SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jiu-jitsu goshin-ryu w Opolu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8205

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Cavior z działu Mieszane sztuki walki - MMA.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Będę wdzięczny jeśli ktoś się zechce wypowiedzieć co to za odmiana Jiu-jitsu. Jest to jakiś "senswony" styl? Pewnie bjj jest dużo skuteczniejsze, ale akurat w moich okolicach znalazłem tylko to.
Może wszechwiedzący Boruta zna tych panów instrutorów:
sensei: Jan Pajączek 2 DAN
sensei: Dariusz Żygadło 1 DAN

Dzięki za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12
Za tydzień będzie znowu w Tułowicach ogólnopolskie seminarium. Wszystkich zainteresowanych zapraszam. Sensei Pajączek będzie miał przy okazji egzamin na 6 DAN, a Sensei Dariusz Żygadło na 5 DAN. Zapraszam na treningi... Ja trenuję u nich dość długo i jestem zadowolony...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie znam. Jako stylu to tego specjalnie nie cenie, ale cwiczyl kiedys u mnie czarny pas Goshin-ryu i byl niezly. Tylko na ile to wynikalo ze stylu, a na ile z jego poszukiwan, nie wiem.

Paweł Ziółkowski

Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10472 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80831
fajnie gosc ma na nazwisko -Żygadło


Usus est optimus magister
-Brasillian Jiu-Jitsu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Aha, dzięki Boruta. Wybiorę się tam i zobaczę jak wyglądają treningi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zależy do kogo trafisz. Styl sam w sobie jest bardzo obszerny i różni ludzie kładą nacisk na różne techniki. Jedni preferują parter, inni kopnięcia. Generalnie, jeżeli dobrze trafisz, to masz szansę poćwiczyć krótkie techniki robione pod ulicę (moja I zasada - krótko i na temat). U nas w sekcji wygląda to mniej więcej tak, że jest np. cios z ręki albo kopnięcie, skrócenie dystansu a potem co kto lubi - kolanko, hachi mawashi, oczka albo duszenia... Sam sprawdź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Dzięki thanatos, w piątek wybieram sie zobaczyć ich trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


A oto przywodca tego stylu w Polsce:

dr Krzysztof Kondratowicz

Soke Dai Kaiden

10 Dan Jiu-Jitsu Goshin-Ryu, Kempo Jiu-Jitsu, Jiu-Jitsu tradycyjnym i Keisatsu-Jitsu

Prosze tego nie traktowac jako szyderstwa z samego stylu JJ Goshin-Ryu ! Byc moze jest on dobry ? nie mnie to oceniac. To tylko lekka kpina z zamilowania tego pana do odznaczen i tytulow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pulkownik Soke Doktor Krzysztof Kondratowicz. Nie zapominajmy o wszystkich tytulach tego pana.




Paweł Ziółkowski

Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To stary żołnierz... ma swoje maniery. Ale wiek też ma swoje prawa . Zresztą, jest już bardziej przywódcą duchowym, niż technicznym.
BTW czy ktoś wie coś więcej o keisatsu jitsu? Spotkałem niedawno 2-go dana keisatsu i facet był bardzo konkretny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Już wiem: keisatsu to techniki policyjne, transportówki, obezwładnienia itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Acha zapomniales jeszcze dodac ze 10 dan bu-jitsu i okuden w karate.
I lepiej nie pytajcie kto mu te stopnie nadal.

Paweł Ziółkowski

Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nunchaku

Następny temat

Shotokan

WHEY premium