SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido - wymiana doświadczeń

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Wszystko co wymieniliście u mnie jest stałym elementem rozgrzewki, nawet dla początkujących.

edit: wszystko oprócz yonkyo wspomnianego przez snorriego ( dobrze odmieniłam? )

Asia_Asia

Zmieniony przez - Asia_Asia w dniu 2010-07-07 10:19:24

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
U Przemka jeszcze nie widziałem wiosełek, a jak to robicie na miękko czy na twardo, ja sam w domu sobie wiosłuje na miękko bo w Aikikaiu się z tym ćwiczeniem nie spotkałem, tak samo jak z tenkanem. Tylko irimi się robi
Z ikkyo undo, to mi nie chodziło o sado maso na swoich nadgarstkach, tylko o ćwiczenie wejścia na ikkyo shomen bez uke

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
Wiosełka wiem, że się robi :D a wejścia na sucho do ikkyo nie :( Chyba, że opisu słowno-muzycznego nie zrozumialem.

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Tak to wygląda, bardzo fajne ćwiczenie


Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
A to tego nie ma.

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Poprawia technikę wejścia na ikkyo z shomen i innych ataków na głowę. Ja zaczynam z pozycji na baczność i bardziej płynie rękoma ruch wykonuje Polecam!

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Z relacji znajomych, którzy ćwiczą już dłużej niż ja w moim dojo, wynika, że będąc w organizacji AAI nie ćwiczyliśmy ani shomenuchi ikkyo undo ani wiosłowania, a jak weszliśmy do AWA to zaczęliśmy to ćwiczyć. A pomiędzy tymi organizacjami nie ma żadnych różnic technicznych.

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
@Asia_Asia, bo największe różnice pomiędzy konkretnymi organizacjami i mistrzami są właśnie w ćwiczeniach dodatkowych. U jednego rozgrzewka to samo shiko, u innego ćwiczenia siłowe u kogoś jeszcze innego ugólnorozwojówka. Technicznie wszystko jest uzależnione tylko od tego w jakim okresie życia O'Sensei założyciel szkoły sie u niego uczył. Szkoły przedwojenne są twardsze. Powojenne delikatniejsze.

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Asia_Asia, pewnie twoi majstry do AWA prześlij bo tych ćwiczeń nie było a chcieli sobie to poćwiczyć
Tak naprawdę wszystko zależy od tych na górze, to oni decydują co im jest potrzebne do ćwiczenia Aikido, co nie znaczy że my mamy ich naśladować w 100% i nie wykonywać ćwiczeni których nie pokazują lub im nie pasują do ich polityki.

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
Dobra, to może trochę z innej beczki. Pewnie czytaliście już kiedyś ten artykuł: http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2007/03/szatanskie-aikido 
Co o tym sądzicie?

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozciąganie pod wysokie kopnięcia

Następny temat

Co zrobić, żeby jechać na zawody K-1?

WHEY premium