SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Trening i zdrowe podejście do diety by ryba266 fotki str. 63

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 84739

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Wielkie dzięki, pochwała od Ciebie dużo dla mnie znaczy. Ja, moje plecy i kolana jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za poprawienie tych wszystkich moich błędów
Nie no to był ciężar roboczy, 100kg. Wiesz jaki sens pokazać Ci jak to wygląda na 50 czy 60kg. Ważne żeby to wyglądało w miarę ok na ciężarze roboczym.
Z czasem dokupię jeszcze inne kolory, ale wszystko na raz to kobieta by mi za mocno łeb suszyła

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Powoli się dokupi inne. Ja jestem na etapie kupna butów na siłownie więc też zaboli choć z cenami nie ma tragedii.
Co do przysiadów 100kg czy 200kg to sprawa względna dla każdego dla jednego 100kg to rozgrzewka innego przygniecie ważne, żeby zawsze podchodzić do ciężaru na 100% skupionym i spróbować zrobić najlepiej jak się da.
Tak trzeba podchodzić do treningu albo robię na 100% możliwości danego dnia albo nie idę w ogóle i każde powtórzenie trzeba traktować jak walkę.

Jest jeszcze jeden myk przy przysiadach. Jak przyjmiesz pozycję i stopy dasz na ziemi mocno ustawione to wprowadź rotację zewnętrzną tzn tak jak byś chciał obrócić stopę na zewnątrz ale ona się nie przesuwa bo jest zablokowana na ziemi. To sprawi, że kolano też pójdzie nieco na zewnątrz i napną się pośladki ta pozycja jest bezpieczniejsza w przysiadzie. Najgroźniejsza jest rotacja wewnętrzna w przysiadzie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Jeśli chodzi o buty do saidów to pewnie adidas jest super, ale powiem Ci że ja z mojej chińszczyzny jestem bardzo zadowolony. I jakbym zamawiał jeszcze raz to znowu wybrał bym Do-Win i zaoszczędził 150zł.
Ja tak samo przykładam się do treningu na 100% możliwości. Z zachowaniem poprawnej techniki staram się za wszelką cenę progresować. I wiem, że jeśli przykładowo 18kg hantle są dla mnie ciężkie w supinacji na biceps. To jak wezmę 20kg to za tydzień dwa te 18kg już nie będą takie ciężkie

Powiem Ci że ta rotacja zewnętrzna pomogła mi utrzymać kolana, co by się do środka nie schodziły. Ale traciłem na to mnóstwo siły. Widać jak kolana zejdą się do środka to wtedy łatwiej jest wyjść do góry. Ale wiadomo zdrowie najważniejsze. Z czasem pewnie opanuje lepiej tą rotację, zgram to wszystko dobrze i będzie mi łatwiej wyjść. Nic na siłę pomału do przodu.

DZISIEJSZY TRENING:


KOMENTARZ DO ĆWICZEŃ:
4. To nowe ćwiczenie na najszersze, ściąganie drążka na prostych rękach. Powiem wam że super to czułem. Zrobiłem tak jak Rion poleciłeś. Stanąłem w bramie, tułów po kątem około 45* kola lekko ugięte, plecy lekko prze prostowane, nie duży ciężar i heja. Szkoda że wcześniej nie znałem tego ćwiczenia. Pewnie najszersze miałbym już ładne, a tak muszę teraz gonić z nimi.
5. Cały czas zwiększam tu objętość.

DIETA:
http://www.myfitnesspal.com/food/diary/ryba266

Trochę po chamsku Karkówka z ziemniakami hehe



Zmieniony przez - ryba266 w dniu 2016-02-17 21:00:00

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
A propos butów wczoraj kupiłem reebok workout tr i powiem Ci, że buty świetne.

Rotacja zewnętrzna ułatwia wstanie bo kolana szeroko robią miejsce do wyjścia bioder, zejście kolan do wewnątrz mocno przeciąża więzadło krzyżowe i tutaj trzeba z tym uważać.

Ściągnie na prostych jest świetnym ćwiczeniem i wchodzi aż miło.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Trafiłem promocję na białko to wziąłem wiaderko

W Holandii mieszkam już jakieś 3 lata i troszkę poznałem ich obyczaje. Prawdziwy holender jak może gdzieś zaoszczędzić 1€ to pojedzie rowerem na drugi koniec miasta do sklepu hehe. I te ich powiedzenia typu że wszystko co w gratisie to smakuje podwójnie dobrze Polak to raczej się krępuje i jak go gdzieś częstują to zazwyczaj odmawia. Holender nie odmawia, chyba że mu coś na prawdę nie smakuje Szkoda że prawdziwych holendrów już coraz mniej, jak są to raczej uciekli za miasto szukając spokoju
Jutro push i mam w planie troszkę dołożyć żelastwa.
Pozdrawiam.

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
No jak białeczko składowo dobre i jest w dobrej cenie to żal nie wykorzystać okazji i nie kupić

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Składowo nie najgorzej, wiadomo można wziąć izolat, ale to i cena zaraz ostro w górę. Ważne dla mnie jest że rozpuszcza się elegancko, nie pieni i smaki dobre. Bo jak bierzesz całe wiadro to smak musi być ok inaczej będzie problem

DZISIEJSZY TRENING:


KOMENTARZ DO ĆWICZEŃ:
No to jedziemy z progresją
1. +2.5kg w ostatniej serii
2. +2kg. Jak wróciłem do tego ćwiczenia 3tyg temu i zaczynałem od 20kg to wcale nie było tak lekko, co prawda tempo miałem wtedy troszkę wolniejsze. A teraz znowu poszło po 12 powtórzeń w każdej serii. I za tydzień znowu dokładam ciężaru. Fajnie też że w końcu opanowałem dobre wrzucanie tych hantli co nie obciąża mi barków. Zresztą na hantlach czuję bardzo dobrze klatkę, dużo dużo lepiej niż na sztandze. Teraz już nie będę kombinował, ale po redukcji jak będę ustalał priorytety na następną masę to i na poziomej ławce na hantlach będę ćwiczył. A może lepiej od razu to zrobić skoro czucie jest dużo lepsze? Wiadomo że ciężar pójdzie w dół, ale przecież ciężar ma być tylko narzędziem, a nie celem.
4. + 2,5kg w każdej serii. Poszło całkiem lekko, myślę że mogło tam polecieć nawet +5kg.
5. Poszybowałem tu ostro z powtórzeniami Jak we wszystkich seriach dobiję do 15 dobrych technicznie powtórzeń to przeskoczę na 14kg hantle. I to będzie dla mnie już na prawdę dobry wynik.
6. Myślę że za tydzień spróbuję tu dołożyć ciężaru.
7. Czułem pięknie głowę boczną, także to na pewno przyniesie zamierzony efekt.

DIETA:
http://www.myfitnesspal.com/food/diary/ryba266

Po tygodniu suplementacji beta alaniną znowu wróciłem do ładnej progresji. Jest to dla mnie razem z kreatyną najlepszy, na prawdę działający suplement i kosztujący tyle co nic.

Pęczak, grillowany cycek z kury i warzywa

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
No białko smakowe musi być dobre zwłaszcza przy większych ilościach. Choć przy dzisiejszym wyborze na rynku supli nie ma z tym problemu. Dobry trening

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Jednak pozmieniam troszkę poniedziałkowe FBW. Skoro klatka jest moją najsłabszą partią to trzeba tu coś zaradzić i nie ma co czekać. Tak by to teraz wyglądało:

1. Wyciskanie na ławce poziomej 5s
2. OHP 4s
3. Podciąganie na drążku 5s
4. Wyciskanie hantli na ławce poziomej 5s
5. Wyciskanie wąsko (triceps)
6. Bic Sztanga prosta (13kg) 3s
7. Allachy
8. Skłony boczne (na skośne brzucha)

Doszło 5 serii wyciskania hantli, ale za to biceps dostanie tylko 3s i dodatkowo wylądował na końcu. Biceps i tak jest moim zdaniem dominującą partią. Zresztą w środę robię go jeszcze raz dwoma ćwiczeniami. Co o tym myślisz Rion?

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80246
to taki bardziej trening góry niż FBW bo nie widac tutaj niczego na nogi itd.

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na silownie dla poczatkujacego

Następny temat

Plan do oceny ++

WHEY premium