SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przeprost łokcia - jak leczyć?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20128

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7706
Witam. Zastanawiam się czy są jakieś sposoby by przyspieszyć leczenie tego rodzaju urazów jak przeprost stawu, może "kwaśna woda" albo jakaś maść? Macie jakieś sposobu na takie kontuzje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witam


Przeprost łokcia może być objawem zespołu Ehlersa-Danlosa, przy którym charakterystyczna jest nadmierna ruchomośc stawów. Zespół ten obejmuje nie tylko łockie ale i kolana oraz palce. W przypadku przeprostu łokcia ręka prostuje się zbyt mocno tworząc kąt wiekszy niż 10 stopni. Widać to szczególnie podczas ćwiczeń takich jak wyciskanie sztangi na ławce czy wyciskanie francuskie jak również podczas codziennych czynności .

W przypadku kiedy posiadamy tę przypadłośc musimy roztropnie dobierać ćwiczenia, gdyż szybko może zakończyć sie nasza przygoda ze sportem. W przypadku ćwiczeń na klatke piersiową, barki czy tricepsy proponuję nie wykonywać ruchów pełnych i nie blokować stawów. Najlepiej kończyć parę cm przed pełnym wyprostem.

Choroby genetyczne, także zespół Ehlersa-Danlosa, którego symptomem jest przeprost łokcia, są niestety nieuleczalne. Leczenie polega na profilaktyce urazów poprzez nienadwyrężanie stawów z przeprostem. Można stosować w tym celu przyrządy stabilizujące wrażliwe stawy.

Pozdrawiam





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-20 10:29:20

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Kolega jako kurację wspomagającą przy tego typu urazie stosował kąpiele w wodzie z dodatkiem soli bocheńskiej, podobno wspomaga regenerację. Sam nie stosowałem, więc trudno mi oceniać.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7706
PITTT piszesz jako kurację wspomagającą, więc co było kuracją zasadniczą? Czy po prostu potrzebny jest czas?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Czas na pewno, bo o ile pamietam pauzował. Wszystko zalezy od stopnia kontuzji, ja przy lekkim przeciągnięciu trenowałem w miarę normalnie, stosując ściągacz na łokieć i uważając na rękę. Ale to zawsze ryzyko.
Kolega na pewno używał jskiegoś mazidła, do tego sam mu kupowalem arthroblock. Trudno mi tak naprawdę ocenić środki tego typu bo opinie na temat przyswajalności i skuteczności są rózne. Dla mnie podstawą przy tego typu urazie byłaby jednak pauza, by dać czas na regenerację i nie pogłebiać.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7706
Dzięki PITTT stopień urazu chyba nie wielki bo po tym zdarzeniu jeszcze kilka sparingów miałem, dopiero po powrocie do domu poczułem że coś jest nie tak, a w nocy to już bolało mocno. Teraz w dzień jak rozruszałem staw to mniej boli, ale czuje że pauza będzie niezbędna (przynajmniej od sparingów).
Czekam na inne pomysły leczenia?


Zmieniony przez - answer82 w dniu 2011-12-20 13:25:44

Zmieniony przez - answer82 w dniu 2011-12-20 13:26:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 830 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5179
miałem dwa silne przeprosty. Oba łokcie były zniszczone. Lekarz wysłał mnie na laser i na pole magnetyczne. Olałem to i po ponad roku łokcie nadal bolą przy pewnych ruchach. nie słuchaj tych co doradzaja domowe sposoby idz do lekarza.
2

Jestem Szefem własnego życia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
a jak w porównaniu do 2 łokcia ? przerost widoczny ? bo jeżeli tak to tylko MRI (i to jest 90% tylko) i dobry ortopeda - czyli klinika sportowa 200zł/wizyta (YO)... fale i lasery to w bajkach o ufo panowie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7706
W porównaniu do drugiego łokcia to jeszcze nie wiem bo tego bolącego nie mogę do końca wyprostować, boli przy maksymalnym zginaniu i prostowaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
czyli jest płyn - idz do lekarza bo ze stawami to nie zarty - mozna olac przestanie bolec na rok albo dwa potem p******nie i skończysz zabawe ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Przede wszystkim to zrób sobie przerwę w treningach. Reszta to już jak uważasz. Ja mam dostęp za free (firma płaci) do najlepszych ortopedów w Łodzi i w przypadku problemów z plecami nic nie potrafili poradzić poza sakramentalnym "Sport to nie zawsze zdrowie".
2

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
1. Przerwa w treningach.
2. Postępowanie zgodnie ze schematem RICE - odpoczynek, okłady z lodu, lekki ucisk bandażem elastycznym i uniesienie kończyny powyżej poziomu serca.
3. W razie braku poprawy po 2-3 dniach wizyta u lekarza - być może rtg i dalsze leczenie.
4. Pole magnetyczne i lasery działają, jeśli się je robi w miejscach, które działają zgodnie z metodyką. No i jeśli stosowane są odpowiednio szybko.
5. Maści i inne leki - wedle uznania. Jeśli już będziesz stosował, to żadnych maści rozgrzewających, jak już to jakieś przeciwzapalne, przeciwbólowe (ketożel, ketoprofen, olfen, fastum itp. itd.). Najlepiej po zastosowaniu zimnego okładu.
1

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi Boksu a Problem z lydkami

Następny temat

Trening boksu w domu

WHEY premium