SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido-kontynuacja KONIECZNA

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Słuchajcie musimy wytłumaczyć parę rzeczy na temat Aikido i mam nadzieję, że maurycy85 mi w tym pomoże.Aikido to sztuka samoobrony.Parę rzeczy już wypowiedzianych:
1.W Aikido nie ma żadnych przechwytów.To jest jedno z ważniejszych.Musisz podążać za ruchem atakującego, żeby nie czuł że zaraz polata w powietrzu dzieki własnej sile.Jest coś takiego jak pęd i moment pary sił i oto mi właśnie tu chodzi.
2.Skuteczność:mój sensei powtarza to na każdym treningu:co to jest SKUTECZNOŚĆ????????:czy to żę faceta zabijesz, złamiesz mu rękę, urwiesz łeb, bo ja niewiem.Technika jest jak jest i masz ją wykonać.Nie wiem jak u innych ale my uczymy się broniź przed sierpem baseballem, i nawet gazrurką.Robimy Renzoku Waza, czyli techniki mieszane jak ci nie wyjdzie jedna to od raau robisz drugą:JEDEN RUCH.I NAJWAŻNIEJSZA RZECZ KTÓRĄ WAŁKUJEMY: ORUNAITO.

"Aiki jest siłą harmonii wszystkich istot, wszystkich rzeczy działających razem;ćwiczcie siebie nieugięcie, wy, kroczący drogą."
Morihei Ueshiba
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 40
eeh, ja trenuję aikido bo jestem zbyt agresywny a chciałbym być bardziej szlachetny (filoza mi się tam podoba). Mnie to wycisza, nie szukam tak dymu. Jak trenowałem twardsze sporty to zawsze szukałem awantury - skutki dla obu stron konfliktu były zawsze nieciekawe, a ja się tylko nakręcałem na dalsze rozróby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
Jabber jak chcesz to zdjęcie mieć nad nickiem to najedź na górze na "Forum" potem na "zmiana danych", zaloguj sie i tam w rubryce od zdjęcia wklej jego lokalizacje- "przeglądaj"... (musisz je mieć na kompie) i naciśnij "uaktualnij dane"
Następnie możesz mi dać soga, ale to już poza procedurą



Jujitsu: the art of self-protection
Judo: the art of self-perfection
wiesz co jest najgorsze? - sfrajerzyć się jak w "zwariowanej forsie" - własny honor sprzedać za pieniądze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972


Nie znasz się
Najpierw trzeba je przerobić

BTW, co się z Twoim avatarkiem natolin stało?

___________________________
Naczelnik "Styli Tradycyjnych"
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
Cytat roku SFD:
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
Jak to ?

Jujitsu: the art of self-protection
Judo: the art of self-perfection
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Już jest ok, ale wcześniej jaki dziwny był

___________________________
Naczelnik "Styli Tradycyjnych"
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
Cytat roku SFD:
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 347
hej chciałem w sumie tylko potwierdzic to co napisal Jabber. Jednak dla pewności wolałem się upewnić kogos kto ma większy staż niż ja. Jak już zostało powiedziane w Aikido (w balecie jak wiele osob pisze - no coz tak naprawde pieknym balecie, ktory jest sztuka walki a nie forma ktora sie zalapuje po niezbyt dlugim czasie i po której można napier*** ile wlezie) nie ma przechwytów (na co też wiele osób nalega) łapanek, podąża się za przeciwnikiem, ustosunkowuje się do jego ruchów i wykorzystując moment zaskoczenia zmienia się np kierunek jak w wielu technikach (chocby przy bardziej skomplikowanym Sankyo) atemi i dzwignia, a walce nie wgapia sie w to kiedy uderzy, a jak uderzy to sobie złape założe dzwignie i takie tam :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
Jak nie ma przechwytów jak są
Możecie sobie podążać za ruchami przeciwnika. Za pięścią na ten przykład można podążyć na asfalt.
Przedmówca wspomniał o dźwigni na nadgarstek- jak chcecie ją wykonać nie przechwytując ręki uke? A może uke sam sobie założy tą dźwignie No bo innego rozwiązanie nie widze.

Jujitsu: the art of self-protection
Judo: the art of self-perfection
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 347
sory tak sie rozpisalem ze az mnie ponioslo i nie pomyslalem jak moze byc zrozumiany owy przechwyt chodzilo mi o a takie niby chamskie łapanki a przechwyty zgadzam sie owszem sa chocby przy wyzej wspomnianym sankyo i wielu innych choc Wielu ich nie znam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 347
a z drugiej strony znowóż przechwytów nie ma - przechwytów w sensie wylapania czy tez przytulenia pięści bądź języka a jest w sensie wykonywania techniki ktora konczy sie dzwignia -- wejscie irimi tenkan wtedy przechyt i np. pod reka pod ktora przechodzisz sam, obracajac np przeciwnika pozniej przytrzymujesz ja lub tez druga i dzwignia (nie pisze ze w trakcie walki robimy pirłeciki pod raczka z przyklaskiem ;-PP tylko dla ulatwienia zrozumienia mej koncepcji i tego co sobie wydumałem )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 347
widze, że nie wymienie z nikim jak narazie poglądów, a przy okazji się czegoś naucze, a szkoda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak to nie ma "przytuleń" pięści ??
Nie raz "przytula" się pięść albo całą rękę do swojego ciała aby przeciwnik nie mógł nią manewrować/ruszać a my mamy z nim kontakt cały czas i go czyjemy. Samo wykorzystanie ruchu i siły przeciwnika to już jest przechwycenie i przytulenie przeciwnika bo sie z nim wtedy "łaczymy" i Tworzymy jedną całośc wykożystując jego siłe i naszą razem przeciwko niemu.

"Życie jest nieustanną walką" Kicuś
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KOSCI DLONI a PISZCZEL

Następny temat

Judo bez mat???

WHEY premium