SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Połączenie Kyokushin+Aikikai+Siłownia ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 189 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2620
Witam , od 4 lat trenuję Kyokushin , do tego od miesiąca Aikido Aikikai/Yoshinkan a od września regularnie będę chodzić na siłownie.
Czy jest to dobre połączenie ?
Dodam że trener na Aikido uczy nas wielu technik z Judo i BJJ , więc i parter trochę będzie mi znany.
W przyszłości dołożę do tego boks , przynajmniej 2 treningi w tygodniu .
Czy są jakieś przeciwwskazania , jakieś porady ?

Kyoku.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
wpisz w youtube "mma mount escape" dodaj jeszcze np "bridge" lub "upa", znajdziesz popularne wyjście mostowaniem. to co wyskakuje z y2b jest na ogół OK.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Zadałbym sobie, na Twoim miejscu, pytanie:

Jaki jest cel, do którego dążę? - i na nim się bym skoncentrował.


bo starasz się złapać kilka srok za ogon. A to nie działa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 480
Ja bym skupił się bardziej na Kyoku i siłowni, aikido można trenować ale moim zdaniem skromnym zdaniem wolałbym juz dolozyc boks niz trenować akido. Ale jezeli twoj trener uczy tam tez technik z bjj i judo to moze warto sprobowac. Ta decyzja nalezy do ciebie. Samo w sobie aikido to na dzien dzisiejszy dobra zabawa i trening ogolno-rozwojowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 548 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6397
Pytanie czy dasz radę to wszystko połączyć. Kyok zapewne 3x tydzien, siłka 2/3x tydzień i aikido 2/3x. Razem to będzie co najmniej 7 treningów w tygodniu... Jeżeli w któryś dzień wypadła by siłka + SW to polecał bym siłkę zrobić po SW

Dzień bez treningu to dzień stracony...
ZAPRASZAM NA BLOG - FITNESS, IRONMAN, KARATE
http://bartoszdabrowski.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 228 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2896
jeżeli, jest BJJ jak mówisz, to warto, sam za aikido osobiście nie przepadam, miałem okazje spróbować i nie podchodzi mi :P, też mam okazję trenować raz w tyg KK, i osobiście skupił bym się na tym

a co do siłowni, jasne czemu nie? Najwyżej spróbuj, nie musisz tam przecież chodzić jak Ci nie będzie odpowiadać.

Zmieniony przez - Oli220 w dniu 2010-05-07 15:31:26

"Miej przed sobą zawsze słuszną drogę"

gen. Choi Hong Hi [*]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Mieczu94, możesz mi opisać co to za twór, Aikido Aikikai/Yoshinkan?
W Aikido niektórzy senseie dodają techniki BJJ i JUDO w ramach uzupełnienia stylu ale bardziej jako ciekawostka.
Propozycja: KK+Boks+Siłka,w tej kolejności, jak podołasz. Tak zrobił mój kolega z KK i źle na tym nie wyszedł


Zmieniony przez - A36 w dniu 2010-05-12 11:35:00

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 189 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2620
Ogólnie trenuję Yoshinkan z dodatkami Aikikai , dokładnie się nie wypowiem bo nie trenuję jeszcze pełnego miesiąca , ale jest tak że techniki z aikikai i yoshinkan są do siebie bardzo,bardzo podobne więc mój sensei je łączy.
Trener jest otwarty na nowe propozycję i jak tylko spytam jak obronić się w danej sytuacji zaraz odpowiada np. ostatnio spytałem go co mam zrobić kiedy ktoś mnie dosiądzie i no , normalnie zacznie napiepszać to pokazał mi pewne banalne duszenie .
Pokazuje nam czasem różne dźwignie i duszenia , ostatnio np.robiliśmy cały trening dźwignię nelsona która jest bardzo skuteczna .
Balachy,gilotyny i obronę przed gilotyną wszystko pokazuje , typowe "uniki" z bjj,gostek jest wszechstronny i dla tego tam trenuję , ponieważ aikido samo w sobie również mi się nie podoba , ale jak już mówiłem trener jest wszechstronny i uczy nas tego samego .

KK trenuję od 4 lat , teraz zacząłem aikido , ale możliwe że od września dołączę do tego boks .

bartkyok wyszło Ci że mam 7 godzin tygodniowo ... 3x1,5H karate + 2x1,5H aikido=7,5 godzin + biegam w soboty , i chodzę na sks w czwartki ;D więc jest tego sporo (mam dopiero 16 lat) .

Myślę że SW mi się przyda w życiu (może kiedyś jakieś KSW :D:D:D) ale bardziej robię to dla siebie niż dla szpanu .

Większość moich kumpli pozapisywało się na boks,capoeirę,thai i pochodzili na to max 3 miechy i odpuścili .

Kyoku.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
7 godzin to dużo. Choć wiele zależy od intensywności treningu.

Sprawa jest prosta- jak jesteś zadowolony to jest ok.

Konfrontuj się. Tzn. dobrze jak na treningu jest sparring. Nie mówię o bezmyślnej nawalance. Ale żebyś ćwiczył zastosowanie technik. Bo wtedy złapiesz, co jest do zastosowania, a które techniki to matrix.

A kumplami się nie sugeruj. Tak to w życiu bywa. A jeszcze będzie lepiej. Jak ci co się wykruszyli będą robić sobie z Ciebie jaja. Zdarza się.

I na koniec. Jak tak będzie ciągnąć treningi, to się przygotuj na kryzys. Zdarzy się przetrenowanie. To jest normalne. Wtedy po prostu odpuść na tydzień. I się zregeneruj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 189 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2620
Właśnie chodzi o to że nie ma mowy o przetrenowaniu się , sam o tym myślałem na początku że może by trochę przystopować , ale mimo że mam dość intensywne treningi to czasem potrzebuję jeszcze więcej .

Jeszcze jedna taka sprawa:
-znam swoje możliwości , wiem że jestem dobry (kondycja,szybkość,siła itp) bo często jeżdżę na zawody , zaglądam do starszych grup na sparingi i daję sobie radę , ale czasem gdy jest jakaś awantura między kumplami albo jakimś przypadkowym gościem który na 100% nic nie trenuje ew.tylko obejrzał parę filmików na YT , to i tak mam stracha że mimo moich możliwości przegram , tutaj nie chodzi o np.strach przed uderzeniem bo było parę takich wątków , tylko o to że po prostu dostanę w jape i tyle . nie wiem co robić :D

Kyoku.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Nie bić się.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Mieczu94:
"Ogólnie trenuję Yoshinkan z dodatkami Aikikai , dokładnie się nie wypowiem bo nie trenuję jeszcze pełnego miesiąca , ale jest tak że techniki z aikikai i yoshinkan są do siebie bardzo,bardzo podobne więc mój sensei je łączy."

Wynika z tego że trenujesz Yoshinkan a dla porównania sensei pokazuje wam jak to robią w Aikikai. Techniki z jednej jak i drugiej szkoły są takie same, tylko różnią się twardością wykonania i detalami.

"Pokazuje nam czasem różne dźwignie i duszenia , ostatnio np.robiliśmy cały trening dźwignię nelsona która jest bardzo skuteczna .
Balachy,gilotyny i obronę przed gilotyną wszystko pokazuje , typowe "uniki" z bjj,gostek jest wszechstronny i dla tego tam trenuję"

Yoshinkan z tego co czytałem wprowadza techniki BJJ do swojego programu treningowego. tu masz coś o tym
https://www.sfd.pl/Aikido_na_ulicy...-t234401-s26.html

"ponieważ aikido samo w sobie również mi się nie podoba..."

To sobie je odpuść, jeśli ci się nie podoba i idź na BJJ jak ci się podoba

"Jeszcze jedna taka sprawa:..."

Dlatego proponowałem ci boks. Tam po japach cały czas się piorą (sparingi)
Twoi koledzy mieli słomiany zapał i myśleli że po 3 miesiącach będą nie do pokonania a tu trzeba za......lać i to ostro. Nimi się nie sugeruj i rób co dla ciebie najlepsze. Powodzenia

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia

Następny temat

Kurs samoobrony dla nie pełnoletniego.?

WHEY premium