1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 89 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 22) + 5 = 1911 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 50 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1911 = 134)) = 1752 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 250 kcal 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: [...]
BMR = ( 9,99x88) + ( 6,25x175) – (4,92x21) +5 = 879 + 1054 – 103 +5=1875 TEA = 3x60x9 +EPOC(3x(7%z1875=131))=1620+393=2013 2013/7=288 BMR+TEA=1875+2013=3888 3888+200=4088 4088+TEF(10%z4088=409))=4088+409=4497 Wyszlo mi cos takiego ale to jest chyba za duzo, zreszta ocencie sami. Przybralem ze jestem endomorfikiem. Proszę o rade!!
Dzięki za linki ! TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT BMR=(9,99*55)+(6,25*160)-(4,92*25)+5 549,45+1000-123+5=1431,45 TEA=(8kcal*90*3=2160)+Epoc(3*(7% z 1431=100))=2460 2460/7dni=351kcal (BMR)1431+(TEA)351=1783 +NEAT 400=2180 2180+TEF(218)=2398 tyle wychodzi mi z obliczeń ale rozsądek podpowiada, że można by dodać jeszcze więcej. Jak widzicie w [...]
Fakt, źle wklepałem wartości w excelu: TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT BMR= (9.99 X 103 (kg)) + (6.25 X 188 (cm)) - (4.92 X 22) + 5 = 2100,73 TEA = 4xtrening na silownii + 2 razy w tygodniu aeroby TEA(silownia)= 4 x 80 min x 8 + EPOC(3 x (6% z 2798,85 = 114)) = 2938,1 kcal TEA(2 razy w tyg bieganie po 30 min, ok. 6.5min/km) = 2x510=1020kcal [...]
1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 76 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 31) + 5 = 2037 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 55 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 2037 = 143)) = 1628 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 233 kcal 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: [...]
TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 65 (kg)) + (6.25 X 175 (cm)) - (4.92 X 16) + 5 = 1669 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1215= 85)) = 1300kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 357 4. Sumujemy wyniki z [...]
BMR (9.99x55)+(6.25x173)-(4.92x19)+5=1542 TEA 3x60x9+EPOC(3x(7% z 1542=108))= 1944:7=277 1542+277=1819 NEAT 1819+900=2719 TEF 2719+TEF(10%z2719=271)=2719+271 =2990 Nie mam pojęcia dlaczego wcześniej wyszło na jakimś kalkulatorze aż 3400 ¯\_(ツ)_/¯ Teraz chyba wyszło dobrze :d
TREC Nitrobolon II 1100g NITROBOLON II POWDER przez 34 dni. diety jako takiej nie mam. tyle, że staram się jeść dużo pokarmów z białkiem. zawsze mam pewne 55gram z serka po trening. dużo węgli jedząc ryż i tym podobne. 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = 1989,19 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x [...]
Witam ponownie, to są moje wyliczenia odnośnie zapotrzebowania kcal TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT 1. BMR= (9.99 X 84 ) + (6.25 X 176) - (4.92 X 32) + 5 = 1786,72 kcal 2. Trening siłowy - 4 x 45 min x 9 + EPOC(4 x (7% z 1786,72 = 125)) = 2120 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 303 kcal 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: [...]
wszystko zależy co założysz do obliczeń, natomiast może się okazać, że na treningu masz dużo większe/mniejsze spalanie, czy np. EPOC jest większy mniejszsy przez co wychodzi rozjazd, dlatego wynik traktujemy jako bazę i na podstawie obserwacji dokładamy/ujmujemy
1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 60 (kg)) + (6.25 X 178 (cm)) - (4.92 X 17) + 5 = 1633,26 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 60 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1633 = 114,31)) = 1962,93 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 281 kcal 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: [...]
Pracownia Badania Wydolności Fizycznej Jest jednostką przygotowaną do prowadzenia profesjonalnych badań oceny bieżącego stanu wydolności fizycznej organizmu oraz monitorowania treningu fizycznego. Badania stacjonarne - celem tych badań wykonywanych w pracowni badania wydolności fizycznej jest ocena stanu wytrenowania i wydanie zaleceń dotyczących [...]
Co do moich obliczeń to tak podstawiłam to wszystko :) 1. BMR = (9,99 x 109 kg) + (6,25 x 178 cm) - (4,92 x 28 lat) - 161 BMR = 1902,65 KCAL 2. TEA = 5 X 60 MIN X 7 KCAL + EPOC ( 5 X (5% Z 1902,65 KCAL)) = 2575,65 ( 5 RAZY W TYGODNIU 60 MIN TRENINGU SZYBKI MARSZ Z FBW + 15 MIN ROZGRZEWKI, ROZCIĄGANIA) 3. 2575,65 / 7 DNI = 367,95 4. 1902,65 + [...]
Masz szczęście, że są tacy ludzie jak ja, którzy czasem komuś pomagają.... Nie dziękuj, co z tym zrobisz to już zależy od Ciebie. To jest twoje ZERO kaloryczne. 1. BMR = (9.99 X 77(kg)) + (6.25 X 175(cm)) - (4.92 X 16) + 5 = 1 789,26 kcal 2. Kalorie spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 60 min x 8 + EPOC(3 x (6% z 1789 [...]
Panowie możecie mnie zastrzelic ale nie ogarniam jak mam dodać do tego wzoru to. Chodzi o ten parametr EPOC? I nie ma tam przykładu podanego dla interwalow. Proszę o wyrozumiałość. Zmieniony przez - Arczikk123 w dniu 2018-03-08 10:36:21
panie biegi aerobowe a interwały to dwa różne typy treningów. HIIT (interwały) polega na tym, żeby zwiększyć EPOC, czyli potreningową konsumpcję tlenu, co spowoduje ze twój metabolizm będzie pracował na zwiększonych obrotach i spalal kalorie przez dlugi czas po treningu. Poza tym ten trening jest krótki (5-25min) co dla osob nie majacych czasu [...]
typowy bląd poczatkujacego ktory mysli ze jak od razu utnie kalorie to bedzie natychmiastowo gubił tłuszcz, nic bardziej mylnego. Może na poczatku zgubisz go sporo ale przyjdzie moment w którym organizm zacznie się bronić i będziesz miał problem żeby nawet pół kilo zrzucic, nie wspominajac o gospodarce hormonalnej Zmieniony przez - NicNieWiem w [...]