SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido - wymiana doświadczeń

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35187

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2949
Oj zeby to raz sie na slupek wpadlo podczas obrony...

Tak, chce wiedziec, to jakas ciekawa praktyka chyba jest

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Też zdarza mi się wpaść na słupek i to nie tylko ten od bramki. Idę ulicą, gadam z kimś i nagle wpadam na jakąś latarnię . Ostatnio to mi nawet krew z tego powodu leciała, a jaką uciechę mieli ze mnie w szkole, bo to akurat była wycieczka szkolna.

No skoro już musisz wiedzieć, to niech Ci będzie. Pierwszy raz ( po paru treningach aikido ) byłam po prostu ciekawa czy te pady działaja też na betonie. Skutek taki, że sobie obiłam plecy, bo robiłam niepoprawnie ( teraz już umiem zrobić tak, żeby nie bolało ). Po dwóch miesiącach aikido stwierdziłam, że muszę zrobić twardy pad ( tzw. yoko ukemi ), żeby się przekonać czy działa tylko na macie czy może na betonie też. A że zapomniałam o tym pierwszym fikołku, to bez żadnego strachu zrobiłam twarde yoko na betonie ( mimo, że była trawa obok, ale ja chciaam być rambo ). Tym razem obiłam się trochę mocniej i miałam siną i spuchniętą rękę, ale to nie było nic poważnego na szczęście. Tylko, że musiałam nosić długie bluzki do szkoły, żeby nie było, że mnie rodzice biją ZNOWU.
A jakiś czas temu chciałam zrobić salto ( pierwszy raz w życiu z ziemi, a nie z murku ), więc stanęłam na trawie ( świadków na szczęście nie było, bo chyba by od razu zadzwonili po karetkę ) i robię. Niestety mi nie wyszło i gruchnęłam plecami w ziemię. Przez chwilę nie mogłam oddychać, ale po pięciu minutach wstałam i poszłam do domu. Planuję jeszcze kiedyś spróbować, ale może jednak na macie.
To było tylko kilka dziwnych rzeczy, które robiłam w ostatnim czasie. Więcej Ci na razie nie opiszę, bo jeszcze stwierdzisz, że jestem jakaś nienormalna.

A teraz Ty się przyznaj czy zrobiłęś coś "diwnego"?
To znaczy, zrobiłeś to na pewno, ale opisz mi proszę.

Asia_Asia

Zmieniony przez - Asia_Asia w dniu 2010-07-12 14:56:03

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2949
Ty to jakas dziwna jestes
W sumie to ja pytalem tylko o te praktyki na betonie, a nie latarnie i inne cuda
A co do moich dziwnych wyczynow:

Po obejrzeniu wyczynow Neo w Matrixie, konkretnie chodzi o jego wbieganie pionowo po slupku w tym ich wirtualnym dojo, z kumplami probowalismy tez tak zrobic.. dla mnie skonczylo sie to tak, ze wbieglem 3-4 kroki po czym okrakiem zjechalem po slupie kiedy nogi mi sie zsunely z niego na boki, dodam jeszcze ze rece rowniez nie oparly sie o slup tylko rozlozyly sie tak samo jak nogi

Standardem sa tez rozne komiczne upadki podczas prob obrotowych technik, czesto jeszcze z wyskoku, ale to nie jest raczej "dziwne"

Jak cos sobie przypomne ze starych czasow to sie tym podziele, ostatnio nic dziwnego nie udalo mi sie jeszcze wykonac

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
No proszę. A już się bałam, że to ja jestem jakaś nienormalna. A Ty tu proszę, po słupach chodzisz i śmiesznie z nich się zsuwasz.

Przypominaj sobie i to już!!

edit: O, ale masz fajnego avatara.

Asia_Asia

Zmieniony przez - Asia_Asia w dniu 2010-07-12 15:25:34

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2949
Ok pomysle, ale teraz jade nad jezioro sie poruszac troche, w koncu troche chlodniej sie zrobilo

Co do avatara - tez mi sie podoba

Do uslyszenia.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Miłego pływania/opalania.
Papa

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2949
Co tu sie dzieje? Albo lepiej, czemu nic sie tu nie dzieje? Nie bylo mnie kilka godzin i nie mial kto spamu ciagnac?

Pomijajac juz fakt, ze na temat tez nikt nie pisze..

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Spamu nikt nie ciągnie, bo sobie pływac poszedłeś, a ja nie miałam z kim pisać.
Jak to nie piszemy na temat? Ja opisałam moje przygody z aikidockimi przewrotami.

PS. Jak tam nad jeziorem? U mnie cały czas pada deszcz.

Asia_Asia

Zmieniony przez - Asia_Asia w dniu 2010-07-12 22:35:44

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2949
O, ktos tu zyje jednak Ale z taka rozmowa to ja juz wole sie przeniesc na gg jednak, zeby tu nie krzyczeli, jak w profilu masz aktualne to zaraz napisze do Ciebie

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Spoko, pisz.

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozciąganie pod wysokie kopnięcia

Następny temat

Co zrobić, żeby jechać na zawody K-1?

WHEY premium