SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido - wymiana doświadczeń

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35206

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
Człowiek zdrzemnie się 6 godzin, a już się rozgadają.

@Asia_Asia, wśród facetów tacy, którzy rwą się do bicia to mniejszość. Obracasz się w środowisku ludzi trenujących SW. Przyjrzyj się ilu z nich chodzi ciągle nabuzowanych. Tacy goście to mniejszość. W dodatku więcej u nich straszenia niż realnych chęci. Miałem kilka nieprzyjemnych sytuacji w życiu i zazwyczaj postawienie się takiemu kolesiowi powoduje, że staje się on dziwnie spokojny. No oczywiście są wyjątki.

@searme, po co ochrzaniłaś? Wystarczyło tylko powiedzieć by uważała, bo to nie była już obrona konieczna. Jak dziewczyna ma głowę na karku to nie będzie ganiać tylko dokopie w trakcie napadu. Co do wspomnianych super koksów to też pytanie czy to spece zawodowcy, którym rzadko odbija, czy tylko udawacze "pakiery" z którymi trzeba się namęczyć. Pod tym względem polecam dziennik żelesia. Opisuje jak się ćwiczy ze specami od parteru z US Army. Niby niewinnie to wygląda, jak zwykły trening, a jednak coś w człowieku mówi, żeby przy takich gościach odpuścić.

I jeszcze jedno co do kobiet w SW. Największe wrażenie zrobiła na mnie kiedyś znajoma trenująca gimnastykę artystyczną. Przyczepił się do niej jakiś delikwent to dosłownie złapała go za nos stopą i przestawiła chrząstkę mieliśmy spokój w knajpie przez następny rok. Kwestia psychiki. Po dziewczynie nikt się nie spodziewa, że będzie stawiała opór, albo że opór będzie czynny.

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Asia_Asia, po to dał Bóg kobiecie piękny wygląd i rozum by manipulowała facetami i to jest wasz największy atut i to przede wszystkim powinniście wykorzystywać plus jakaś chwytaną SW no i ucho-jutsu. Ale jak piszesz do tego trzeba mieć mocną psychikę i opanowanie.
Znałem kiedyś dziewczynę co lubiła się bić, Taekwondo ćwiczyła. Sama zaczynała bójki i naparzała aż miło, ale zawsze koledzy byli w pobliżu więc się nie bała. No i raz pojechała na imprezę i swoim zwyczajem wszczęła burdę, ale koleś podobno był kumaty w SW no i sprzedał jej strzał na głowę. Dziewczę tydzień leżało na lodzie ze wstrząsem mózgu. po tym incydencje przeszła jej ochota na bójki. Wniosek, wcześniej czy później, trafi się na lepszego, więc lepiej tego nie sprawdzać w realu
searme, twojej kuzynce pogratulować odwagi, pewnie gościu był zaskoczony jej działaniem więc nie wiedział co zrobić
snorri1, w obronie koniecznej występuje, ekstens ekstensywny jak i intensywny, pierwszy mówi że przestępce można ująć na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu, więc tu nie było przekroczenia granicy O.K. Chyba że spotka złodzieja po jakimś czasie i próbuje go ująć to wtedy jest to przekroczenie. Raczej to okopanie mnie by martwiło bo to jest ekstens ekstensywny, obrona niewspółmierna do ataku. Kuzynka porostu wyżyła się na nim zamiast go ująć i oddać Policji, no chyba że się bronił to co innego
Widziałeś zdjęcia z stażu w Stalowej Woli
http://www.sagaku.pl/index.php?id=58

W ogóle co to się na tym świecie porobiło, Dziewczyny leją się a chłopcy grzecznie ćwiczą w Klubach

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2949
Asia, dewiacje i inne odchyly szybko znikaja z forum zeby osobnik (tak chyba o nim pisaliscie?) nie mial czego kopiowac i edytowac

A36, cwiczyc dla siebie zeby sie troche pewniej czuc, a cwiczyc po to zeby pokazywac innym wkolo kim to sie nie jest, to troche inne sprawy To, ze wspomniana kuzynka nie skopala go odrazu tylko musiala chwile gonic, nie zmienia faktu ze byla to obrona. Dodatkowo, oczywiscie moim skromnym zdaniem, jesli ktos nie zareagowal podczas przestepstwa, to raczej nie bedzie specjalnie szukal zlodzieja zeby sie na nim odegrac... no moze poza tym gatunkiem co to przegrywajac 1 na 1 szuka kumpli i podczas "rewanzu" jest kilku na 1 Ostatnie zdanie dobre ale zapomniales dodac, ze dziewczyny leja chlopcow

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
s2n, były przypadki że osoba napadnięta na następny dzień spotyka napastnika i go poznaje, więc nerwy nieraz biorą górę i np. złodziej dostaje oklep i wtedy nazywa się to przekroczenie obrony koniecznej w czasie o czym pisałem wcześniej.
Przecież napisałem że w tym względzie kuzynka nie przekroczyła granic O.K. goniąc go, co innego z tym przekopaniem, to już było przekroczenie, chyba że się gościu bronił zaciekle i po kostkach ją gryzł
Zgodzę się że ćwiczymy żeby poprawić pewność siebie, moim skromnym zdaniem wchodzi to w skład samo doskonalenia przez SW. Ta chłopaków też leją, przeważnie w te trudne dni

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2949
A36, rozumiem o co Ci chodzi z tym przekroczeniem w czasie Kuzynka pokopala goscia pewnie dlatego, ze uczepil sie tego co jej zabral i nie chcial oddac. A czy gryzl ja po kostkach tego nie wiem, bardziej stawialbym na to, ze to ona jego pogryzla.. w koncu to rodzina searme

Samodoskonalenie sie - jak najbardziej
Szpan przed otoczeniem - nigdy

Oj, narazasz sie wyciagajac te dni..

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
s2n, "Samodoskonalenie sie - jak najbardziej
Szpan przed otoczeniem - nigdy"

Popieram
Kuzynka zrobiła co trzeba by odzyskać swoje, widocznie nie uszkodziła gościa za bardzo bo się rozeszło po kościach

Mam w domu żonę, córkę i teściową, z tej strony nic mnie już nie zaskoczy

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2949
A36, to ja widze, ze Ty masz bez przerwy trening w takim razie

Z drugiej strony, ciekawe co sie z gosciem stalo, moze searme powie cos wiecej jak sie obudzi

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
@A36, foty widziałem.

@s2n, no nie tylko chłopców. Generalnie widać, że dziewczyny zaczynają zachowywać się "po męsku". Stały się agresywniejsze i "ostrzejsze". Na całe szczęście znacznie łatwiej je spacyfikować.

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2949
snorri1, ja nie narzekam, ze dziewczyny trenuja, wrecz przeciwnie. Koniec koncow lepsza nawet marna szansa na obrone, niz zupelny brak tej szansy i poddanie sie bez walki A co do pacyfikacji.. niech A36 powie jak mu to wychodzi we wspomnianych przez niego warunkach

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
@s2n, tu nie chodzi o trening, a o zachowanie. Parę miesięcy temu jakaś gówniara chciała pobić moją żonę, bo ta zawadziła ją plecakiem. Na pyskówce się skończyło. Po prostu mówię, że obecnie młode pannice są agresywniejsze.

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozciąganie pod wysokie kopnięcia

Następny temat

Co zrobić, żeby jechać na zawody K-1?

WHEY premium