SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido - wymiana doświadczeń

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25
dzięki za odpowiedź ale wiadomo że w realnej walce się nie sprawdzi samo aikido ale uzupełniane może np teakwondo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Asia_Asia, mój 1 klub nie był zrzeszony w żadnej federacji, bo dopiero one powstawały. Ćwiczyliśmy według szkoły Ichimura sensei, delikatne płynne techniki




Następnie przez rok coś w stylu Kobayashi. Krótkie dynamiczne techniki z osławionym meguri.

Teraz w Aikikai od dłuższego czasu, najpierw u tego senseia
http://www.aikikai.com.pl/sensei.php
Do tey pory jeżdżę do niego na staże, bardzo fajne Aikido
A obecnie Ćwiczę u tego senseia
http://tanren.pl/klub/instruktor-prowadzacy

Mimo że obie sekcje są w Aikikai to różnią się podejściem do aikido.

Zmieniony przez - A36 w dniu 2010-06-27 10:14:30

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Do tey pory jeżdżę do niego na staże, bardzo fajne Aikido
A obecnie Ćwiczę u tego senseia
http://tanren.pl/klub/instruktor-prowadzacy

Mimo że obie sekcje są w Aikikai to różnią się podejściem do aikido.
Nie wiem dlaczego podzieliło mi posta?

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
8dan, walczy człowiek nie styl, takich tematów jest bez liku na tym forum, czytaj człowieku, czytaj... Taka dobra rada od serca

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
A mógłbyś napisać czy sie różnią? Który styl Tobie najbardziej odpowida ( długi, delikatny, płynny czy może szybszy, któtszy) ?

@ 8dan: Hmm... teakwondo jest raczej EFEKTOWNE niż EFEKTYWNE. Ale wszystko naprawdę zależy od trenera, bo niektórzy dodają elementy różnych innych sztuk walki, a niektórzy robią tylko jedno.

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Teraz jestem stary pierdziel więc preferuje te delikatniejsze Aikido, czyli to co ćwiczyłem na początku. Ogólnie można ćwiczyć każdą odmianę Aikido a i tak na wyższym poziomie zaawansowania je interpretować po swojemu np.: 2 kyu zrobiło na mnie ikkyo omote i wszedłem mu z kontr technikom kokyu nage. Ale był zdziwiony, bezcenne
Twoje Aikido jest zależne od twoich predyspozycji fizyczno-psychicznych i nie ma znaczeni czy uczysz się wykonywać techniki brutalnie czy delikatnie, bo na pewnym poziomie będziesz wykonywać je po swojemu, byle by nie popełniać błędów technicznych

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Jaki tam stary!! Ja podziwiam ludzi, którzy są już po sześćdziesiątce ( jest takich paru u mnie w klubie) i nadal normalnie ćwiczą, a co ciekawsze wykonują wszystkie ćwiczenia (kondycyjne) do końca w przeciwieństwie do młodzieży, która przerywa w połowie.

Stopnie teraz praktycznie o niczym nie świadczą. Coraz częściej widzę, że 4 czy 3 kyu są mniej więcej zrównane poziomem z czarnymi paskami. Jednym zależy na tym, żeby mieć wysoki stopień ( niekoniecznie pokrywający się z umiejętnościami) a drugim zależy po prostu na umiejętnościach.

Słyszałeś może o Real Aikido? Co o nim sądzisz?

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Fajnie że są tacy ludzie po 60-tce i że im się che , ja ostatnio na stażu z takimi ćwiczyłem, fajnie było.
Stopnie, stopniami a i tak każdy z danej sekcji lub federacji wie kto co jest wart.
Real Aikido, słyszałem ale nie widziałem na żywo. Na mój gust to coś podobnego do aikibudo ( połączenie Aikido, Judo i Karate ). Osobiście wolał bym ćwiczyć Dayto-ru z którego się wywodzi Aikido, ale podobno nie ma tej szkoły w Polsce.
A ty gdzie się turlasz i ile czasu ?


Zmieniony przez - A36 w dniu 2010-06-27 12:30:21

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Ja o real Aikido tylko trochę czytałam i oglądałam filmiki na youtubie. W sumie nawet mi się podoba, takie ciut brutalniejsze od innych aikido i wydaje mi się, że mogłoby mieć większe zastosowanie na ulicy.

Ćwiczę w Gdyni od niecałego roku ( króciutko, oj króciutko)

Jeśli chodzi o stopnie to masz rację, ale mnie czasami aż trzęsie jak widzę, że ludzie przystepują do wszystkich egzaminów jakie tylko są w klubie, a tak na prawdę mają poziom nijaki, żeby nie pisać słaby.

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Asia_Asia, ja kiedyś myślałem podobnie jak ty ale z czasem zrozumiałem że nie od razu będziemy mistrzami. Po to są egzaminy by sprawdzić na jakim stopniu zaawansowania się znajdujesz i to ocenia twój sensei. To on ci powie co należy poprawić a co dobrze ci wychodzi.
Gość co zdaje na 6 kyu nie wykona techniki tak jak ten co zdaje na 3 czy 2 kyu.
Ja tez myślałem że irimi tekan czy kokyu ho wykonuje idealnie, oj jak ja się myliłem, sensei mi to udowodnił.
Wniosek, zdobywasz pewien pułap techniczny w danej technice wiec sensei odkrywa ci więcej i więcej szczegółów tej że techniki, których na początku byś nie zauważyła. Na tym polega piękno Aikido że zawsze coś nowego można się nauczyć

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozciąganie pod wysokie kopnięcia

Następny temat

Co zrobić, żeby jechać na zawody K-1?

WHEY premium