priva...ja w tym poscie nie bede juz ciagnal tej rozmowy.

''Kto nie maszeruje ten ginie''

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cokolwiek w rudzie ???

Następny temat

Muzyka na treningu

WHEY premium