SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido - wymiana doświadczeń

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35210

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
W sumie masz rację. Ja tam mówię to co widzę z własnych obserwacji, a że młoda i niedoświadczona jeszcze jestem... no cóż. Dzięki, że starasz się i nawet Ci to dobrze wychodzi, mi wytłumaczyć sens ćwiczenia. Każdy musi sam odkryć ' to coś ' , a sensei jest po to, żeby trochę pomóc.

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Ja tylko stwierdzam fakty. Jeżeli widzisz błędy swoich kolegów z klubu przy wykonywaniu technik, to bardzo dobrze bo to świadczy że interesuje cię Aikido a nie ćwiczysz na odpieprz dla zabicia czasu. Wiek tu nie ma znaczenia
Ćwiczę Aiki bo to bardzo lubię, już 4 raz wracam do treningów i im bardziej dostaje w dupę, tym bardziej jestem zadowolony i chce więcej
Masz racje "to coś" jest bardzo ważne, to dotyczy każdej SW

Czy to twoje Dojo?
http://www.aikido.gdynia.pl/aikido/dojo.php



Zmieniony przez - A36 w dniu 2010-06-27 20:32:11

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Prośba do Moderatora, czy można przenieść Posty od wypowiedzi 8dan "i molbyście coś powiedźeć o tej szkole aikido [aikido.czest.pl/zapisy.html]"
Do tradycyjnych pod nowy temat "Aikido-wymiana doświadczeń"
Z krótkiej odpowiedzi zrobił się dłuższy wywód

Zmieniony przez - A36 w dniu 2010-06-27 20:49:26

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Tak, to moje dojo.

Niektóre błędy widzę. Mi (chociaż mam raptem 6 kyu- dopiero co zdałam ) gdy widze czyjeś błędy , a zwłaszcza wyższych stopni, jakoś tak dziwnie się robi. Co prawda u nas, żeby przystąpić do egzaminu trzeba być odpytanym przez senseia. Osoba zdająca na np.4 kyu jest dokładnie pytana przed egzaminem z technik z 7,6,5,4 i 3 kyu, pomimo, że na egzaminie nie będzie trzeba robić tych wszystkich technik. Zdarza się tak, że czasem przez 10 minut musisz robić niby proste ikkyo, zanim ci sensei pozwoli zdawać.
Z tego co wiem, to w bardzo małej ilości klóbów sensie pyta zanim pozwoli zdawać.
A jak jest u Ciebie? Jak wyglądają egzaminy? Są trudne, męczące?
Tak z ciekawości, zdajesz na stopnie czy tak dla siebie ćwiczysz? Jaki masz stopień?

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
A jeśli chodzi o przeniesienie tematu, to chyba trzeba do działu Moderzatorzy.

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Taki jak ty, ha,ha...
Wcześniej nie zdawałem na stopnie bo nie miałem takiej potrzeby, ćwiczę dla siebie i własnej satysfakcji. Uległem namowom innych i przystąpiłem do egzaminu, nie ma żadnych odpytywań i.t.p. Jest czysta technika, warunek żebyś wiedział co do ciebie mówi sensei po Japońsku no i etykieta.
Teraz sobie wyobrażasz jak 6 kyu kładzie w kontr technice 2 kyu
Twoje Aikido powinno być uduchowione bo najpierw było od toheia 10dan, a teraz współpracują z jedną z federacji od Kobayashi sensei, macie dobrą opinie w Aikikai

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Zakłądam, że gdybyś od początku zdawał na stopnie , to teraz też byś pewnie miał coś koło 3 czy 2 kyu.
Serio mamy dobrą opinię? Miło wiedzieć. Jakoś nigdy się tym nie interesowałam :)
Wiem tylko, że przeniesliśmy się z AAI do AWA i tyle.

A co jeśli ( u ciebie ) na egzaminie ktoś nie umie wykonać techniki? Zdarzyło się tak w ogóle kiedyś?

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Ja mówiłem o AAI, a co to AWA bo nie doczytałem. Jak bym ćwiczył regularnie przez te 22 lata od momentu rozpoczęcia treningów to pewnie z 4 danem bym biegał
Jak ktoś nie umie wykonać techniki to nie zdaje i to się zdarza, za niedługi czas przychodzi na poprawkę.

Już wiem AWA to czysta linia od Toheia sensei, Taki odłam AAI, ach ta polityka

Zmieniony przez - A36 w dniu 2010-06-27 21:57:15

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
No niestety. Wszystko wina polityki i kasy. :(
Uważam, że te wszystkie podziały są bez sensu, no ale co zwykły człowiek na to poradzi.

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Warto wiedzieć z jakiej linii się ćwiczy Aikido, ale od polityki trzymajmy się daleko. To już problem danonków, niech oni się o to martwią

Czy macie taki same wymogi egzaminacyjne jak AAI ?
http://www.aai-polska.pl/index.php?show=kyu&kal=cze2010#7



Zmieniony przez - A36 w dniu 2010-06-28 10:46:20

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozciąganie pod wysokie kopnięcia

Następny temat

Co zrobić, żeby jechać na zawody K-1?

WHEY premium