SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biceps. Help!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 128 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2086
Witam. Mam problem i nadzieję, że mi pomożecie. Pierwszą sprawą jest to, że nie potrafię dopasować sobie ćwiczeń na biceps. Próbowałem wielu rzeczy, jednak końcowy plan treningu to: 4-5 serii podnoszenie sztangi stojąc (do pełnego opadu) + 4-5 pozycja jak na modlitewniku (prawie ,bo ręce są umieszczone pod lekkim kątem) + ostatnio dodałem serie na drążku (na rozgrzewkę). Sprawa wygląda tak ,że na następny dzień nie odczuwam żadnych za zakwasów bicepsów ,lecz jedynie części mniej więcej na wysokości łokcia (wiązania). Prędzej miewałem zakwasy całego bicepsu i przynajmniej wiedziałem ,że mięsnie rosną :).
Próbowałem zwiększyć ilość serii jednak jestem początkujący i po tych kilku ćwiczeniach moje dłonie nie są już w stanie utrzymać jakiejkolwiek sztangi :(. Czy macie jakieś pomysły (może na inny zestaw ćwiczeń?). Z góry dziękuję i pozdrawiam.

|No Pain| o(◘_◘)o |No Gain|

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 108 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1937
Wydaje mi sie ze Twoj problem polega na tym ze lesli cwiczysz juz jakis okres czasu to napewno zakwasy po treningu bedziesz mial znacznie mniejsze i to jest oczywiste!
1-modlitewnik
2-hanteli siedzac
3-mlotkowy
to wystarczy!

Co Cie nie zabije to Cie wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 102
Czesc tez mialem podobny problem i zmienilem sposób cwiczenia, sprubój tak:
uginanie ramion ze sztanga - bardzo wolno ( przy opuszczaniu jak i przy uginaniu, musisz robic to tak wolno by przy 4-5 czuc ze juz nieumisz)
podciaganie na drazku( tu juz robisz tak jak ci pasuje)
uginanie ramion na przemian ze sztangielkami
Cwiczenie co jakis czas warto zmieniac, np zamiast uginania ramin na stojaco mozesz robic na modlitewniku (i tez tak powolno)
A tak wogule ja na jednym treningu robie cale lapy, i robie na zmiane - jedno cwiczenie na biceps, kolejne na triceps, pózniej znowu biceps i tak na zmiane, a na koncu robie przedramie i polecam ci takie cwiczenie.
Jesli bedziesz robic do dokladnie to efekt poczujesz po pierwszym treningu.
Zycze ci powodzenia !!!

Ten, kto zwycięża innych, jest silny. Ten, kto zwycięża samego siebie, jest potężny !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1315 Wiek 2 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14830
adik, ćwiczysz tzw superserie i na dłuższą metę to nie jest polecana, można tak ćwiczyć tylko przez pewień okres czasu

wuder

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 128 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2086
Ćwiczę raczej bardzo krótki okres czasu ( miesięc temu zacząłem cwiczyć biceps- pręcej tylko klata szła:) ). Postaram się wykonac ćwiczenia doradzone przez Pakerf'a :). Bardzo dziękuję.

PS: Na drążku mam tylko lekką rozgrzewkę (10podciągnięć) na start. Prawdopodobnei problem tkwi w tym ,że zbyt szybko opuszczałem (skupiałem się raczej na podciągnięciu :) . Jeszcze raz THX i dam znac czy są jakieś wyniki.

Zmieniony przez - Master1986 w dniu 2004-10-15 09:38:21

|No Pain| o(◘_◘)o |No Gain|

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
a ile juz cwiczysz bez cyklu rogeneracyjnego ?

a czy wiesz ze zakwasy wcale nie sa pozytywnym zjawiskiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 239 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5342
Eh piszesz ze cwiczysz 1 miesiac i juz placzesz ze nie masz bickow jak Arni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 335 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1336
Wlasciwie, to ja takze zaczalem sie ostatnio zastanawiac, czy cos jest nie tak, bo lekka obolalosc nastepnego dnia zaczalem odczuwac tylko w ramiennym i zginaczach nadgarstka.

Wykonuje tak:
1. podciaganie na drazku 3 serie szeroki chwyt 8 powtorzen
2. 3 serie waski chwyt 8 powt.
3. wyciag (wioslarz) 4X8-10
4. Uginanie rak na modlitewniku lamanym gryfem 4X8-10
5. Uginanie mlotkowe naprzemiennie ze standartowym w oparciu o kolano, 3 serie kazdego 8-10 powt.

Nastepnego dnia lekkie pobolewanie ramiennego i nic w dluglowym. Lapa sie tez zatrzymala, przy czym ruszyla sila niesamowicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 335 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1336
dodam tylko, ze jakies dwa miechy temu czulem dwuglowy jak nalezy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 128 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2086
do "jazon_w" :O czym ty wogóle gadasz?? Czy ja cos takiego powiedziałem?? Zadalem tylko pytanie ,z czym może być związany mój problem, a nie ,że "ratujcie ćwicze miesiąc i mam w bicepsie 32". Prosiłbym na drugi raz, żebyś się wogóle nei wypowiadal jeśli niemasz nic sensownego do powiedzenia.
Do reszty: O zakwasy pytałem ,bo kumpel co prawda mi mówił ,że po jakims czasie mięsień się przyzwyczaji do wysiłku i nie będzie mnie bolał w takim stopniu jak na początku, ale po może 2treningach miałem solidne zakwasy ,a teraz niezaleznie jak robię ćwiczenia to conajwyzej mogę się nabawić zakwasów przedramienia....

|No Pain| o(◘_◘)o |No Gain|

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 374 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10833
Mam taki sam problem jak ty i nie wiem co robić. Narazie spróbuje
uginanie ramion ze sztangą stojąc 4x 12, 10,8,8
modlitewnik 3x 12, 10, 8
uginanie ramion z linkami na wyciągu 3x 12,10,8 albo to ostatnie zastąpie
uginanie ramion ze sztangielkami 3x 12,10,8
Czy takie zestawienie ćwiczeń byłoby dobre??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch

Następny temat

różnica w obwodach :)

WHEY premium