SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido - wymiana doświadczeń

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Asia_Asia, kiedyś było piękne płynne Aiki i zero kontuzji a teraz bynajmniej ja nie widzę tej płynności a kontuzje to często miewam
Teraz to jest ćwiczenie uke kiedyś tego nie było, ja tego nie pamiętam

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
No to w sumie się cieszę, że teraz już tak nie jest, bo też bym chyba zrezygnowała.

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Aikido jest skuteczne na ulicy, jak się potkniesz to pady znasz

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
OOO, to akurat jest prawda. Pamiętam jak pare miesięcy temu biegałam z rękoma w kieszeni ( tak wiem, bardzo mądre) i się potknęłam. Tylko dzięki tym padom nie rozwaliłam sobie głowy i nie straciłam ząbków, a co jedynie pozcięłam rękę na szkole.
Ale czytałeś te stare tematy o skuteczności aikido na ulicy?

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Stary temat jak świat na tym forum, daj sobie z nim spokój bo to do niczego nie prowadzi, poza tym walczy człowiek nie SW. Ja kilka razy wykorzystałem Aiki na ulicy i w koleżeńskich przepychankach, ale nie umarzam się za fajtera i trzeba liczyć siły na zamiary

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Wiem, że do niczego nie prowadzi, ale sama nie wiem czy mam się śmiać czy płakać nad głupotą ludzką, gdzie aikidoka myśli, że przechwyci cios boksera.

Dźwignię też mi się pare razy udało założyć, ale na osobie, która się w ogóle tego nie spodziewała.

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Jesteś dziewczyną raczej będą cie próbować złapać niż bić prostymi

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Teraz ludzie są chyba bardziej świadomi, co do czego służy i jakie ma ograniczenia. Fanatyk się oczywiście zawsze znajdzie, i to zarówno ze strony aikido, jak SW kontaktowych. Ale ostatnio jeśli gdzieś pisują, to chyba we własnych kółeczkach adoracji , tak, żeby nikt nie zadał niewygodnego pytania.

IMHO najlepiej mieć przynajmniej podstawy wszystkiego, ale wybrać sobie 'specjalizację', która najbardziej nam podchodzi.

Chwyty i dźwignie wcale nie są takie złe, kiedy nie trzeba reagować hardkorowo i od razu kopać po jajach i rozbijać nosy.
Dziewczyny faktycznie częściej są łapane niż wyzywane na solówki Ale dobrze umieć walnąć z łokcia i kolanka



Zmieniony przez - searme w dniu 2010-07-09 15:13:26

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Bardzo mądrze powiedziane pani Moderator.
Ja muszę spadać. Miłego dnia życzę wszystkim. Papa.

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
@Asia_Asia, bo jest skuteczne. Pisałem gdzieś wcześniej, że aikido jest elementem szkolenia japońskiej policji. Rzecz w tym, że wielu aikidoków jako, że nie ma odpowiedniego przygotowania psychicznego wyniesionego z treningu, nie ma nawyku wstawiania atemi do końca. Przykładowo irimi nage robi się delikatnie tak by zamknąć technikę w sposób bezpieczny, a w wersji praktycznej zamiast przykładania ramienia wstawia się uderzenia nasadą dłoni. Efekt końcowy podobny, ale po czymś takim na treningu uke trafiłby w najlepszym wypadku do dentysty w najgorszym na szycie odgryzionego języka. Podobnie shiho nage. Ładnie składamy nadgarstek do barku zamiast zrobić uke przeprost w łokciu i rzut.
Tyle tylko, że żeby wstawić takie brutalne smaczki trzeba mieć odpowiednie podejście i nie bać się. Tego na treningach aikido nie uczą.

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozciąganie pod wysokie kopnięcia

Następny temat

Co zrobić, żeby jechać na zawody K-1?

WHEY premium