SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido Aikikai-Aikido Yoshinkan

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8730

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1057
Czy są różnice w treningu , oraz różnice w technice Aikido Aikikai a Aikido Yoshinkan.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ślepy jesteś? NIE W TYM TEMACIE!

edit: skasowałem tutaj, wkleiłem tam.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2008-05-09 14:09:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 230 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1541
Ja ćwicze kobayashi:P to głównie różni sie tylko w walce bokenem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A można podać więcej informacji o walkę bokenem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ja trenuję Aikikai, miałem też do czynienia (na stażach) z Kobayashi. Z ludźmi z Yoshinkan niestety nie miałem okazji trenować, więc moja wypowiedź opiera się na tym, czego zdołałem się dowiedzieć z książek i przez net.

Yoshinkan to dzieło Gozo Shiody, jednego z najlepszych uczniów Morihei Ueshiby. Formalnie nigdy nie oderwało się od Aikikai(przynajmniej za życia Shiody), ale w praktyce to odrębny organizm.

Gozo Shioda uczył się jeszcze wczesnego (czyli przedwojennego), twardego Aikido. Można powiedzieć, że to pod niektórymi względami bardziej Daito-ryu Aikijujutsu niż Aikido. O ile techniki późnego Aikido(czyli w Polsce więszkość Aikikai i Kobayashi-największych styli w naszym kraju) kładą nacisk na timing (jak się nie zmieścisz w czasie-to po technice), o tyle Yoshinkan ma nastawienie bardziej bojowe i pragmatyczne-wiadomo, że w walce mnóstwo rzeczy może nie wyjść, więc techniki są bardziej uniwersalne, ukazane są zależności "co zrobić jak się nie uda wykonać...", jest też znacznie większy margines użycia siły oraz większy nacisk na atemi.

W wyniku tego, ten podstyl Aikido sprawia wrażenie "kwadratowego" i mniej "tancznego" niż inne-jednak ma swoje niewątpliwe zalety. Po dziś dzień naucza sięgo jako obowiązkowego przedmiotu w akademii szkolojącej tokijskich policjantów.

Jeśli idzie o trening-czytałem różne wypowiedzi. Nie wiem jak to jest u nas, ale Yoshinkan podobnie jak Aikikai i inne style nauczane jest głównie w postaci kata (w parach, oraz, co nietypowe-niektore elementy pojedynczo). Czytałem o sekcjach, gdzie uzupełniającym blokiem programowym była nauka poprawnego zadawania ciosów oraz, że Yoshinkan ma bardziej rozwiniętą formułe sparringów niż Aikikai czy Kobayashi-ale szczegółów niestety nie znam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1057
Dzięki Cavior za odpowiedź może ktoś coś jeszcze dorzuci . Ze strony organizacji www.yoshinkai.pl wynika że na dzień dzisiejszy Aikido Yoshinkan ćwiczone jest w ośrodkach zlokalizowanych tylko w województwie śląskim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Sprawdź jeszcze www.yoshinkan.pl. Nie wiem, czy to dwa odłamy, dwie organizacje czy jak, ale fakt jest faktem, że i jedni i drudzy siedzą na Śląsku. Może jeszcze gdzieś jest jakiś niezrzeszony klub, ale na dzień dzisiejszy nie wiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 115
"Yoshinkan ma nastawienie bardziej bojowe i pragmatyczne-wiadomo, że w walce mnóstwo rzeczy może nie wyjść, więc techniki są bardziej uniwersalne, ukazane są zależności"
Od siebie powiem tak yoshinkan jest stylem aikido ktory trenuja oddzialy antyterrorystyczne w chinach oraz policja. Jest bardzo skutecznym stylem na www.seimeikan.pl w forum mozna sie dowiedziec wiecej. Jest pare osob z nishio czy jak to sie tam pisze :P i z aikikai tez sie wypowiadaly osoby porownujac roznorodnosc styli aikido.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tematu Aikido, a ulica... tegoż forum.

...Jeżeli chodzi o samo Aikido to moim zdaniem jest bardzo skuteczne. Odpowiednie umiejętności pozwalają straszliwie kontrolować przeciwnika...

...Ponieważ według wielkich mistrzów [Aikido oczywiście] to Aikido jest najskuteczniejsze i najbogatsze, to Aikido jest w stanie całkowicie zaspokoić i wypełnić wszystkie przestrzenie oczekiwań jakie stawia mu adept. Aikido to królowa wszystkich sztuk walk [...]Drugie zdarzenie mało miejsce podczas ostatniego treningu na seminarium w Mierzęcicach, które skończyło się odwiezieniem Jacka na ostry dyżur i pięcioma szwami... – kiedyś, na sparingu, uderzyłem kolegę z bańki w skroń Skończyło się siedmioma szwami. twierdzę jednak, że to co robię jest naj...

...Mówiąc o skuteczności jakiejkolwiek sztuki walki musimy wziąć pod uwagę czynnik ludzki. Osoba posiadająca np.5 dan dostanie łomot na ulicy bo np. spanikowała. A ktoś kto trenuje pół roku obroni się lepiej bo zachowa zimną krew i mimo niedoskonałości technicznych dźwignia wyjdzie i będzie po wszystkim. Co o tym sądzicie?... – z tym się w 100% zgadzam. Pojawia się pytanie, jak w tym kontekście mówić o skuteczności danej SW

BTW Bardzo, ale to baaardzo drażnią mnie hasła zaczynające się od naj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052


Przejrzałam owo forum (nudzi mi się, siedzę chora w domu, więc mam czas...)

Nie wiem jak to jest, ale takich tekstów nigdy nie widziałam na żadnym forum MT, KB czy MMA. Ale jeśli komuś to poprawia samopoczucie...

PS. Zdejmijcie tylko ten link do walki z niby kickboxerem bo się tym po prostu ośmieszyliście.Sorry za bezpośredniość ale taka prawda.


Zmieniony przez - searme w dniu 2007-09-21 13:51:14

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Wklejanie linków do innych for zasadniczo jest zabronione, więc radziłbym sprowadzić dyskusje na inne tory. Tym bardziej, że zmierza w znanym kierunku, za sprawą pary naszych kochanych Thaiów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
za sprawą pary naszych kochanych Thaiów.

Popatrz MMA, już zostaliśmy parą

Cavior, bez przesady, oboje jesteśmy nad wyraz delikatni jak zwykle zresztą.
Wolałbyś Borutę?

Co do w/w forum to dla sfd raczej nie stanowi konkurencji, bo jest zawężone wyłącznie do jednego odłamu aikido a w zasadzie jednego klubu. A chyba o to w regulaminie chodzi.

Tak poza wszystkim, w moim odczuciu nie wypada senseiowi prowadzącemu klub krytykować publicznie konkurencyjnych stylów i klubów Aikido (Nishio, Aikikai), jak to ma miejsce na owym forum. Ale to już tak całkiem na marginesie. Relax.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sztuki walki na przyszłość

Następny temat

Lewa noga... Problem... ;/

WHEY premium