SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Trening i zdrowe podejście do diety by ryba266 fotki str. 63

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 84826

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Hehe no następnym razem będę musiał się zainteresować dokładniej jak to się robi.

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
DZISIEJSZY TRENING:

Jakoś lekko dzisiaj poszło, chyba po tym weekendowym podjadaniu Tylko 3 dni do urlopu

DIETA:
http://www.myfitnesspal.com/food/diary/ryba266

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Czasem delikatne ładowanie wystarczy żeby nieco uzupełnić glikogen i to przełoży się na jakość treningu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Jaką wersję facepull preferujesz? Tą w której barki są wysunięte do przodu i nie ściągamy w ogóle łopatek, czy tą w której ruch zaczynamy od ściągnięcia/spięcia łopatek i dopiero wtedy idą łokcie.
Kiedyś robiłem pierwszą wersję, niby najlepiej izoluje tylne aktony barku. Teraz robię tą drugą, podchwyciłem ją gdzieś na mnbbc.

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Właśnie o to chodzi trzeba ją dobrać pod konkretny cel. Ja osobiście częściej używam wersji z rotacją czyli tą atakującą mięśnie wokół łopatek a dodatkowo uczącą pracy łopatką i prawidłowego jej ułożenia. Ale trzeba pamiętać, że to też nie jest ćwiczenie ciężarowe przynajmniej na początku. Nie chodzi o to żeby naładować pół stosu i się szarpać z ciężarem. Musi była ładna praca łopatki i mocne spięcie na końcu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Dzięki za odpowiedź.
Rion a jaką ja mam według Ciebie budowę ciała, endomorfik? Czy to jest jakaś mieszana? Obwód mojego nadgarstka to niecałe 17cm.
Problem jest taki że mam przepuklinę. Tzn mam ją od dawna i myślałem że to jest jakieś zwyrodnienie mięśnia brzucha, ale ostatnio się to trochę powiększyło. Byłem dzisiaj u lekarza i powiedziała że to przepuklina i wysłała mnie do specjalisty. Za dwa dni zaczynam wakację i jadę do polski, jak wrócę to się do niego wybiorę. Powiedziała że mam nie dźwigać i najlepiej nie ćwiczyć, w szczególności brzucha. A ja prosto od lekarza na siłkę hehe. No nic zobaczymy, mam nadzieję że to się nie skończy operacją

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
dubbel


Zmieniony przez - ryba266 w dniu 2016-07-06 20:18:12

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Powiem Ci szczerze, że ja rzadko nawiązuję do tego nazewnictwa bo kiedyś Sheldon czy Kretschmer określili te somatypy w nawiązaniu nie do treningu fizycznego a zależności budowy ciała a odpowiedniemu im zapadaniu na pewne choroby psychiczne. Co prawda w jakiś sposób można pewne rzeczy określić ale każdy z nas ma inny profil włókien, inne choroby, inaczej działające hormony, uczulenia, przebyte choroby, wady postawy, inne przyjmuje leki itd, itd więc ten podział jest mocno niedokładny i wydaje mi się już mocno przestarzały.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Też właśnie wydawało mi się to mocno naciągane Bo moja budowa nie pasuje raczej do żadnego z tych typów

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Bo jak się wczytasz dokładnie w badanie tych panów to te 3 podstawowe somatypy sylwetki są ekstremalnie skrajnymi typami, przy maksymalnym udziale jednej cechy a marginalnym występowaniu cech innych. A w rzeczywistości większość to są osoby, które mają mieszane typy budowy to było z tego co pamiętam na jakiejś siatce przedstawione.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na silownie dla poczatkujacego

Następny temat

Plan do oceny ++

WHEY premium